سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
دوشنبه 28 مرداد 1398 / 18:24|کد خبر : 7068|گروه : پزشکی

بیمارستان فجر مریوان مجری ارزیابی پذیرش و اقامت بیماران بستری است

مدیرکل بیمه سلامت کردستان با اشاره به اجرای پروتکل ارزیابی پذیرش و اقامت بیماران بستری به صورت آزمایشی در یک بیمارستان از هر استان گفت: در کردستان بیمارستان فجر مریوان پایلوت اجرای این طرح تعیین شده است.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان با اشاره به اجرای پروتکل ارزیابی پذیرش و اقامت بیماران بستری به صورت آزمایشی در یک بیمارستان از هر استان گفت: در کردستان بیمارستان فجر مریوان پایلوت اجرای این طرح تعیین شده است.

به گزارش زریوارخبر به نقل از ایرنا، دکتر انور اسماعیلی اظهار داشت: این طرح سال گذشته به صورت آزمایشی در استان همدان اجرا شد که با توجه به نتایج مثبتی که داشت قرار شد امسال از هر استان یک بیمارستان برای اجرای طرح انتخاب شود.


وی افزود: در استان کردستان بیمارستان فجر مریوان انتخاب شده که بزودی اجرای طرح در آنجا آغاز می شود ضمن اینکه با برنامه ریزی هایی که سازمان انجام داده قرار است در سال آینده تمام بیمارستان های کشور درگیر این پروتکل شوند.


مدیرکل بیمه سلامت کردستان یادآور شد: با اجرای صحیح این طرح، ۱۰ درصد پذیرش های نامناسب بستری بیماران در بیمارستان و ۹ درصد ماندگاری آنان (تعداد روز اقامت های نامناسب بیماران) در بیمارستان ها کاهش پیدا می‌کند.


وی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح را آگاه کردن پزشکان نسبت به عملکرد خود است تا با ایجاد تناسب در بستری ها، تخت و خدمات مربوطه را در اختیار بیمه شدگان قرار دهند.


اسماعیلی گفت: در این طرح پرونده های بیمارستانی براساس حجم نمونه‌ای که به آنها داده می شود، جمع آوری، بررسی و نتایج آن به پزشکان اطلاع رسانی می شود تا نسبت به عملکرد خود اطلاع لازم را داشته باشند.


در استان کردستان بیش از یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند که بیشترین تعداد مربوط به صندوق بیمه روستایی است.

 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی