دادستان عمومی و انقلاب مریوان گفت: استقرار دکه‌های مستقر در ورودی دریاچه زریوار از طریق مسدودکردن مسیر پیاده‌روها، از مصادیق بارز حقوق عامه مردم است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر به نقل از کردپرس، حجت الاسلام کریمی در جلسه ساماندهی غرفه‌های ورودی دریاچه زریوار مریوان، بر ساماندهی مسیر ورودی این دریاچه تا قبل از آغاز سال جدید تأکید کرد و گفت: تالاب زریوار بزرگترین دریاچه آب شیرین غرب ایران و یکی از منحصر به فردترین دریاچه‌های آب شیرین در جهان بشمار می‌رود.

 

وی افزود: استقرار دکه‌های مستقر در ورودی این دریاچه که از طریق مسدود کردن مسیر پیاده‌روها سبب نارضایتی‌های مردمی در این خصوص شده و جابجایی این دکه‌ها از مطالبات مردم بوده که این موضوع از مصادیق بارز حقوق عامه مردم است.

 

دادستان عمومی و انقلاب مریوان اظهار کرد: نظر به عدم انجام تعهدات غرفه‌داران در مسیر این دریاچه و با توجه به تأمین زیرساخت‌های لازم در کارگروه دریاچه زریوار جهت جابجایی غرفه‌ها به محل پیشنهادی شهرداری مریوان و رفع سد معبر پیاده‌رو ورودی دریاچه زریوار، این موضوع تا قبل از آغاز سال جدید عملیاتی شود.

 

حجت الاسلام کریمی مدیران ادارات محیط زیست، منابع طبیعی، شهرداری و منابع آب این شهرستان را مکلف کرد تا نسبت به تعیین تکلیف تمام دکه‌های مستقر در حریم و یا بستر دریاچه زریوار در زمان مقرر اقدام کنند.

وی ادامه داد: همچنین دکه‌داران مکلفند جهت تنظیم قرارداد جدید به اداره محیط زیست مریوان مراجعه و پس از مشخص شدن محل استقرار، حسب نظر اداره محیط زیست اقدام و دکه غیرمجاز موجود در حریم و بستر دریاچه جمع‌آوری و به مکان جدید منتقل شود.