سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
گزارش اختصاصی/
سه شنبه 26 آذر 1398 / 10:28|کد خبر : 7318|گروه : اجتماعی

گلایه شدید کارگران شهرداری مریوان به پرداخت نشدن حقوق/انتظار600 خانواده برای دریافت حقوق

کارگران شهرداری مریوان می گویند برای تهیه نیازهای اولیه زندگی هر روز باید از اطرافیان و مغازه‌داران قرض کنم اما چون پس از گذشت چند ماه هنوز بدهی مردم را پرداخت نکرده‌ام دیگرکسی اطمینانی به ما ندارد و وقتی می‌بینند طلب قبلی هنوز پرداخت‌نشده حاضر نیستند مجدد به ما قرض بدهند.

کارگران شهرداری مریوان می گویند برای تهیه نیازهای اولیه زندگی هر روز باید از اطرافیان و مغازه‌داران قرض کنم اما چون پس از گذشت چند ماه هنوز بدهی مردم را پرداخت نکرده‌ام دیگرکسی اطمینانی به ما ندارد و وقتی می‌بینند طلب قبلی هنوز پرداخت‌نشده حاضر نیستند مجدد به ما قرض بدهند.

به گزارش زریوارخبر، نوشتن از دردها و گرفتاری‌های کارگران شهرداری سوژه تکراری است که هراز چند گاهی خبری از آن منتشر می شود و زود فراموش می شود اما آن چه که فراموش شدنی نیست کارگرانی هستند که برای گذران یک زندگی بخورونمیر نیاز به پول‌دارند.

سال‌هاست حقوق کارگران شهرداری به‌موقع پرداخت نمی‌شود، آن‌قدر که یک کارگر ماه‌ها باید چشم‌انتظار حقوقی باشد که هیچ زمانی برای پرداخت آن مشخص نشده است.

از حقوق معوقه کارگران شهرداری مریوان در سالجاری حدود 7 ماه پرداخت‌نشده و اخیراً نیز بدلیل محکومیت شهرداری حساب های این ارگان بسته شده است .از آنجاکه کارگران شهرداری مریوان در این شرایط سخت معیشتی چند ماهی حقوق نگرفته‌اند بار دیگر دست به دامان فضای مجازی و رسانه ها شدند تا شاید گرهی از مشکلاتشان باز شود. این روزهای کارگران و فرزندان آنان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اعتراض خود را علنی کرده اند و خواستار توجه مسئولین به وضعیت معیشتی آن شدند.

حقوق و مزایا

در تیرماه سال گذشته کارگران شهرداری بدلیل عدم پرداخت حقوق معوقه خود در جلوی ساختمان شهرداری تجمع اعتراضی کردند و خواستار پرداخت حقوق معوقه خود شدند. اعتراض کارگران شهرداری مریوان به عدم پرداخت حقوق/ شهردار مریوان: بحران مالی ناشی از ضعف مدیریتی مسئولین قبلی شهرداری و شورای دوره چهارم است .

کارگران شهرداری

 در دی ماه سال 97 نیز بدلیل عدم پرداخت حقوق و مزایا، مسئولین وقت شهرداری و رئیس وقت شورای شهر با تعدادی از کارگران شهرداری در سالن فرهنگسرای شهرداری مریوان دور هم جمع شدند و از دغدغه های خود سخن گفتند. این نشست بخاطر عدم پرداخت حقوق معوقه 7 ماه کارگران برگزار شد. سایت زریوارخبر این نشست اعتراض آمیز کارگران شهرداری را منعکس کرد که برای مشاهده ان بر روی تیتر آن کلیک کنید.
 

یکی از کارگران شهرداری با بیان اینکه متاسفانه با تغییر مدیریت در شهرداری شاهد هیچ تغییر در وضعیت معیشتی کارگران شهرداری صورت نگرفت، افزود: برای دریافت حقوقمان پیگیری‌های زیادی انجام دادیم اما بی‌نتیجه بود و هر بار هم پیگیر شدیم خوب برخورد نکردند و باگذشت چند ماه از سال باید بگویم واقعاً زندگیمان نمی‌گذرد. کارگران شهرداری مریوان می گویند برای تهیه نیازهای اولیه زندگی هر روز باید از اطرافیان و مغازه‌داران قرض کنم اما چون پس از گذشت چند ماه هنوز بدهی مردم را پرداخت نکرده‌ام دیگرکسی اطمینانی به ما ندارد و وقتی می‌بینند طلب قبلی هنوز پرداخت‌نشده حاضر نیستند مجدد به ما قرض بدهند.یکی دیگر از کارگران شهرداری در رابطه با حقوق معوقه خود از شهرداری گفت: هرروز در این هوای سرد زحمت و تلاش می‌کنیم اما هیچ خبری از حقوق نیست و از طرفی معلوم هم نیست که این حقوق چه زمانی پرداخت می‌شود. بیشتر کارگران برای اینکه خانواده‌شان گرسنه نماند حتی نان را هم از نانوایی قرض می‌کنند برخی نیز واقعاً مجبور شده‌اند سطل زباله‌های شهر را برای پیدا کردن یک شی‌ء بازیافتی بگردند تا با فروختن آن گرسنه نمانند. غم انگیز تر اینکه متاسفانه هر بار هم که اعتراضی شده با پرداخت یک ماه از حقوق اجازه پیگیری مطالبات برحق خود را از ما سلب کرده اند.
در بهمن سال گذشته (97) نیز کارگران و کارمندان شهرداری مریوان پس از ماه ها انتظار و عدم تحقق وعده های مسئولین با تجمع اعتراضی و پهن کردن سفره خالی جلوی شهرداری خواستار پرداخت حقوق های معوقه شان شدند.

منتقدان بر این باور بودند که با تغییر شهردار و مدیریت آن مشکلات رفع خواهد شد اما با وجود تغییر مدیریت شهرداری در تابستان امسال، شهرداری در کمتر از 4 ماه در یک پرونده به 9 میلیارد تومان محکوم شد و حسب های آن مسدود شد. عدم ثبات مدیریتی در ماههای گذشته دو سرپرست را بر شهرداری تحمیل کرد و تاکنون با گذشت 45 روز از انتخاب سرپرست جدید روال قانونی انتخاب وی به عنوان شهردار در هاله ای از ابهام است. و همین بی ثباتی در مدیریت بزرگترین معضل حال حاضر شهرداری است که تصمیم گیری برای کسب درآمد و رفع مشکلات مالی کارگران شهرداری را باعث شده است. مسئولان شهرداری مریوان باید در سال انتخابات به جای سکوت و پشت گوش انداختن چاره‌اندیشی کنند و به وضعیت معیشتی کارگران  توجه ویژه ای داشته باشند.گفتنی است شهرداری شهر مریوان حدودا 500 کارگر و 102 کارمند دارد. بسیاری از کارمندان شهرداری نیز از چنین وضعیتی گلایه دارند و خواستار رفع مشکلات مالی شهرداری هستند.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

کارگر شهرداریسه شنبه 26 آذر 1398 | 12:01

2
1

باسلام
من واقعا میخوام بگم تقصیر مسولان نیست چون مسولان همیشه درخواب غفلت هستند ولی ******* ما کارگران باعث شده که اینجوری بشه .اگه کارگران یک ماه ******* نرن سرکار خود وزیر کشور واسه پرداخت پول ما دست به کار میشه چه برسه به این به اصطلاح شهردارها

پاسـخ

علی خانسه شنبه 26 آذر 1398 | 12:05

3
0

سلام دوستان: با مدیریت******************* چه انتظاری دارید ؟ واقعا میخواید مشکلات شهر رو حل کنند؟ دلشون میخواد ولی نمیتونن تازه خدا رحم کرد خودشون روی صندلی گردان بهارستان بشینند... حداقل 3 دهه مریوان 4 مسئول خوب و لایق نداشته.

پاسـخ

شهروندسه شنبه 26 آذر 1398 | 12:09

2
0

متاسفانه شهر مریوان به کلی ول شده است شهری که نه شهرداردارد نه فرماندار دارد نه معاون فرماندار دارد وضعش بهتر این نمی شود آخر چطور کارها درست میشود وقتی که بیشتراز یکسال ونیم فرماندارنداریم وبیستر از شش ماه است که شهردار ومعاون عمرانی فرماندار نداریم ودر کل هرج ومرج شده وکسی به کسی نیست

1
2
مریوانکم سه شنبه 26 آذر 1398 | 14:05

سلام شهروند عزیز مریوان هم فرماندار داره هم معاون عمران. مریوان شهردار نداره. شورا نمیتونه یک نفر به عنوان سرپرست تعیین کنه. معاون عمران فرمانداری باید نسبت به تاخیر شورا جهت معرفی شهردار اخطار بده. الان نزدیک دو ماه میشه که سرپرست داره . می‌خوان چکار کنن. آقای ایومن هم اگر زود به عنوان شهردار معرفی بشه قطعا بیشتر تلاش میکنن. اون بنده خدارو هم گذاشتینش داخل آب نمک دارین بازی خودتونو انجام میدین... آغای ملکی بهتره ورود پیدا کنین.

1
1
شهروند چهارشنبه 27 آذر 1398 | 01:54

کجا فرماندار داره الان هم فرمانداری هم معاون عمران فرمانداری هر دو سرپرست هستند کسی که خودش سرپرسته چطور بخواد از شهرداری که با سرپرست اداره نکننداون بندخدا هااگر می تونستند کاری بکنند برای خودشان می کردند هرچند حرف واسه گفتن زیاده ولی کو گوش شنوا حرف زدن اینجا هم جز سردرد هیچ نفع دیگری ندارد

پاسـخ

محمد، کارمند شهرداریسه شنبه 26 آذر 1398 | 16:53

0
2

با سلام به زریوار خبر، متاسفانه در این اوضاع گرانی و تورم هفت ماه هست که کارگران و کارمندان شهرداری حقوق نگرفته اند، تیم مدیریتی جدید شهرداری هم هیچ برنامه ای برای پرداخت ندارند و فقط منتظر ارزش افزوده هستند، شورا هم که کلا تعطیله، استانداری هم که بیخال همه چیز شده، مریوان چاودیر هم دوستانشان را به کرسی شهرداری رسانده و دیگر خبری از حقوق مالیات دهندگان ندارند! شاهنامه آخرش خوش است...

پاسـخ

کاوهسه شنبه 26 آذر 1398 | 17:45

1
2

مردم عزیز مریوان خوب می‌دانند مشکل از کجاست، باید آقای شیخ عطاری و جناب عبدی پاسخگو باشند اونا ********** مسبب این فلاکت برای کارکنان و کارگران عزیز شدن واقعا جای تاسف است بخاطر نماینده شدن فرد مورد**********

پاسـخ

لقمانسه شنبه 26 آذر 1398 | 17:48

2
1

این شورا آدمای زرنگی هستند عمدا ایومن بیچاره را انتخاب کردن، دارن همه را بازی میدن آقای ایومن و اعضای شورا خوب میدان که ایومن هیچ وقت شهردار نمیشه، شو تبلیغاتی است من بودم به جای ایومن که توانای مدیریت ندارم استعفا میدادم همان اپوزیسیون میموند خیلی با عزت تر بود میان مردم و کارکنان

پاسـخ

حمزهسه شنبه 26 آذر 1398 | 17:51

1
4

ایومن با قبول این پست آبروی خودش را برد نتونست هیچ کاری بکنه قبلا همیشه از درد ودل های کارکنان میگفت خیلی محبوب بود ولی شوراها ابروشو دارن میبرن هرچنه که بنده خدا تصمیم گیرنده نیست در واقع شهردار مریوان کاک حیدر هستند که تونستن تا این لحظه شهر را نگه دارم و کارگران تحصن نکن، درود بر شرفت کاک حیدر

پاسـخ

هه لمه ت 58چهارشنبه 27 آذر 1398 | 07:30

2
2

ای ***** مسولی که بر مسند مسولیت نشسته و خیلی ها چوب بی مسولیتی اونها رو میخورند و شرمنده زن و بچه هاشون هستند !!!!!

پاسـخ

ناامیدمچهارشنبه 27 آذر 1398 | 07:58

0
2

از این زندگی نکبت بار ناامیدم. ما از کاک حیدر انتظار داشتیم وقتی برگشتن به شهرداری کاری بکنند هر چند الان هم خود ایشون همه کاره هستند ازتون خواهش میکنیم به داد کارگران برسید

پاسـخ

شهروند . داوطلبچهارشنبه 27 آذر 1398 | 10:19

1
0

در شهرستان مریوان زباله خانوارهای هر روستایی در قبال تعیین و اعلام مبلغ ناچیزی برای هرماه برای هر خانوار با کمترین مشکل و مانعی توسط پاکبانان گرامی و دلسوز جمع آوری و حمل و دفع می شود.\\r\\nبا توجه به ناتوانی شهرداری در پرداخت های بموقع به این قشر زحمت کش و مهم و واقعاً کاری ( به دلایل مطرح شده توسط مسئولین شهرداری ) پیشنهاد می گردد مدیریت زباله روستاها ؛ الگوی شهرداری مریوان هم قرار گیرد که امورات روزمره این عزیزان وبزرگواران مختل نگردد.\\r\\nاگر مکان های دولتی و کسبه را به خانوارهای شهری هم اضافه کنیم؛ شهر مریوان حدود 3 برابر خانوارهای روستایی آمار خواهد داشت . می شود حقوق 100 کارگر زحمتکش را را بدون استرس و تحصن و تجمع های وقت گیر ،پرداخت نمود . اگر چه ممکن است چند درصدی از خانوارها همکاری نداشته باشند ولی به یقیین خانوارهایی هم هستند که از صمیم قلب و داوطلبانه خیلی خیلی بیشتر از مقدار تعیین شده را بصورت ماهانه پرداخت خواهند نمود.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی