سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شنبه 30 شهریور 1398 / 07:50|کد خبر : 7107|گروه : فرهنگی

سرانه فضای آموزشی در شهرستان مریوان نیم متر مربع است/ ‍ ۸ پروژه آموزشی نیمه کاره شهرستان نیاز به اعتبار ویژه دارد

مدیر آموزش و پرورش مریوان در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش و در جمع جمعی از خیرین مدرسه ساز گفت: ۸ پروژه آموزشی نیمه کاره شهرستان نیاز به اعتبار ویژه دارد.

مدیر آموزش و پرورش مریوان در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش و در جمع جمعی از خیرین مدرسه ساز گفت: ۸ پروژه آموزشی نیمه کاره شهرستان نیاز به اعتبار ویژه دارد.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، تعمیر و تجهیز مدارس کشور  و مرادی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از پروژه های در دست احداث هنرستان دخترانه مائده و هنرستان کشاورزی ریخلان بازدید به عمل آورد.

 

معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس کشور در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش و در جمع جمعی از خیرین شهرستان مریوان گفت: تعهدات خیرین از سال ۹۶ تاکنون ۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

 

رخشانی مهر در این جلسه از جامعه خیرین مدرسه ساز به نیکی یاد کرد و گفت: جامعه خیرین مدرسه ساز یکی از مسنجم ترین تشکل خیرین کشور است که از همان ابتدای تشکیل خدمات ارزنده ای به آموزش و پرورش کرده است‌.

 

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد کلاس های درس موجود کشور توسط خیرین احداث شده است افزود:از مجموع ۵۷۰ هزار کلاس درس احداث شده ۱۳۰ هزار کلاس درس توسط خیرین احداث شده است.

 

وی عنوان کرد:در سالهای ۹۶ و ۹۷ خیرین مدرسه ساز سهم ۵۰ درصدی در احداث کلاس های درس بر عهده داشته اند و این خود اهمیت فعالیت خیرین به عنوان یکی از ارکان توسعه کشور را می رساند.

 

وی به تعهدات خیرین مدرسه ساز اشاره کرد و گفت: در سال ۹۶ میزان تعهدات خیرین بالغ بر  ۸۰۰ میلیارد تومان بود که در سال ۹۸ تا به امروز به ۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

 

وی در ادامه از سهم دولت در پروژه های مشارکتی گفت و تصریح کرد:سهم دولت در سال ۹۵ تنها ۳۷ میلیارد تومان بود که در سال ۹۶ به ۲۰۰ میلیارد ، در سال ۹۷ به ۴۶۵ میلیارد و در سال ۹۸ به ۸۷۰ میلیارد تومان رسیده است.

 


سرانه فضای آموزشی در شهرستان مریوان نیم متر مربع است

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در جمع خیرین مدرسه ساز گفت:سرانه فصای آموزشی در شهرستان مریوان نیم متر مربع است..

وی افزود: در دوران نزدیک به چهار ساله نمایندگی در مجلس دهم ۲۳ مدرسه احداث شده است که تا حدودی گوشه ای از این کمبودها جبران شده ،اما هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب و رساندن‌ سرانه به میانگین استانی و کشوری فاصله است.

منصور مرادی هم به تجهیزات مورد نیاز مدارس اشاره کرد و گفت: با اعتبارات خوبی که برای هوشمند سازی اختصاص یافته بود کلاس های زیادی هوشمند سازی شدند.

 

 


‍ ‍ ۸ پروژه آموزشی نیمه کاره شهرستان نیاز به اعتبار ویژه دارد

مدیر آموزش و پرورش مریوان در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش و در جمع جمعی از خیرین مدرسه ساز گفت: ۸ پروژه آموزشی نیمه کاره شهرستان نیاز به اعتبار ویژه دارد.

 

حاج بهمن عرفانی در این جلسه که معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، افزود: از عمده مشکلات پیش روی شهرستان کمبود فضای آموزشی و عدم پاسخگوی فضاهای آموزشی موجود با تعداد دانش آموزان است.

 

 وی عنوان کرد:در صورت تکمیل ۸ پروژه آموزشی نیمه کاره ی موجود در حدود ۶۰ کلاس به فضای موجود افزوده خواهد.

 

وی از وجود ۲۲ لکه آموزشی در سطح شهر مریوان خبر داد و بر تملک این لکه ها با مساعدت سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس و اختصاص اعتبار جهشی در سطح ملی تاکید کرد.

 

وی در ادامه به سالتحصیلی پیش رو اشاره کرد و اظهار داشت: سالتحصیلی جدید در این شهرستان با حضور  بیش از ۴۳ هزار دانش آموز  در ۴۳۷ واحد آموزشی با  ۱ هزار و ۶۰۰ کلاس درس آغاز می شود که اکثر این دانش آموزان در مدارس چرخشی تحصیل می کنند.

 

وی از شهرستان مریوان به عنوان شهرستانی متدین ، انقلابی و شهیدپرور نام برد و گفت : در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس شهرستان مریوان بیش ار یک هزار شهید از جمله ۸ شهید فرهنگی و ۷۹ شهید دانش آموز تقدیم انقلاب و ارزشهای والای آن کرده است.

 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

رضاشنبه 30 شهریور 1398 | 07:56

12
12

خدا به حال آموزش و پرورش مریوان رحم کند با این حال و روزی که دارد...

پاسـخ

هیواشنبه 30 شهریور 1398 | 10:47

16
8

وجدانا هم رییس اداره وهم نماینده برای مدرسه سازی کم نگذاشتن با وجود کمبود بودجه روند ساخت مدرسه ادامه دارد

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی