مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: از ابتدای امسال تا پایان آذر، ۲ میلیارد و ۴۰۵ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۷۵۸ مترمکعب گاز طبیعی در استان مصرف شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر به نقل از پایگاه خبری کُردتودی، احمد فعله گری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته در همین بازه زمانی، ۲ میلیارد و ۳۷۵ میلیون و ۴۹۳ هزار و ۵۲۸ مترمکعب گاز طبیعی در استان مصرف شد.

وی افزود: کارخانه سیمان بیجار از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه، ۶۷ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۹۳۴ مترمکعب گاز مصرف کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴.۱ درصد افزایش داشت.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: مصرف امسال گاز طبیعی نیروگاه سنندج ۹۴۷ میلیون و ۲۷۳ هزار و ۲۵۹ مترمکعب بوده که سال گذشته این رقم ۹۸۲ میلیون و ۳۱۲ هزار و ۶۰۶ مترمکعب بود و ۳.۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

فعله‌گری ادامه داد: مشترکان در بخش‌های مختلف می‌توانند با کاهش یک درجه‌ای دمای محیط، مصرف گاز را تا ۶ درصد کاهش دهند.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان بیان کرد: رعایت دمای رفاه (۱۸ تا ۲۱ درجه)، استفاده از لباس ضخیم در منزل، تنظیم پکیج روی دمای ۵۰ تا ۵۵ درجه، استفاده از نور خورشید در روزهای آفتابی به جای استفاده از وسایل گرمازا و بسته بودن دریچه کولر، در کاهش مصرف گاز بسیار موثر است.

در حال حاضر ۶۱۶ هزار و ۳۱۵ مشترک در بخش های مختلف خانگی، صنعتی، اداری و عمومی از خدمات شرکت گاز کردستان برخوردار هستند که ۴۴۴ هزار و ۶۱۶ مورد آن شهری و ۱۷۲ هزار و ۸۷ مشترک نیز روستایی است.