ایجاد ارتباط بین نخبگان و جامعه؛ توانمندسازی نخبگان از اهداف این جشنواره است و با جریان‌سازی علم و فناوری در جامعه و همچنین نشان دادن دستاوردهای انقلاب اسلامی، تقویت روحیه خودباوری و ایجاد انگیزه در بین جوانان برگزار می‌شود.

به گزارش زریوار خبر به نقل از پایگاه خبری تحلیلی کُردتودی، احمدعینی  معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه استان کردستان از برگزاری جشنواره جهادگران علم وفناوری بسیج در استان کردستان خبر داد و اظهار داشت: در این جشنواره به منظور تجلیل از اندیشه ورزان و پژوهشگران برتر قشرهای بسیج اساتید، دانشجویی، طلاب، جامعه پزشکی، صنعت، عمران، کشاورزی، فرهنگیان، دانش آموزان و زنان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه انتخاب برترین‌های این جشنواره طبق سنجه‌های پژوهشی در هر قشر ارزیابی می‌شوند، افزود: در این جشنواره فناوران برتر نیز انتخاب و معرفی خواهند شد.

عینی با اشاره به اهداف این جشنواره تصریح کرد:  ایجاد ارتباط بین نخبگان و جامعه؛ توانمندسازی نخبگان از اهداف این جشنواره است و با جریان‌سازی علم و فناوری در جامعه و همچنین نشان دادن دستاوردهای انقلاب اسلامی، تقویت روحیه خودباوری و ایجاد انگیزه در بین جوانان برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد:  جشنواره جهادگران علم و فناوری روز  پنج شنبه ۲۳ آذرماه ساعت ۱۰ صبح درسالن امامت  مجتمع شهید حاج قاسم سلیمانی  برگزار خواهد شد. که در این جشنواره از برگزیدگان رویداد ایده‌پردازی نیز تجلیل خواهد شد و علاوه بر تجلیل از این ایده‌ها نیز حمایت‌های مادی و معنوی انجام

می‌شود.