معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: فعالیت سامانه بارشی که از عصر دیروز در استان آغاز شده، با شدت بیشتری ادامه خواهد یافت و در همین خصوص هشدار نارنجی صادر شده است.

علی پناهی در گفت‌وگو با خبرنگار زریوار خبر به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: آسمان استان تا ظهر روز پنجشنبه در دامنه فعالیت امواج بارشی قرار می‌گیرد و پیش‌بینی می‌شود فعالیت سامانه مذکور به سبب بارش برف در بعضی از ساعات امروز چهارشنبه بویژه برای گردنه‌ها، جاده‌ها و ارتفاعات استان در محدوده هشدار سطح نارنجی باشد.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان اضافه کرد: شدت و مقدار بارش برای توابع شهرستان‌های بانه، مریوان، سروآباد، کامیاران، غرب سنندج، سقز، دیواندره و بخش‌های شمالی شهرستان بیجار بیشتر از سایر نقاط استان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه با فعالیت این سامانه احتمال رعد و برق در ارتفاعات بارش برف و کولاک مه‌گرفتگی، کاهش دما نیز دور از انتظار نیست، تاکید کرد: مردم مسافرت‌های غیرضروری بخصوص به مناطق ذکر شده خودداری و در صورت سفرهای ضروری ملزومات لازم همچون پوشش گرم و زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.