مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان، از تکمیل ظرفیت‌ مراکز اقامتی در شهرهای گردشگرپذیر بانه و مریوان خبر داد.

منصور مهرزاد در گفت‌وگو با خبرنگار زریوار خبر به نقل از خبرگزاری مهر اظهار کرد: به‌دلیل استقبال چشم‌گیر گردشگران برای سفر و اقامت در کردستان، ظرفیت واحدهای اقامتی در دو شهر گردشگرپذیر بانه و مریوان تکمیل شده است.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان اظهار کرد: این واحدها شامل هتل، هتل‌آپارتمان، مهمانپذیر، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، اقامتگاه‌های سنتی و خانه‌مسافرهای دارای مجوز هستند.

 

وی عنوان کرد: در همین راستا شهرهای سقز، سروآباد، سنندج، قروه، دهگلان به‌عنوان شهرهای مکمل انتخاب شده‌اند و مسافران و گردشگران می‌توانند در این شهرها اقامت داشته باشند.

 

مهرزاد با بیان اینکه گردشگران ورودی به استان از اقامت در واحدهای غیرمجاز خودداری کنند، افزود: از هم‌وطنانی که قصد سفر به استان کردستان را دارند درخواست می‌شود از مراکز رسمی و دارای مجوز از اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استفاده کنند.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان یادآور شد: اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر استان در طول سال به‌ویژه ایام نوروز در آماده باش کامل هستند و بر نحوه خدمات‌رسانی به گردشگران نظارت خواهند کرد.