مراسم اختتامیه یادواره شهدای دانش‌آموزی امروز چهارشنبه ۱۶ اسفندماه با حضور فرماندار، امام جمعه، جانشین سپاه، مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی‌فقیه سپاه، مدیر آموزش‌وپرورش و جمعی از مقامات نظامی، رؤسای ادارات و نهادهای شهرستان مریوان در سالن اجتماعات شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، امروز چهارشنبه  ۱۶ اسفندماه نعمت‌اله مرادی مدیر آموزش‌وپرورش مریوان ضمن خیرمقدم به حاضرین در این مراسم معنوی، برگزاری یادواره شهدا و یادکردن از رشادت‌های رزمندگان را افتخار حقیقی دانست و افزود: آموزش‌و‌پرورش مریوان ۹۰ شهید را تقدیم انقلاب و اسلام نموده است.

وی در ادامه با اشاره به عجین شدن مردم شهرستان مریوان با شهدا به برنامه‌های متنوع فرهنگی اجرا شده در راستای پاسداشت یاد و خاطره شهدا در طول سال تحصیلی گریزی زد و گفت: دیدار با خانواده معظم شهدا، غبارروبی گلزار شهدا و تقدیر از دانش‌آموزان جامعه هدف جزئی از برنامه‌های اجرا شده بوده است.

مرادی در پایان سخنان خود با اشاره به حضور گسترده دانش‌آموزان رأی اولی شهرستان در انتخابات ۱۱ اسفند و تقدیر از احساس تکلیف آنان برای مشارکت در این انتخابات در برهه حساس کنونی، این حضور را دارای پیام مهمی خطاب به دشمنان ایران اسلامی دانست و گفت: دانش‌آموزان آینده ساز ایران اسلامی هستند.

نوع زندگی‌ شهدا برای جامعه‌ی ما قابل تکریم و محترم است

در ادامه مراسم اسماعیل احمدی فرماندار شهرستان در این آیین با اشاره به اهمیت و قابل تحسین بودن برگزاری یادواره شهدا به صورت مدرسه محوری گفت: همه ما وظیفه داریم به شهدا با دیده احترام و تکریم بنگریم و آنان را سرلوحه زندگی خویش قرار دهیم.

احمدی در ادامه با تأکید بر تفاوت کیفیت آرزوها و دلبستگی انسان‌ها، شهدا را دارای ارزش کامل در نظام خلقت هستی برشمرد و خاطرنشان نمود: ارزش انسان به آرمان‌ها و ارزش‌هایی که برای خود تعریف می‌کند سنجیده می‌شود.

وی در پایان سخنان خود با تصریح این عنوان که شهدا ارتباط صحیحی با جامعه خویش داشتند اضافه کرد: همه ما با افتخار، زندگی شهدای والامقام را سرلوحه خویش قرار خواهیم داد.

در ادامه مراسم سرود زیبای ای ایران توسط دانش‌آموزان مدرسه دخترانه شهیده بیان مرادویسی اجرا و نیز از دانش‌آموزان فرزند شهید با اهداء لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.