فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از کشف و ضبط ۱۵۹ قلم شیء تاریخی متعلق به هزاره اول قبل از میلاد و دوره اسلامی در شهرستان بیجار خبر داد.

 به گزارش «زریوار خبر» به نقل از میراث فرهنگی کردستان، محمدرضا زارعی از کشف و ضبط اقلام تاریخی متعلق به هزاره اول قبل از میلاد و دوره اسلامی در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: برابر گزارش واصله به اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بیجار، پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان کردستان و پلیس آگاهی این شهرستان و در راستای تشدید مبارزه با قاچاق کالا، با تشکیل گروه عملیاتی؛ محور نجف‌آباد بیجار کنترل شد.

 وی افزود: پس از توقف یک دستگاه خودرو و بازرسی از آن ۱۵۹ قلم شیء نفیس متعلق به هزاره اول قبل از میلاد و دوره اسلامی، از سرنشینان خودرو کشف و ضبط شد.

 فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان با بیان اینکه دراین‌رابطه سه نفر باهویت معلوم و غیربومی دستگیر شدند، عنوان کرد: پرونده قضایی عوامل دستگیر شده تشکیل و این موضوع از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است.

 زارعی یادآور شد: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت‌های غیرمجاز افراد سودجو و سوداگران آثار تاریخی، مراتب را دراسرع‌وقت به فرماندهی یگان اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گزارش دهند.

انتهای خبر/