رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: حوادث چهارشنبه سوری از صبح امروز در استان ۲۲ مصدوم داشته که ۲۰ مورد سوختگی و ۲ مورد آسیب به چشم بوده است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا حسین جعفری عصر سه‌شنبه اظهار کرد: از ابتدای اسفند تا ساعت ۱۸ امروز ۵۲ مصدوم در این استان به دلیل استفاده از مواد محترقه به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ۹۴ درصد از مصدومان را مردان و ۶ درصد را زنان تشکیل می‌دهند، افزود: از ۵۲ نفر یاد شده، ۲ نفر به دلیل شدت آسیب دچار قطع عضو از ناحیه مچ دست شدند.

 

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان اضافه کرد: ۴۱ نفر سوختگی، ۶ نفر آسیب به چشم و سه مورد از این تعداد آسیب جزیی دیدند و تا این لحظه مواردی از مرگ و میر به ثبت نرسیده است.

 

به گفته جعفری، در حال حاضر پنج نفر به دلیل سوختگی با درجه بالا در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۲ نفر از آنان مربوط به حوادث امروز است.

 

وی با یادآوری اینکه دو سوم، معادل ۷۴ درصد از مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال را کودکان و افراد زیر ۱۸ سال تشکیل می‌دهند، گفت: بیشترین مصدومیت‌ها بر اثر استفاده مواد محترقه دست ساز آتش‌های حجیم است که از والدین درخواست می‌شود حتما بر فرزندان خود نظارت بیشتری داشته باشند.

 

سنندج با ۱۲، قروه با چهار، سقز با ۲ دهگلان با ۲، دیواندره یک و بیجار هم با یک مصدوم، شمار مصدومان امروز کردستان را به خود اختصاص دادند.