معاون توسعه پیش‌بینی هواشناسی کردستان گفت: سامانه بارشی از روز چهارشنبه جاری وارد استان شده و تا اوایل هفته آینده فعال خواهد بود.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، علی پناهی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به بررسی نقشه‌ها و خروجی مدل‌های پیش‌یابی از امروز تا قبل از ظهر روز چهارشنبه هوای استان نسبتا آرام و پایدار است که در ساعات بعدازظهر با رشد موضعی ابر و وزش باد همراه می شود.

وی با بیان اینکه از بعدازظهر چهارشنبه تا اوایل هفته آینده با ورود سامانه بارشی، در اغلب ساعات آسمان استان ابری و مه آلود پیش بینی می شود، گفت: دراین مدت، بارش باران با احتمال رعد و برق، وزش باد گاهی شدید، بارش برف و کولاک، در ارتفاعات، گردنه‌ها و مناطق سردسیر، پدیده های غالب در سطح استان است.

معاون توسعه پیش بینی هواشناسی کردستان ادامه داد: اوج فعالیت سامانه بارشی برای روز پنجشنبه است و شدت و مقدار آن در نیمه غربی قابل توجه تر خواهد بود.

وی اضافه کرد: این شرایط می تواند موجب آبگرفتگی و رواناب‌های موقت، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل ها و همچنین احتمال وقوع بهمن در دامنه های برفگیر استان شود.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری، ثبت و مخابره می‌کنند.