سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
پنجشنبه 21 خرداد 1394 / 11:14|کد خبر : 996|گروه : فرهنگی

آیین رونمایی از هفت کتاب کُردی در مریوان برگزار شد

آیین رونمایی از هفت کتاب شامل چهار کتاب به زبان سورانی و سه کتاب به زبان هورامی عصر روز چهارشنبه با حضور مسئولین فرهنگی و هنری مریوان و سروآباد و علاقه مندان به کتاب در مریوان برگزار شد.

آیین رونمایی از هفت کتاب شامل چهار کتاب به زبان سورانی و سه کتاب به زبان هورامی عصر روز چهارشنبه با حضور مسئولین فرهنگی و هنری مریوان و سروآباد و علاقه مندان به کتاب در مریوان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، همایون محمد نژاد فعال فرهنگی اورامان و نویسنده یکی از این کتاب ها در حاشیه این مراسم، گفت: در این مراسم حضور علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی در شرایط کنونی که سرانه مطالعه و کتاب خوانی روز به روز در حال کاهش است، جای امیدواری و دلگرم برای فعالان فرهنگی است.

 

وی افزود: با همکاری انتشارات ریباز و چند نفر از اساتید فن و اهل کتاب از 6 ماه گذشته تلاش کردیم که مجموعه هفت کتاب که سه جلد آن به زبان کُردی هورامی ، دو جلد آن به زبان کُردی سورانی و دو جلد کتاب به زبان فارسی تالیف شده است و روانه بازار می شود.

 

وی اضافه کرد: در این آیین کتاب های تریفه اثر فاتح سعیدی، وه سیه ت په ی مه زهه ری اثر دکتر احمد نعمتی و همایون محمدنژاد، هه ڵسه و هه ناری اثر مختار هدایتی، شازاده ی بچووک (مهتاب حسینی)، له رززو هه ڵسی (ابراهیم رجبیان)، ساحل(معتصم اداک) و 10 بازی کودکان(فرید عباسی) رونمایی شد.

 

وی با اشاره به اینکه در تالیف این کتب ها سعی شده است که بیشتر مسائل تربیتی و اخلاقی رده های سنی مختلف در نظر گرفته شود، یادآور شد: در بخش کتاب های تالیف کودکان مسائل تربیتی و شاد زیستن بیشتر به چشم می خورد.

 

وی تصریح کرد: برای داشتن جامعه ای پویا و رسیدن به استعدادهای ناب و بهره گیری از قوه فکری کودکان و نوجوانان باید در سنین پایین فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی را نهادینه کرد.


محمد نژاد از کلیه مسئولین و فعالان فرهنگی حاضر در این مراسم و رونمایی تشکر و قدردانی کرد.

 

تصاویر این مراسم تا دقایقی دیگر در بخش گزارش تصویری منتشر خواهد شد

 

انتهای پیام /

ZariwarKhabar Telegram Channel

برچسب ها

آیین رونمایی از هفت کتاب کُردی

بازدید ها : 1730

نظرات بینندگان :

آسو احمديپنجشنبه 21 خرداد 1394 | 12:51

0
0

سايت وزين زريبار خبر
با سلام
لطفاً عنوان خبر را به ""رونمايي از جهالت برخي سودجو در خصوص زبان هورامي"" تغيير دهيد.
چه مراسمي چه رونمايي
عده اي فرصت طلب و سود جو كه مي خواهند خود را پشت پرده كردي هوراي پنهان كنند خواسته اند به آيين چندين هزار ساله هورامان توهين كنند.
كساني به سان كيهان عزيز، نعمت رحماني رئوف محمدپور و امثالهم تنها به دنبال كسب منافع ... بوده و هيچ ارتباطي با زبان هورامي ندارند.
فرزندان واقعي هورامان آنها را شناخته و مي دانند كه به دنبال مطامع چه كساني و چه گروههاي هستند.

پاسـخ

مه ریوانه که مپنجشنبه 21 خرداد 1394 | 14:14

0
0

هیچ کس حق ندارد به هیچ کس وزبانی توهین کند هورامی زبان قدیمی کردهاست

0
0
ئاسو دوشنبه 25 خرداد 1394 | 12:40

دوست خوب جناب .... انتشارات ریباز ، یک انتشارات است نه‌ انجمن ادبی!! انتشارات هم معنی و هم فعالیت خاص خود را دارد و مخصوص هورامی یا سورانی یا فارسی یا ترکی نیست!\رونمایی از 7 جلد کتاب که‌ برای اولین بار در مریوان برگزار شده‌ کجاش منافع شخصی است؟: شما که‌ خود راکدخدای فرهنگ هورامان میدانید! خودتان چرا با اسم واقعی ظاهر نمی شوید و نمیگویید خودتان چه‌کار کرده‌اید!ــــ این را بدانید تاریخ در مورد همه‌ شما قضاوت خواهد کرد و ملاک هم آثار به‌ جای مانده‌ از شماها خواهد بود.ــــ بهتر است به‌جای توهین و بی احترامی خودتان دست به‌کار شوید و کار کنید!ــــ سایت زریبار هم باید به‌ مسولیت اجتماعی خود و رسانه‌ای خود احترام بگذارد و جملات توهین آمیز را تایید و منتشر نکند.ــ در بین کسانی که‌ شما به‌ آنها اشاره‌ ارده‌اید کسانی هستند که‌ سابقه‌ و فعالیت فرهنگی و ادبی آنها برای همه‌ معلوم است و مخاطب امروزی چشم و گوش بسته‌ هرچیزی را قبول نمی کند. من هم به‌ عنوان یک مخاطب که‌ در آن مراسم بوده‌ام درخواست مینمایم که‌ به‌ خود آییم و بیهوده‌ تلاش و زحمات دلسوزان انتشارات ریباز را لکه‌دار نکنیم بلکه‌ برای تلاش و زحمات همه‌ در جای خود احترام بگذاریم.

پاسـخ

شنو دهقانیدوشنبه 25 خرداد 1394 | 15:32

0
0

اولا سلام وضمن وخسته نباشیدمی خواهم ازفعالیت خوب انتشارات ریبازمریوان برای این کاربزرگشان تشکرکنم دوما سخنرانی هرکسی به خودشخص برمیگردد وسوما رونمایی ازجهالت سخن بسیار دورازادب کسی چون ئاسو احمدی رامی رساند که با فکرسمی ومتعصب به موسسه فرهنگی توهین میکند لطفا بیشترعقل وخردراحاکم کنید ومدیرسایت این توهین راننویسد/پیگیری میشود

پاسـخ

بهزاددوشنبه 25 خرداد 1394 | 22:27

0
0

این مراسم درکل مراسم خوبی بود البته نمیدانم چراملت هورامان به دنبال درگیری باهم هستند وهمدیگر رامحکوم میکنند اگراشخاصی به هورامان وفرهنگ وزبانش سخنان ناشایست وبه دورازمدنیت گفته اند باید اطلاع رسانی شده ومفاد انها دروبسایت های هورامان ومنطقه منتشرشود که تکرارنشود البته باوجوداشخاصی چون میرزایی هورامی وهمایون محمدنژاد و سبحان امینی وابراهیم شمسی که حضورداشتند وبعضا سخنرانی کردند متن سخنرانی هامنتشرشود

پاسـخ

سۆماسه شنبه 26 خرداد 1394 | 15:54

0
0

من هم در آن مراسم حضور داشتم و هیچ بی احترامی نشنیدم. هرچند یکی دو نفر با ایجاد آشوب و اغتشاش قصد برهم زدن داشتند. برای من خیلی عجیب بود، چون تا به‌حال نشنیده‌ بودم که‌ کسانی قصد برهم زدن آیین رونمایی از کتاب را داشته‌ باشد؟! البته‌ مراسم جالبی بود و من هرچند از شهر دیگری آمده‌ بودم ولی برایم جالب بود که‌ در مریوان اینگونه‌ مراسمها برگزار می شود.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی