سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
جمعه 18 مرداد 1398 / 17:09|کد خبر : 7043|گروه : اجتماعی

انتقاد شدید امام جمعه از شورای شهر مریوان/مسجد جای تفرقه نیست، مسجد دانشگاه و وحدت آفرین است/خبرنگار چشم و چراغ ملت است

خطیب نماز جمعه مریوان با تبریک روز خبرنگار، خبرنگاران را چشم و چراغ ملت خواند و گفت: خبرنگاران هر حرفی را شنیدند فورا در کانال ها نگذارند و آبروی انسانها را نبرند اگر خبر معقول بود آن را رسانه ای کنند اگر معقول نبود نزد خودشان محفوظ بماند.

خطیب نماز جمعه مریوان با تبریک روز خبرنگار، خبرنگاران را چشم و چراغ ملت خواند و گفت: خبرنگاران هر حرفی را شنیدند فورا در کانال ها نگذارند و آبروی انسانها را نبرند اگر خبر معقول بود آن را رسانه ای کنند اگر معقول نبود نزد خودشان محفوظ بماند.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، حاج ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان در خطبه های امروز با تقدیر و تشکر از توضیحات مرتضی محبتی رییس اداره برق شهرستان مریوان در خصوص حذف قبوض کاغذی برق گفت: با توجه به شرایط موجود باید در مصرف برق صرفه جویی داشته باشیم و کسانی که انشعاب غیر مجاز برق دارند دنبال کارهای اخذ مجوز آن بروند چرا که هر انشعاب غیر مجاز برق و سایر موارد آن حرام است چون خلاف قانون اجتماعی است و قوانین اجتماعی لازم الاجرا هستند. وی افزود:مسئولین نیز از پاسکاری کردن مشترکین به ادارات پرهیز کنند و کارهایشان را تسهیل کنند در غیر این صورت در عمل انجام شده شریک هستند.


خطیب نماز جمعه مریوان با تبریک روز خبرنگار، خبرنگاران را چشم و چراغ ملت خواند و اظهار داشت: خبرنگاران هر حرفی را شنیدند فورا در کانال ها نگذارند و آبروی انسانها را نبرند اگر خبر معقول بود آن را رسانه ای کنند اگر معقول نبود نزد خودشان محفوظ بماند، خبرنگاران دارای سریات مردم هستند و باید حافظ شخصیت و جایگاه انسانها باشند.


امام جمعه مریوان در خصوص کارهای صنایع دستی نیز گفت: کارهای قدیم همه صنایع دستی بود و انسان هر شغلی را بداند و به اجتماع ارائه کند صدقه جاریه است چرا که دیگران از آن استفاده می کنند.


ماموستا شیرزادی با انتقاد از شورای شهر مریوان در خصوص تحصن کارگران شهرداری جلوی منزل ایشان گفت: ما می توانیم چکار کنیم؟ از شورای محترم خواهش می کنم من تا کی این مباحث را بگویم دیگر خسته شده ام، 15 الی 20 کارگر جلوی خانه من تحصن می کنند مگر من شهردارم مگر من حسابدار بانکم چه کاری از دست من بر می آید؟ من خدمت فرماندار هم تماس گرفته ام بخشی از حقوق کارگران داده شده و بخشی دیگر را گفته اند قبل از عید به آنها می دهیم ولی اینطور نمی شود. شما فکر کنید اگر روزی زباله های شهر جمع نشود شهر چه وضعیتی پیدا می کند؟ به فکر کارگران باشید آنها هم زن و بچه دارند.


امام جمعه مریوان در خصوص لزوم وحدت و پرهیز از تفرقه در روز عید گفت: ما در شهر مسلمان نشین هستیم و مملکت و قانون اسلامی داریم و در شهر ما نزدیک به 80 مسجد وجود دارد و مساجد قرارگاه، ستاد مشترک و دانشگاه و رکن اساسی در مسلمانی است. در این دانشگاه باید درس وحدت یاد بگیریم همه با هر مذهبی می توانند به مسجد بیایند و مسجد جای اختلاف نیست ما هر جوری حساب کنیم با هم همسایه و فامیل هستیم باید وحدت داشته باشیم.


وی افزود: باید اختلافات را خودمان با یکدیگر حل کنیم اصلا فلسفه نماز جماعت این است که از مشکلات یکدیگر جویا شویم و آنها را رفع کنیم. نمی شود که عید باشد و در خانواده ای یک نفر آن روز چون کارمند است سر کار باشد اینطور عید لذتی ندارد بیایم در این خصوص تجدید نظر کنیم تا عید ما وحدت کامل داشته باشد.


امام جمعه مریوان از کسانی که سوئیت اجاره می دهند درخواست کرد به دنبال اخذ مجوز کارشان باشند تا دچار مشکل نشوند. ماموستا شیرزادی در ادامه خطبه های خود به فضیلت روز عرفه و روزه داری در این روز و همچنین فضیلت قربانی کردن پرداخت.

 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی