سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
جمعه 22 آذر 1398 / 13:11|کد خبر : 7307|گروه : فرهنگی

مريوان بعد از بانه بيشترين دانش آموز ترك تحصيل كردستان را دارد

معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش كردستان گفت: هم اكنون 198 دانش آموز بازمانده از تحصيل در استان شناسايي شده اند كه شهرستان هاي بانه و مريوان بيشترين تعداد را دارند.

معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش كردستان گفت: هم اكنون 198 دانش آموز بازمانده از تحصيل در استان شناسايي شده اند كه شهرستان هاي بانه و مريوان بيشترين تعداد را دارند.

به گزارش زریوارخبر، صديقه عبدالهي روز شنبه در يكصد و پنجاه و سومين جلسه شوراي آموزش و پرورش استان كردستان افزود: شهرستان بانه با 49 دانش آموز و مريوان با 48 دانش آموز تارك تحصيل و بازمانده از تحصيل داراي بيشترين آمار در اين خصوص در استان هستند كه متاسفانه بيشتر اين دانش آموزان مشغول فعاليت در مشاغل كاذب در نقاط مرزي هستند.

او گفت: طرح انسداد بي سوادي در استان كردستان با موفقيت آغاز شده است و تاكنون توانسته ايم در اين خصوص، برنامه عملي آن را مصوب كنيم و 16 تفاهم نامه شهرستاني را نيز منعقد كنيم.

وي خاطرنشان كرد: در بخش فراهم كردن شرايط دستيابي كودكان پيش دبستاني، 85 درصد موفق بوده ايم كه اين مهم در سطح كشور ميانگين 52 درصدي است.

معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش كردستان اعلام كرد: در بخش شش ساله اول، عملكرد 99.9 درصدي داشته ايم و اين درحالي است كه ميانگين كشوري 97.8 درصد بوده است و در خصوص كودكان لازم التعليم دوره ابتدايي نيز پوشش 99.7 درصدي را داشته ايم كه ميانگين كشوري 98.5 درصد است.

عبدالهي افزود: بر اساس اطلاعات موجود در سال تحصيلي 94-95 شاهد شناسايي 391 دانش آموز بازمانده از تحصيل بوده ايم كه تا پايان مهر تنها 193 نفر آن ها جذب آموزشگاه ها شدند و متاسفانه 198 نفر جذب نشده اند.

معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش كردستان خاطرنشان كرد: اميدواريم ثبت احوال استان آمار متولدين سال هاي 89 و 90 را در اختيار آموزش و پرورش قرار دهد تا ما در سامانه رسمي خود با تطبيق تعداد كودكان شش ساله از افزايش تعداد دانش آموزان بازمانده از تحصيل جلوگيري كنيم.

عبدالهي همچنين به آمار 160 نفري كودكان كار و خياباني در شهرستان سنندج اشاره كرد كه توسط بهزيستي اين شهرستان در اختيار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

وي افزود: از اين تعداد 20 نفر هنوز جذب مراكز آموزشي ما نشده اند و بازمانده از تحصيل محسوب مي شوند البته متاسفانه آماري از 9 شهرستان باقي مانده استان در اختيار ما قرار نگرفته است.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی