مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کردستان در بازدید از مرز باشماق مریوان، بر لزوم تسریع در اجرای فاز دوم طرح ساماندهی این پایانه و همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار «زریوار خبر»، به نقل از روابط‌عمومی استانداری کردستان، هادی روشن روز سه‌شنبه ضمن بازدید میدانی از مرز باشماق مریوان و بررسی آخرین وضعیت اجرای طرح جامع ساماندهی پایانه، در جریان نحوه فعالیت خودروهای ترانزیت و همچنین مشکلات آنان قرار گرفت.

 در این بازدید باتوجه‌به انجام مقدمات اجرای فاز دوم طرح ساماندهی باشماق بر ضرورت تسریع در اجرای طرح، تعامل و همکاری هرچه بیشتر دستگاه‌های ذی‌ربط تأکید و تصمیم‌گیری لازم اتخاذ شد.

 مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کردستان بر لزوم تعامل و همکاری با کشور عراق تأکید کرد و افزود: مدیران پایانه باشماق برابر مقررات و قوانین، نهایت همکاری و تعامل را با مسئولین پایانه کشور عراق داشته باشند تا ضمن برقراری امنیت پایدار در مرز، افزایش میزان مبادلات، رفاه حال زائرین اربعین و همچنین زیرساخت‌های لازم برای ایجاد نظم و انضباط در مبادلات مرزی فراهم شود.

 روشن به مراسم اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: کردستان برای سومین سال متوالی است که میزبان زائرین اربعین حسینی از مرز باشماق خواهد بود؛ در همین راستا جلسات متعدد و بازدیدهای میدانی از محل تردد زائرین انجام و تمهیدات لازم اتخاذ شده و این موضوع همچنان در دستور کار مسئولان استان است.

انتهای خبر/