رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سروآباد گفت: شکارچی سابقه دار در این شهرستان با اقدام به موقع ماموران محیط زیست منطقه حفاظت شده کوسالان دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، احمد خورتن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این شکارچی سابقه دار با اقدام به موقع مامورین محیط زیست منطقه حفاظت شده کوسالان و قبل از شروع به شکار در یک تعقیب و گریز ۱۰ ساعته در دام ماموران محیط بانی هورامان افتاد.

وی با اشاره به اینکه پرونده این شکارچی برای سیر مراحل قضایی به مراجع قانونی معرفی شد، افزود: از این متخلف یک قبضه اسلحه شکاری، چند عدد فشنگ و یک دوربین چشمی کشف و ضبط شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سروآباد بیان کرد: بر اساس قانون شکار و صید، هرگونه شکار و صید حیوانات وحشی و حتی شروع به شکار و صید حیات وحش بدون اخذ پروانه ممنوع و پیگرد قانونی دارد.

کردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شامل منطقه چلچمه و سارال با ۹۷ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت ۳۲ هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت ۴۳ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت ۵۷ هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت ۳۹ هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت سه هزار هکتار و ۲ اثر طبیعی ملی و چندین منطقه شکار ممنوع است که این استان را در زمره منحصربفرد ترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه‌های جانوری و گیاهی قرار داده است.