مردم قم «ام‌القری جهان تشیع» عصر امروز در حالی پیکر رئیس‌جمهور مردمی و محبوب و دیگر شهدای خدمت را بدرقه کردند که از ساعت‌ها پیش از ورود پیکر شهدا با دیدگان اشک‌بار و قلب‌های مملو از آه و حسرت در خیابان‌ها و معابر شهر به انتظار ورود پیکر پاک آیت‌الله رئیسی و دیگر شهیدان حادثه سقوط بالگرد نشسته بودند.

به گزارش زریوار خبر به نقل از ایرنا، پیکر رئیس جمهور به همراه دیگر شهدای این حادثه ناگوار پیش از انتقال به قم صبح امروز در میان حزن و اندوه جمعیت سوگوار مردم استان آذربایجان شرقی در تبریز تشییع و بدرقه شد.

۱۰ روز پیش مردم استان قم میزبان مردی خستگی ناپذیر، دلسو و مهربان در قامت رئیس جمهور در دومین سفر استانی امسال هیات دولت به استان‌ها بودند؛ حالا و با گذشت این مدت کوتاه چه کسی باور داشت چنین روزی را که همه سوگوار و عزادار رئیس جمهور محبوبشان باشند.

بالگرد حامل آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا(ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از آیین افتتاح سد «قیز قلعه‌سی» به تبریز، در منطقه «ورزقان» استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و رئیس جمهور به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل آمدند.

آیت الله آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و محافظان و خدمه پرواز از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.

استان قم بیستم و بیست و یکم اردیبهشت ۱۴۰۳ در قالب سفرهای استانی از آیت الله رئیسی و اعضای کابینه دولت میزبانی کرد.

آیین تشییع پیکر مطهر رئیس جمهور و شهدای خدمت از حدود ساعت ۱۶:۳۰ از ابتدای بلوار پیامبر اعظم(ص) عمود ۱۸ در قم به سمت مسجد مقدس جمکران با حضور پرشور و گسترده مردم مومن، ولایی و همیشه در صحنه اهالی کریمه اهل بیت(ع) آغاز شده است:

 

۱۹:۳۶ | فیلم – مردم قم از رییس‌جمهور شهیدشان سخن می‌گویند

مردم شهیدپرور شهر قم با شرکت در آیین وداع با پیکر مطهر شهدای خدمت، از سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور شهیدشان سخن می‌گویند.

‌۱۹:۲۱ | وداع جانسوز مردم قم با رئیس جمهور شهید در آخرین سفر به این استان

مردم قم امروز سنگ تمام گذاشتند و در سومین سفر رئیس جمهور شهید به قم در کمتر از دو هفته وداع باشکوه و جانسوزی با پیکر پاک ” رئیسی عزیز”‌ و همراهانش کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امروز قم میزبان رییس جمهور است، اما تفاوتش با دفعات قبل در این است که این بار نه در مقام مرد خدمت بلکه در کسوت رییس جمهور شهید مهمان قم شده‌است.

دهها هزار نفر از مردم استان قم عصر امروز در میان غم و اندوه فراوان با پوشیدن پیراهن های سیاه و نوحه سرایی، با پیکر رییس جمهور شهید و دیگر شهدای خدمت  وداع کردند.

۱۹:۰۱ | قرائت فاتحه و وداع آیت الله نوری همدانی با رئیس جمهور شهید

آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع عظام تقلید با حضور در مدرسه فیضیه و قرائت فاتحه، با پیکر پاک رئیس جمهور شهید و همراهان ایشان وداع کرد.

۱۸:۵۶ | فیلم – تشییع پیکر آیت الله رئیسی توسط علما و مراجع تقلید قم

پیکر پاک و مطهر شهید آیت الله رئیسی و شهدای خدمت با حضور مراجع، علما و مسئولان کشوری و استانی در مدرسه علمیه فیضیه قم تشییع شد.

پیکر پاک و مطهر شهدای خدمت با حضور جمعی از علما، فضلا، مسئولان و طلاب وارد مدرسه فیضیه قم شد.

۱۸:۳۴ | شیخ عیسی قاسم: شهادت آیت‌الله رئیسی رخدادی تلخ برای جهان اسلام است

شیخ «عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین با عرض تسلیت شهادت رئیس جمهوری، وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز و دیگر همراهانشان، گفت که این رخداد تلخ فقط برای ایران نیست بلکه مربوط به همه جهان اسلام است.

وی عصر سه‌شنبه در مراسم استقبال پرشکوه مردم قم از پیکر رئیس جمهور شهید و همراهان ایشان، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سقوط بالگرد و شهادت تنی چند از مسوولان جمهوری اسلامی، حادثه ای تلخ بود، اما این شهادت‌ها به فضل الهی منشا برکت و عطای الهی نیز خواهد بود.

۱۸:۲۳ | قرائت فاتحه و وداع آیت‌الله سبحانی با پیکر مطهر رئیس جمهور و شهدای خدمت

آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید با حضور در مدرسه فیضیه و قرائت فاتحه با پیکر پاک شهدای خدمت وداع کرد.

هنگام حضور آیت الله سبحانی در کنار پیکر پاک شهید آیت الله رئیسی و همراهانشان،‌ محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور حضور داشت.

۱۸:۰۴ | آیین وداع با پیکر پاک شهدای خدمت در بلوار پیامبر اعظم قم آغاز شد

آیین وداع و تشییع پیکر پاک و مطهر شهدای خدمت با حضور جمعیت وصف‌ناپذیر مردم ولایتمدار قم در بلوار پیامبر اعظم این استان آغاز شد

۱۷:۵۱ | حضور خانواده وزیر امور خارجه در مراسم طواف شهدای خدمت در حرم حضرت معصومه(س)

خانواده شهید دکتر حسین امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه در آیین طواف شهدای خدمت در حرم حضرت معصومه(س) حضور یافتند.

۱۷:۴۵ | مردم قم چشم انتظار برای وداع با پیکر مطهر شهدای خدمت هستند

صدها هزار نفر از مردم شهیدپرور استان قم از ساعت‌ها قبل با اجتماع در بلوار پیامبر اعظم(ص) چشم انتظار برای وداع با پیکر مطهر شهدای خدمت هستند.

۱۷:۴۰ | پیکر مطهر شهدای خدمت در حرم کریمه اهل بیت(س) طواف داده شد

پیکر مطهر شهدای خدمت با حضور پرشور علما، مسئولان و مردم، گرداگرد حرم کریمه اهل بیت(س) طواف داده شد

۱۷:۳۱ | پیکر پاک شهدای خدمت وارد مدرسه فیضیه قم شد

پیکر پاک و مطهر رئیس جمهور شهید و شهدای خدمت با حضور جمعی از علما، فضلا، مسئولان و طلاب وارد مدرسه فیضیه قم شد.

۱۶:۳۲ | پیکر مطهر شهدای خدمت وارد قم شد

پیکر مطهر شهدای خدمت عصر سه‌شنبه برای طواف در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) و تشییع و وداع مردم قم وارد این استان شد.

 

۱۶:۲۵ | حال و هوای مردم قم در روز تشییع شهدای خدمت زیر بارش باران

پیکر آیت الله رئیسی و همراهان ایشان که در سانحه سقوط بالگرد به شهادت رسیدند در بدو ورود به قم به مدرسه فیضیه منتقل و مراسم وداع با حضور طلاب و روحانیون برگزار خواهد شد.

۱۵:۱۱ | فیلم| آماده‌سازی مواکب و مسیر وداع با رئیس جمهور محبوب در قم

گروه‌های خودجوش مردمی از صبح امروز مشغول آماده‌سازی مواکب و مسیر وداع و تشییع پیکر مطهر آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و سایر شهدای سانحه هوایی اخیر در آذربایجان شرقی هستند.

۱۵:۰۲ | چشم انتظاری مردم قم برای خلق حماسه تشییع تاریخی شهید جمهور

منتخب مردم قم در مجلس دوازدهم اعلام کرد که با وجود اینکه هنوز حدود یک ساعت تا آغاز مراسم تشییع رئیس جمهور شهید و همراهانش در قم باقی مانده است، مردم چشم انتظار استقبال و همراهی شهدای خدمت هستند.

۱۳:۳۷ | اجتماع طلاب و حوزویان قم

جمعی از طلاب و حوزویان، پیش از ظهر سه شنبه (۱ خرداد ۱۴۰۳) در گرامیداشت شهدای خدمت در مدرسه فیضیه قم تجمع کردند.

یک ملت یک رئیس‌جمهور؛ میزبانی قمی‌ها از شهدای خدمت (در حال بروز رسانی)

همزمان با تشییع پیکر رئیس جمهور شهید و همراهان ایشان در قم پویش “تکریم خادم خستگی ناپذیر” در این استان راه اندازی شد.