استاندار کردستان گفت: نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان بالا بوده و تمام تلاشمان معطوف به رفع این مشکل است.

به گزارش زریوار خبر به نقل از ایرنا، اسماعیل زارعی کوشا روز یکشنبه در نشست عمومی شوراهای افتا کردستان در سنندج اظهار کرد: در حوزه بازار، معیشت عمومی و اشتغال فارغ‌التحصیلان در استان مشکلات پیچیده‌ای داریم که رفع آن نیازمند همت همه دستگاه هاست.

وی از تشکیل کارگروه ویژه برای اشتغال استان‌های زاگرس نشین با دستور رئیس جمهور در نهاد ریاست جمهوری خبر داد و گفت: به صورت ویژه با برنامه‌ریزی مشخص و جذب سرمایه‌گذاران برای استان در حوزه اشتغال فارغ التحصیلان تمهیداتی اندیشیده شده است.

استاندار کردستان با بیان اینکه دولت سیزدهم امید را به جامعه بازگردانده است، افزود: رویکرد اصلی مسئولان استان جلب نگاه ویژه دولت به منطقه است و به اعتقاد مردم این امر تحقق یافته و شاهد عنایت بیش از پیش دولت به استان هستیم.

زارعی کوشا با بیان اینکه مدت ۲ سال و ۱۸ روز است که توفیق خدمت‌گذاری مردم در این استان را بر عهده دارم، اضافه کرد: با وجود خدمات فراوان انجام شده توسط دولت‌های گذشته، اما مشکلات و موضوعات متعدد در استان به صورت مزمن و انباشته شده، نیازمند پیگیری، کار و تلاش مضاعف است.

وی ادامه داد: اگر بر اساس بودجه مصوب، ورود می‌کردیم، قطعا موضوع آب شرب سنندج تا چهار سال آینده برطرف نمی‌شد، همچنین تصفیه خانه شماره ۲ سنندج، مشکل آب شرب بانه، راه آهن ، فرودگاه سقز و بسیاری از موارد دیگر با وجود اعتبارات مصوب قطره‌چکانی به بهره‌برداری نمی‌رسید اما امروز به برکت سفرهای رئیس جمهور این موارد منتج به نتیجه شد.