فرمانده یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، گفت: یک دستگاه فلزیاب غیرمجاز از یک دستگاه اتوبوس مسافربری در محور مواصلاتی سروآباد-مریوان کشف و ضبط شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی کردستان، سرهنگ محمدرضا زارعی روزچهارشنبه در این رابطه اظهار کرد: برابر گزارش واصله از سوی اداره اطلاعات و امنیت سروآباد به اداره میراث‌فرهنگی این شهرستان، مبنی بر کشف‌ و ضبط یک دستگاه فلزیاب و ادوات آن از یک دستگاه اتوبوس مسافربری در محور مواصلاتی سروآباد-مریوان، بررسی‌ و تحقیقات در دستور کار نیروهای یگان‌حفاظت میراث‌فرهنگی این شهرستان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه هیچ شخص یا اشخاصی مسئولیت دستگاه کشف شده را عهده‌دار نشده است، افزود: دستگاه فلزیاب ضبط شده در حکمی از سوی دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی سروآباد به اداره‌ میراث‌فرهنگی این شهرستان تحویل داده شد.

فرمانده یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان ادامه داد: خرید، فروش، نگهداری و استفاده از دستگاه‌های فلزیاب منوط به اخذ مجوز از اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان است در غیر این صورت با متخلفان طبق قانون برخورد می‌شود.

وی یادآور شد: هموطنان و دوست‌داران میراث‌فرهنگی می‌توانند گزارش‌های خود را با اطمینان از حفظ امانت‌داری به یگان حفاظت از آثار تاریخی استان کردستان با شماره تلفن ۰۸۷۳۳۱۷۸۸۵۵ اعلام کنند.