سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
کریمی در گفتگو با زریوار خبر
شنبه 9 خرداد 1394 / 09:15|کد خبر : 854|گروه : فرهنگی

چاپ دو مقاله معلم زن مریوانی در مجله معتبر کشور انگلستان

دو مقاله علمی معلم پژوهشگر مریوانی در مجله معتبر علمی  (GMP REVIEW (ECA انگلستان به چاپ رسید.

دو مقاله علمی معلم پژوهشگر مریوانی در مجله معتبر علمی (GMP REVIEW (ECA انگلستان به چاپ رسید.

شلیر کریمی معلم پژوهشگر مریوانی در گفتگو اختصاصی با خبرنگار زریوار خبر اظهار داشت: دو مقاله علمی با موضوع های باورهای دینی و سبک زندگی و رابطه هوش معنوی و عزت نفس که در دو کنگره سبک زندگی اسلامی و کنگره بین المللی روانشناسی بالینی ارائه شده است از چاپ این دو مقاله در مجله معتبر(ECA)  GMP REVIEW   کشور انگلستان خبر داد.


وی با اشاره به دو مقاله چاپ شده با موضوع رابطه باورهای دینی و سبک زندگی و رابطه عزت نفس و هوش معنوی در مدارس و نتایج حاصل از این پژوهش ها گفت: امیدوارم این مقالات و دیگر پژوهش های معلمان مریوانی تنها در حد چاپ و معرفی نویسندگان آنان خلاصه نشود و در عمل در مدارس برای حل مشکلات و همچنین پیشرفت تحصیلی دانش آموزان بکار گیری شود.

 

کریمی افزود: در این دو مقاله از جامعه آماری فرهنگیان و دانش آموزان سطح شهرستان مریوان استفاده شده است.

 

کارشناس مشاوره آموزش و پرورش و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی گفت: برنامه آینده کاری در آموزش و پرورش و مهمترین دغدغه این روزهای حوزه مشاوره آموزش و پرورش تمرکز بر روی دخترانی است که بدلایلی ترک تحصیل کرده اند، وی ادامه داد: متاسفانه با وجود فرهنگ سازی و پیشرفت های جامعه هنوز برخی خانواده ها بدلیل طرز فکر غلط از ادامه تحصیل دختران خود جلوگیری می کنند که آموزش و پرورش در سالجاری برای حل این معظل در دستوالعملی به مدیران سطح شهرستان خواستار جمع آوری آمار دقیقی از تعداد دانش آموزان دختر ترک تحصیل کرده این شهرستان شده است.


وی اضافه کرد: آمار دقیقی در خصوص دانش آموزان ترک تحصیل شهرستان مریوان در دست نیست اما هدف گذاری آموزش و پرورش مریوان در وهله اول بازگرداندن آنان به تحصیل و برنامه ریزی برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان دختر است.


کارشناس مشاوره آموزش و پرورش مریوان از وجود مشکل دیگر و البته سراسری در حوزه مشاوره اشاره کرد و اظهار داشت: به ازای هر 15 دانش آموز یک ساعت مشاوره تعلق می گیرد که این نوع تعریف غیر کارشناسی جوابگوی تعداد بیشمار دانش آموزان نیست. 


کریمی افزود: تعداد64 مشاور برای 15 هزار دانش آموزان متوسطه اول و دوم اصلا کافی نیست.


وی تأکید کرد: در مریوان 20 هزار دانش آموز ابتدایی وجود دارد که بنا به صلاحدید وزارت آموزش و پرورش مشاوره به مقطع ابتدایی تعلق نمی گیرد اما مدیریت آموزش و پرروش و معاونت پرورشی شهرستان مریوان در برنامه های سال جاری تلاش کرده است نسبت به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند و با برنامه ریزی درست بتواند به این تعداد دانش آموز نیز مشاوره بدهد.


انتهای پیام/   

ZariwarKhabar Telegram Channel

برچسب ها

مقلات علمی معلم دانش آموزان

بازدید ها : 5992

نظرات بینندگان :

دبیرشنبه 9 خرداد 1394 | 20:35

0
0

آفرین خانم کریمی تبریک عرض می کنم امیدوارم مقالات دیگر شما بزودی چاپ شوندو افتخاری دیگر برای آموزش و پروش مریوان رقم بخورد

پاسـخ

حمدییکشنبه 10 خرداد 1394 | 01:18

0
3

آخه واقعاً *****داره یعنی چه که دو مقاله چاپ کرده مثل اینکه کسی تو این شهر به غیر ایشون مقاله ای در مجلات خارجی و بین المللی ندارند من شخصاً افرادی رو می شناسم که دارای چندین مقاله بین المللی ، isc و isi هستند ولی این جور پوز نمی دند
این خانم حتما لابی قوی تو ****داره

3
0
کریمی یکشنبه 10 خرداد 1394 | 10:43

با سلام کسی قصد پوز دادن نداشت واینکه کسی از مدیر خبر درخواست و دعوت نکرد که بیان گزارش تهیه کنند در ضمن از دریچه دیدگاه خودتان دیگران را نگاه نکنید اگر شما ودوستانتان نیز مقاله ای دارید که حتما هم در شهر فرهیخته پرور مریوان بسیارند افرادی که اهل قلم هستند مطمئن باشید خبر زریوار مشتاق خواهد بود بازتاب دهد.کوچک کردن دیگران راه مناسبی برای بزرگ جلوه دادن خود نیست.خوشحالم که ازمقالات و پژوهش هایی که داشتم حد اقل این را یاد گرفتم که ادب را در گفتار و نوشتارم رعایت کنم

پاسـخ

اکبرییکشنبه 10 خرداد 1394 | 10:34

0
0

کاش موفقیت دیگران را موفقیت خود و جامعه میدانستیم.تا زمانی که این تفکر متعصبانه و کور کورانه در جامعه حاکم باشه امیدی به پیشرفت جامعه نیست...
کاش یاد میگرفتیم با داد ه های ناچیز خود قضاوت نکنکیم!!!

پاسـخ

نادردوشنبه 11 خرداد 1394 | 01:27

0
2

با حمدی موافقم باید با همه مثل هم رفتار بشه/ تو این شهر همه چیز شده پارتی بازی حتی تو انتشار خبر ها / تو شهر مریوان کم فرهیخته نداریم ببین یکی هم سراغشون می ره ؟؟؟؟؟

پاسـخ

کاندیدای احتمالیدوشنبه 11 خرداد 1394 | 13:17

0
0

ضمن تبریک به خواهر گرامی خسته نباشید دست مریزاد . به امید نشر مقالات دیگر در ژورنال های معتبر با افکت مثبت یک.جای نگرانی نیست گر به شوق کعبه خواهی زد قدم سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور. متاسفانه همیشه و همه وقت عده ای چشم دیدن موفقیت دیگران را ندارند. کسی نگفته در این شهر کسی مقالات ISI یا علمی پژوهشی نداشته یا ندارد .مصاحبه خبرنگار زریوار خبر با ایشان بوده همین و بس. اگر آدرس الکترونیک ژورنال داده شود همشهریان ملاحظه نمایند بسار خوب است. با سپاس

پاسـخ

این ژورنال جعلیهچهارشنبه 3 تیر 1394 | 08:24

0
0

این ژورنال جعلیهاین ژورنال جعلیهاین ژورنال جعلیهاین ژورنال جعلیهاین ژورنال جعلیهاین ژورنال جعلیه
www.iscisi.com

پاسـخ

پرتوییکشنبه 5 خرداد 1398 | 10:48

1
0

واقعا تاسف داره که بعضیا میخوان فرهنگ رو بابی فرهنگی رواج بدن،شمایی که ادعا داری دوستدار پیشرفت شهرتی پس چرا هر وقت کسی برای شهرت افتخاری کسب میکنه ادعای نابرابری میکنی؟؟؟؟شمایی ک میخوایی از همه به یه جور تقدیر بشه:باید از یه جا به بعد این شروع شه که حتی اگه خیلی مبتدی هم فکر بکنیم استارتش زده شده پس لطفا کمی با منطق حرف بزنید اگر هم سرتون نمیشه لطفا نظر ندید!!!

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی