سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شنبه 30 آذر 1398 / 10:02|کد خبر : 7330|گروه : سیاسی

وقتی خر دولت از پل گذشت؛ چه وعده ای چه بیمه ای؟!

موضوع بیمه تامین اجتماعی کولبران یکی از وعده های انتخاباتی دولت تدبیر و امید قبل از انتخابات دولت دوازدهم بود، همین که خرشان از پل گذشت دیگر نه وعده ای ماند و نه بیمه ای اتفاق افتاد!

موضوع بیمه تامین اجتماعی کولبران یکی از وعده های انتخاباتی دولت تدبیر و امید قبل از انتخابات دولت دوازدهم بود، همین که خرشان از پل گذشت دیگر نه وعده ای ماند و نه بیمه ای اتفاق افتاد!

به گزارش زریوارخبر به نقل از کُردتودی، آورده اند چوپانی گله را به صحرا برد؛ به درخت گردوی تنومندی رسید . از آن بالا رفت و به چیدن گردو مشغول شد که ناگهان گرد باد سختی در گرفت ، خواست فرود آید، ترسید. باد شاخه ای را که چوپان روی آن بود به این طرف و آن طرف می برد. دید نزدیک است که بیفتد و دست و پایش بشکند. مستاصل شد...

از دور بقعه امامزاده ای را دید و گفت: ای امام زاده گله ام نذر تو، از درخت سالم پایین بیایم.

قدری باد ساکت شد و چوپان به شاخه قوی تری دست زد و جای پایی پیدا کرده و خود را محکم گرفت.

گفت: ای امام زاده خدا راضی نمی شود که زن و بچه من بیچاره از تنگی و خواری بمیرند و تو همه گله را صاحب شوی. نصف گله را به تو می دهم و نصفی هم برای خودم... قدری پایین تر آمد. وقتی که نزدیک تنه درخت رسید گفت : ای امام زاده نصف گله را چطور نگهداری می کنی؟ آنها ر ا خودم نگهداری می کنم در عوض کشک و پشم نصف گله را به تو می دهم .

وقتی کمی پایین تر آمد گفت: بالاخره چوپان هم که بی مزد نمی شود کشکش مال تو ، پشمش مال من به عنوان دستمزد.

وقتی باقی تنه را سُرخورد و پایش به زمین رسید نگاهی به گنبد امامزاده انداخت و گفت: مرد حسابی چه کشکی چه پشمی؟ ما از هول خودمان یک غلطی کردیم . غلط زیادی که جریمه ندارد.

این داستان بی شباهت به موضوع بیمه  کولبران نیست، قولی که 22 اسفند 95 داده شد و قرار بر این بود با موافقت وزیر کار و رفاه در نیمه دوم فروردین 96 اجرایی شود و کولبران زیر چتر بیمه قرار گیرند و این بیمه شامل پرداخت دیه و انواع شمولیت‌ها باشد، اما هنوز که هنوز است خبری از وعده های آن روز نیست و دولت هم همینکه خرش از پل گذشت، چشم و گوش خود را بر روی آن وعده انتخاباتی بست!

طبق تفاهمنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استانداری کردستان، تمامی کولبران مرزی این استان که دارای مجوز فعالیت در مرزها هستند، باید بیمه اجتماعی شوند، این در حالی است که حدود سه سال از امضای این تفاهمنامه (اسفند ماه سال95) در حاشیه سفر«علی ربیعی»، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به کردستان سپری می‌شود، اما این موضوع تحت الشعاع مصوبات دیگری قرار گرفته و هنوزعملیاتی نشده است.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

برچسب ها

بیمه دولت کولبرمرگ

بازدید ها : 342

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی