سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
در پنج ماهه اول سالجاری
یکشنبه 10 شهریور 1398 / 08:45|کد خبر : 7086|گروه : اجتماعی

پرداخت بیش از 17 میلیارد تومان خدمات و تسهیلات به مددجویان کمیته امداد مریوان

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان مریوان: از ابتدای سالجاری تاکنون، بیش از 17 میلیارد تومان در قالب خدمات مختلف از جمله مسکن، اشتغال، جهیزیه، وام قرض‌الحسنه و سایر موارد برای مددجویان این نهاد خدمات ارائه شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان مریوان: از ابتدای سالجاری تاکنون، بیش از 17 میلیارد تومان در قالب خدمات مختلف از جمله مسکن، اشتغال، جهیزیه، وام قرض‌الحسنه و سایر موارد برای مددجویان این نهاد خدمات ارائه شده است.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، مسعود شهبازی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان مریوان با بیان بخشی از فعالیت های این نهاد گفت: پنج ماهه اول سال جاری به مددجویان تحت حمایت، 7 میلیارد و 541 میلیون تومان به 6830 خانواده کمک معیشت پرداخت شده است. وی افزود: بخشی از منابع مالی مربوط به منابع داخلی کمیته امداد است و بخشی دیگر از آن کمک یارانه دولت می باشد.


شهبازی عنوان کرد: در مجموع به خانواده های تحت حمایت کمیته امداد 165 تا 750 هزار تومان در بحث معیشت مسمتری ماهانه پرداخت می شود. پرداخت مستمری بصورت هماهنگ سراسر کشور در روزهای آخر هر ماه و قبل از واریز حقوق کارمندان کمیته امداد پرداخت می شود. وی افزود: علاوه بر مسمتری معیشتی، کمک تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان پرداخت می شود. در مریوان به بیش از 1200 نفر در پنج ماهه اول امسال 110 میلیون تومان پرداخت شده است؛ البته هنوز سال تحصیلی آغاز نشده است چون بسیاری از کمک های تحصیلی در فصل های پاییز و زمستان انجام می شود. 


رئیس کمیته امداد مریوان با اشاره به تسهیل در امر ازدواج جوانان در جامعه عنوان کرد: پسرهایی که تحت پوشش باشند تا سقف یک میلیون تومان و دخترها تا سقف 3 میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت می کنند. در مجموع 273 میلیون تومان در 126 مورد کمک هزینه ازدواج به جوانان اعطا شده است. علاوه بر این اگر زوجی نیاز داشته باشد وام پنج میلیونی قرض الحسنه بدون کارمزد در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. وی افزود: در زمینه بیمه نیز به 362 نفر بر اساس فرانشیز دولتی 111 میلیون کمک شده است. 


وی گفت: کمیته امداد با همکاری سپاه در روستاهای محروم شهرستان مریوان در 26 مورد و با همکاری فرمانداری 15 مورد مشغول فعالیت می باشد که در مجموع 41 مورد احداث مسکن در دست اجرا است. همچنین در سطح شهر مریوان 10 مورد تعمیر و تکمیل و بازسازی مسکن وجود دارد. سقف کمک های تعمیر مسکن در سطح شهر 30 میلیون تومان است و همچنین 30 میلیون تسهیلات قرض الحسنه نیز پرداخت خواهد شد.


وی گفت: علاوه بر معیشت و مسکن و ازدواج یکی از برنامه های موثر کمیته امداد امام خمینی (ره) اشتغال جوانان است. در همین رابطه در پنج ماهه اول امسال، برای اشتغال 65 خانواده بیش از یک میلیارد و 600 میلیون تومان وام اشتغال پرداخت شده است. همچنین 168 مورد وام کارگشایی با اعتبار 952 میلیون تومان پرداخت شده است.  وی افزود: در زمینه اشتغال، کارفرمایانی که مددجوهای تحت پوشش کمیته امداد را بکارگیری نمایند، کمیته امداد دو سال بیمه کامل سهم کارفرما را پرداخت خواهد کرد. علاوه بر این به ازای بکارگیری هر نفر از مددجویان 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به کارفرما تعلق می گیرد.


رئیس کمیته امداد مریوان افزود:  224 میلیون حق بیمه اجتماعی به کسانی که حین کار دچار آسیب شده اند یا زنان سرپرست خانوار و ... پرداخت شده است. در نهایت بیش از 13 میلیارد 260 میلیون تومان کمک هایی بوده که از اعتبارات داخلی و دولتی به مددجویان پرداخت شده است.


وی گفت: علاوه بر اعتبارات ذکر شده، از طریق خیرین، زکات جمع آوری شده، صدقات، کمک های ماه رمضان نذر و قربانی و کمک های حامیان ایتام و ... بیش از 4 میلیارد تومان در 5 ماهه اول سال جاری به مددجویان کمیته امداد پرداخت شده است.

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

ارزینیکشنبه 10 شهریور 1398 | 09:35

0
0

برا رحمت له قبر هرچی کسته بخوا مال باوک من بونه صاحب مال

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی