امام جمعه مریوان عنوان کرد: انتخابات یکی از نمادهای اصلی همه‌پرسی و ایجاد عدالت در جامعه است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع مریوان عنوان کرد: هم اکنون در آستانه انتخابات قرار داریم یکی از نمادهای همه‌پرسی و عدالت، انتخابات و مشورت است و در دین اسلام نیز به آن اهمیت خاصی داده شده  و وظیفه است که انتخابات در نظام اسلامی برگزار شود و همه‌پرسی از الزامات دین است.

ماموستا شیرزادی تصریح کرد: واقعاً ما از مسئولین می‌خواهیم که از ما سؤال کنند و خواسته ما را پیگیر باشند و پیگیر مسائل و مشکلات مردم باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه در قرآن‌کریم سوره‌ای به نام شورا به دلیل اهمیت این موضوع آمده است، افزود: ما اکنون در سطح منطقه از امنیت و آسایش خوبی بحمد خداوند بهره‌مند هستیم و مسئولان باید در بین مردم باشند و به همه جاها سر بزنند و کار انجام دهند و در خدمتگزاری مردم باشند.

امام جمعه شهر مریوان در ادامه به اهمیت موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت: مشورت خیلی لازم و اهمیت دارد علما می‌فرمایند صفات مستشار و کسانی که انتخاب می‌شوند این است که باید دیندار و در امور دنیا مجرب و اهل عفت و سیاست باشند.

ماموستا شیرزادی بیان کرد: مردم در انتخاب نماینده بر اساس توانایی و تخصص افراد رأی بدهند و به وعده‌هایی که برخی‌ها فقط برای جمع کردن رأی می‌دهند و هیچ پشتوانه اجرایی ندارد توجه نکنند.

وی با مطرح سوال خرید و فروش رأی در انتخابات چه حکم شرعی دارد، گفت: هرگونه اقدام در جهت خرید و فروش رأی در انتخابات جایز نیست و حرام است.

امام جمعه مریوان اظهار کرد: حضور در انتخابات مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی است و موجب یاس و ناامیدی دشمنان می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم مردم بصیر و فرهنگی مریوان با حضوری گسترده و آگاهانه در انتخابات، برگ زرین دیگری به افتخاراتشان بیفزایند.