سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
پنجشنبه 14 شهریور 1398 / 11:20|کد خبر : 7091|گروه : اجتماعی

ایراد هیات انطباق فرمانداری به مصوبه شورای شهر مریوان/انتخاب نیروهای قرارداد معین به سرپرستی شهرداری منع قانونی دارد

پس از انتخاب سرپرست شهرداری مریوان در مردادماه سالجاری توسط اعضای شورای شهر مریوان، سوالاتی در مورد غیرقانونی بودن این انتصاب مطرح شده است.

پس از انتخاب سرپرست شهرداری مریوان در مردادماه سالجاری توسط اعضای شورای شهر مریوان، سوالاتی در مورد غیرقانونی بودن این انتصاب مطرح شده است.

به گزارش زریوارخبر، فرمانداری مریوان پس از اتمام جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان جلسه هیات انطباق برگزار نمود و در اعتراضی کتبی در خصوص روند استیضاح شهردار و انتخاب سرپرست شهرداری، خواستار ارائه توضیحات شورای شهر و ارسال مدارک سرپرست شهرداری شد.


پس از انتخاب سیروان ویسی در شامگاه پنجشنبه 24 مردادماه سالجاری توسط اعضای شورای شهر مریوان، سوالاتی در مورد قانونی یا غیرقانونی بودن این انتصاب مطرح شده است. بر اساس شواهد سال گذشته بعد از استعفای شهردار وقت از شهرداری سروآباد، اعضای شورای این شهر با معرفی طیب باباخاص به عنوان سرپرست، وی را به فرمانداری این شهرستان معرفی کردند. 


فرمانداری شهرستان سروآباد در جلسه هیأت تطبیق نسبت به تعیین آقای باباخاص به عنوان سرپرست شهرداری با اعلام ممنوعیت انتصاب کارکنان دارای قرارداد معین به سمت های مدیریتی و سرپرستی به استناد نامه شماره 65/03/32653 مورخ 96/6/9 معاون محترم عمرانی استانداری کردستان در خصوص منع انتصاب نیروهای فاقد قراداد رسمی و پیمانی به پست های سازمانی، مدیریتی و یا سرپرستی، مکاتبات مکرر دفتر امور شهری و شوراهای استانداری (به عنوان مثال نامه شماره 65/32/31693 مورخ 96/6/1 ) مبنی بر لزوم انتخاب سرپرست، صرفا از میان نیروهای رسمی و پیمانی و نیز نامه شماره 25517 مورخ 92/9/26 مدیرکل محترم دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در خصوص ممنوعیت قانونی انتصاب افراد قراردادی به پست های مدیریتی و سرپرستی، به مصوبه شورای شهر سروآباد اعتراض کرده و آن را رد کرده است.


با توجه به اعتراض فرمانداری و البته اصرار شورای شهر سروآباد، پرونده طی کلاسه 12-13-97 در هئیت حل اختلاف استان مطرح و هئیت در نظریه مورخ 97/4/26 اعتراض فرمانداری را وارد دانسته و لذا مصوبه بند یک جلسه شماره 38 مورخ 97/3/12 شورای اسلامی شهر سروآباد را مبنی بر انتخاب کارمند قرارداد مدت معین ابطال نموده و شورای اسلامی شهر سروآباد متعاقبا یکی از کارکنان رسمی را به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب نموده است. 


بنابر اخبار رسیده سرپرست فعلی شهرداری مریوان که از سوی اعضای شورای شهر انتخاب شده است دارای قرارداد مدت معین می باشد. در نتیجه با توجه به موارد قانونی و اجرا شده در شهرداری و فرمانداری سروآباد باید منتظر ماند که آیا پس از برگزاری جلسه هئیت انطباق شهرستان، اعضای شورای شهر مریوان شخص دیگری را که واجد شرایط باشد به عنوان سرپرست انتخاب می کنند؟

 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

عپنجشنبه 14 شهریور 1398 | 12:04

3
3

قانوني يا غير قانوني
مهم نيست مهم كار و اقدار در مديريت هست

1
0
مهدی یکشنبه 17 شهریور 1398 | 10:41

اتفاقا مشکل مملکت ما همینه . مدیریت هایی که به قانون توجه ندارند و ضربه اش رو مردم می خورند .

پاسـخ

علی خانپنجشنبه 14 شهریور 1398 | 12:05

6
2

سلام. تیم 5 نفره ی شورا بعد از دو سال تازه میخوان فعالیت خودشون رو شروع کنن لطفا جنابان انطباق ممانعت ایجاد نکنید و تلاش نکنید جناب معاون 5 ساله ای که هیچ گُلی به سر شهر نزده رو شهردار کنید. مردم میدونن این خبرا از کجا آب میخوره . شهر رو بخاطر روابط دوستی یا هم کاری یا فامیلی یا هر چی از این بیشتر ویران نکنید .

1
1
هیوای میمکه کتان ومسعود طلا فروش شنبه 16 شهریور 1398 | 22:53

هههههههههه تیم ۵ نفره منظورتون چیه ؟ تیم فوتبال گل کوچک تشکیل دادن آره راست میگی جناب سالی که نکوست از بهارش پیداست مثل اینکه خبر نداری یکی از اون ۵ نفر ( جناب شیخ ) تازه خونه چهار طبقه در ادامه موسک دو خریده کوچه شون خاکی بود واصلا ربطی به شهرداری نداشت وجزو تعهدات مسکن بود اما با اینکه هنوز هم زیر سازیش آماده نبود اما بخاطر جناب شیخ آسفالت شد البته اون آسفالت ابتدا قرار بود در محلات کم برخوردار مانند تپه موسک ونوبهار و....مصرف بشه . جناب شیخ مبارکه خونه جدید مبارکه راستی صحت داره حدودا ۳۸ ملیون فقط هزینه نرده راه پله کاخ جدید تون بوده؟ راستی جناب شیخ از ضرر وزیان مرغداری چه خبر ؟؟؟
جناب شیخ جواب این دو سه سوال را بدهید لطفاً???

پاسـخ

میز خدمتپنجشنبه 14 شهریور 1398 | 12:22

2
4

مدیریت محترم در دوره گذشته سرپرست شهرداری مریوان از کارگران اتش نشانی بود و شهردار قبلی قرارداد مدت معین بود پس اونا چی

پاسـخ

فردینپنجشنبه 14 شهریور 1398 | 12:57

3
1

مطمن باشین قانون اجرا نمی شه مسولین ما هر کسی رو دوست داشته باشن بالا میکشن هر کسی رو نخوان مثل آب خوردن حذف میکنن. باور ندارین صبر کنین

پاسـخ

ریبوارپنجشنبه 14 شهریور 1398 | 13:03

2
0

یه اکانت اینستاگرام هم درست کنید اسم یه دختر هم بزارید روش و برای دفاع از این و اون مطلب بنویسید اینطوری نمیشه

پاسـخ

دلکم سیروانپنجشنبه 14 شهریور 1398 | 13:18

5
0

قانون خخخخخخخخخخخ
خودتو مسخره کن
مگر تا حالا قانونو اجرا کردن
اینقدر لفتش میدن تا همه فراموشش کنن
اگه سیروان نازارکم بره آغای راست خدیو رو میارن؟

پاسـخ

قانونپنجشنبه 14 شهریور 1398 | 13:23

4
6

دکتر اقبال فرماندار محترم این آزمونی برای شما و هیات انطباق است .آقای دادور فرماندار سروآباد قانون را اجرا کرد ببینیم آیا شما این کار را می کنید یا قانون را فدای منافع تعدادی میکنید. آقای فرماندار تحقیق کنید از شهرداری ببینید ساخت و ساز غیر مجاز در این مدت چند برابر شده . ؟!!!!

پاسـخ

ررپنجشنبه 14 شهریور 1398 | 14:41

5
1

اخه کسی که رشته س علوم اجتماعیه چه میدونی شهردار چیه و شهرداری چیه تازه شده ریس شورا .دوشاوو.

پاسـخ

امیدیپنجشنبه 14 شهریور 1398 | 17:42

4
3

دادستان و رییس محترم دادگستری مردم از شما اجرای قانون میخواهند نه یک کلمه بیشتر نه یک کلمه کم. انشالله عدالتی که آقای رییسی از آن سخن میگویند در مریوان هم شاهدش باشیم.
من تا جایی که خبر دارم آقایان دادستانی و دادگستری انسانهای قانونمندی هستند

1
0
مهدی یکشنبه 17 شهریور 1398 | 10:43

با بخش اول حرفت موافقم

پاسـخ

خلیلپنجشنبه 14 شهریور 1398 | 22:06

4
4

نماینده محترم دادگستری وقت عمل به سخنان رئیس قوه قضائیه رسیده است وقت آن رسیده که نماینده محترم دادگستری در هیئت تطبیق به سخنان جناب آقای رئیسی جامه عمل پوشاند و مطابق قانون مصوبه غیر قانونی شورا را لغو نماید چرا که انتخاب غیر قانونی به مثابه فساد اداری است و این تصمیمات غلط و غیر قانونی باعث شده که استان کردستان رتبه اول فساد اداری را در میان کشور بدست آورد، ریاست محترم قوه قضائیه در سفرش به کردستان نوید مبارزه با فساد را دادند و انشاءالله جناب آقای اکبری با تصمیم مناسب و قانونی به فرمایشات ریس قوه عمل نمود و امید حاصل از فرمایشات ایشان که در دل مردم کردستان دلگرمی ایجاد کرده به یاس و ناامیدی تبدیل نشود

پاسـخ

حمزهپنجشنبه 14 شهریور 1398 | 22:14

3
3

من دکتر اقبال را بشناسم هیچ تعارفی با احد ناسی ندارد و عین قانون را اجرا می‌کند و تحت هیچ شرایطی حاضر نیست مماشات کند وتن به خواسته نابحق و غیر قانونی دهد، مطالبه عامه مردم مریوان مبارزه با فساد است از هر نوعش که باشد

پاسـخ

خلیل حمیدیپنجشنبه 14 شهریور 1398 | 22:25

7
1

اگه در کردستان قانون اجرا میشد که استان اول در مفاسد اداری و سو استفاده از موقعیت نبودیم، دولتمردان کردستان هرکسی را که در راستای منافعشان نباشد با ناجوانمردانه ترین روشها حذف میکنند و هرکس نیز که در خدمت منافعشان باشد و لو غیر قانونی، حمایت میکنند. از سرپرست فرمانداری که یک جناحی سیاسی است انتظاری نداریم ولی از نماینده دادگستری انتظار اجرای قانون، توقع زیادی نیست.

پاسـخ

هلاله عبدیپنجشنبه 14 شهریور 1398 | 22:36

6
6

سلام، استان کردستان را چه به اجرای قانون، شریفی بیچاره چون منافعی برایشان نداشت را با هزاران ترفند برداشتن، همش زیر سر ***** و دارودسته اش بود.سیروان ویسی و عقبه اش مریوان را به ابن روز انداختن و الان هم همان سیاست را دنبال میکنن، خدارحم کند به شهردار بعدی چه اوضاعی را تحویل بگیرد.

پاسـخ

کارمند ان شهرداریشنبه 16 شهریور 1398 | 09:02

12
9

اول در جواب عدالت قربان اشتباه عرض کردند خدمتان ایشان رسمی است وسابقه ۱۷سال خدمت دارد-در چندین پست حساس مدیر موفق بوده وشهروند نمونه شهر بوده -وصادق ترین وپاکترین پرسنل شهرداری است لیاقت استاندار شدن دارد بروید تخلفات بقیه را هم ببینید می فهمید چی شده

6
5
قانونمدار سه شنبه 19 شهریور 1398 | 14:16

همین حرف را ثابت کردید ما قبول میکنیم. اگه آغای ویسی سندی رو کرد که کارمند رسمی ما قبول میکنیم و گرنه همه کارمندان شهرداری می دانن که آغای ویسی قرارداد کار معین هستن.بگو قانون را اجرا نمی‌کنیم خلاص

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی