سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
منصور مرادی در نشست خبری روز خبرنگار:
پنجشنبه 17 مرداد 1398 / 23:05|کد خبر : 7041|گروه : سیاسی

با توجه به عملکرد و پیگیری‌ها نمره قبولی به خود می‌دهم اما مردم تصمیم گیرنده نهایی هستند/فرماندار جناحی و حزبی به منافع مردم ضرر می رساند

به مناسبت روز خبرنگار نشست خبری منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی  با خبرنگاران در محل دفتر ارتباطات مردمی وی برگزار شد.

به مناسبت روز خبرنگار نشست خبری منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با خبرنگاران در محل دفتر ارتباطات مردمی وی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، صبح امروز پنجشنبه 17 مرداد، به مناسبت روز خبرنگار نشست خبری منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی  با خبرنگاران در محل دفتر ارتباطات مردمی نماینده برگزار شد.


در این دیدار منصور مرادی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات خبرنگاران گفت: خبرنگاران به عنوانی زبان گویای جامعه و حتی زبان گویا مسئولین، مدیران و نمایندگان هستند و در واقع خبرنگاری رسالت خطیری است چرا که انعکاس خبری از مسئولین و افراد جامعه مسئولیت سنگینی است که به چه نوعی بیان شود که خدشه ای به مسئولین و جامعه وارد نشود و اثرات مثبت، اثر بخشی و بهره وری زیادی داشته باشد.


وی افزود: بسیاری از مشکلاتی که در جامعه می بینیم را اگر خبرنگاران انعکاس ندهند شاید مسئولین متوجه آن نشوند و یا دیر متوجه شوند و عواقب اتفاقات حاصل از آن اثرات منفی در جامعه بگذارد. کار خبرنگاری از کار قضات به نوعی مهمتر است بخاطر نوع انعکاس خبر و صداقت آن و نمایندگان و مسئولین باید با دید مثبت با خبرنگاران رفتار کنند، حتی اگر خبر انتقادی از آنها دارند داشته باشند.


منصور مرادی صداقت و شفافیت در امور را دو موضوع مهم در دوران نمایندگی خود خواند و اظهار داشت: با توجه به بحث تحریم ها و عدم فروش نفت و کمبود اعتبارات ملی مجلس دهم بدترین دوران نمایندگی بود اما با توجه به شرایط و حضور در کمیسیون برنامه و بودجه تمام تلاش خود را انجام دادیم تا پروژه ها تعطیل نشود و طی مدت فعالیت خود با پیگیری های انجام شده که جا دارد از مسئولین استانی و شهرستانی و ملی تشکر کنم، چهار پروژه ملی در مریوان همچون کنار گذر مریوان از گاران تا نزدیک کولان، آب رسانی از طریق سد گاران جهت تامین آب شرب مریوان، چهار خطه کردن جاده مریوان به سنندج و مرز باشماق و همچنین تونل اورامان که سالهای سال است مردم اورامان انتظار دارند که ان شاء الله امسال شاهد کلنگ زنی آن هستیم و این تونل به طول بیش از 2400 متر بوده و 11 کیلومتر از جاده خطرناک گردنه ژالانه حذف شده، پیگیری شده است.

 


نماینده مردم مریوان و سروآباد افزود: پروژه بعدی که در ردیف ملی قرار گرفته تصفیه خانه فاضلاب مریوان است و خبر خوب برای اهالی کانی دینار هم انتقال فاضلاب این منطقه که خواست اهالی کانی دینار بوده، به تصفیه خانه فاضلاب مریوان است. طی دوره نمایندگی 5 پروژه ملی ایجاد شده و وقتی بحث توسعه همه جانبه می کنیم مهم زیر ساخت هاست و بیشتر پیگیری های ما برای ایجاد زیر ساخت راه ها بوده که خوشبختانه با این چند پروژه توسعه مریوان و سروآباد مهیا شده است که در آینده تأثیرات خود را در جامعه نشان می دهد و در دوران نمایندگی ما به اندازه 40 سال پروژه ملی برای مریوان و سروآباد داشته ایم.


مرادی در خصوص زیر ساخت راه ها و جاده های مریوان به سنندج و کامیاران به سروآباد و کرمانشاه به مریوان نیز گفت: تا قبل از نمایندگی ما اعتبارات جاده مریوان به سنندج 53 میلیارد بود اما با پیگیری های ما و تلاش مسئولین و همچنین ضمن تقدیر از دفتر مقام معظم رهبری بابت تخصیص 115 میلیارد اعتبارات ویژه تاکنون بیش از 200 میلیارد تخصیص اعتبار داشته و طی 14 ماه 1900 متر تونل حفاری شده و پیشرفت جاده مریوان سنندج بالای 80 درصد است و با توجه به قولهای رییس سازمان برنامه و بودجه استان تا پایان سال تونل گاران افتتاح می شود.


وی در خصوص جاده فعلی مریوان به سنندج خاطر نشان کرد: طی 2 سال گذشته بیشتر نقاط حادثه خیز این جاده لاین سبقت به آن اضافه شده و مواردی که نیاز بوده بهسازی شده است که تا چند ماه آینده شاهد رفع نقاط حادثه خیز جاده فعلی مریوان به سنندج خواهیم بود.


نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص جاده های کامیاران و کرمانشاه به مریوان نیز عنوان کرد: با توجه به بارندگی ها و تخصیص دیر هنگام قیر به این پروژه ها تا شهریور ماه شاهد افتتاح جاده کامیاران - سروآباد - مریوان خواهیم بود که بیش از یک ساعت این مسیر را نزدیکتر می کند و همچنین جاده کرمانشاه به مریوان نیز که سال قبل 15 کیلومتر آن از سه راه بیکره روکش و آسفالت شد با توجه به قول های داده شده توسط مسئولین امسال شاهد افتتاح این جاده نیز خواهیم بود.


وی در خصوص جاده کمربندی مریوان اظهار داشت: مشکل اصلی ما در این پروژه تملک زمین است و چون مشکل تملک حل نشده، جاده هنوز مانده است و قرار بود قطعه دوم آن را شهرداری برعهده بگیرد که بدلیل مشکلات مالی شهرداری به اداره راه و شهرسازی واگذار گردید.

 


مرادی در خصوص عملکرد در حوزه بهداشت و درمان گفت: سال گذشته 11 متخصص به مریوان اضافه کردیم که جذب هر متخصص مراحل و دردسر های خاص خود را دارد. الان مشکلات ما در این زمینه خیلی کمتر شده مگر اینکه امکانات درمانی نداشته باشیم که مریض مجبور شود به مرکز استان انتقال شود. بیمارستان شهید چمران سروآباد در حد یک درمانگاه بود خوشبختانه با جذب 7 متخصص به صورت ثابت و جذب 4 آمبولانس که دو تا از آنها در اختیار اورامان قرار گرفته بسیاری از مشکلات مریوان را نیز حل کرده و امروز بعضی مریض ها از مریوان به سروآباد می روند چرا که تجهیزات بیمارستان شهید چمران در استان اول است.


وی در خصوص تکمیل ساختمان زایشگاه و اورژانس مریوان نیز گفت: این پروژه ها چندین ساله بدلیل کوتاهی پیمانکار مانده که با توجه به سفر معاون وزیر و پیگیری ما دستور سریع افتتاح آنها و همچنین مرکز دیالیز سروآباد داده شد که ظرف چند هفته آینده شاهد افتتاح این مراکز خواهیم بود.


منصور مرادی در خصوص عملکرد خود در حوزه ارتباطات گفت: 5  دستگاه دکل در شهر سروآباد  افتتاح شده و 5 دستگاه دیگر برای مریوان در نظر داریم که با احداث آنها تمام روستاها تحت پوشش اینترنت و آنتن دهی قرار خواهند گرفت و حدود 62 کیلومتر فیبر نوری در منطقه اورامان انجام شده است.


مرادی خاطر نشان کرد: در مریوان پایگاه هلال احمر ثابت نداشتیم اما باپیگیری های انجام شده پایگاه دائم در مرز باشماق دایر کردیم و با پیگیری 4 ماهه موفق شدیم یک دستگاه خودروی ست نجات برای مریوان که بیش از 1 میلیارد و 500 میلیون تومان قیمت داشت با تمام تجهیزات لازم تحویل بگیریم.

 


در ادامه این دیدار منصور مرادی در پاسخ به سوال خبرنگار زریوارخبر که عملکرد خود را  بعنوان نماینده چگونه ارزیابی می کنید گفت: در این دوره بیش از 40 سال پروژه ملی داشته ایم و خوشبختانه بیشترین مدیران کل و کلیدی را در استان داریم که با تلاش های ما معرفی شدند. در کل با توجه به شرایط و عملکردمان به خودمان نمره قبولی می دهیم اما این مردم هستند که تصمیم می گیرند که نماینده در طول این دوره چکار کرده است.


مرادی در پاسخ به سوال خبرنگار زریوارخبر مبنی بر شایعاتی پیرامون زن دوم نماینده گفت: کسی که نماینده می شود نوک پیکان ها به سمت اوست. کاندیدهایی که دور قبل رقیب ما بوده و دور فعلی نیز رقیب ما هستند برنامه شان این است که عملکرد ما را کم کنند و توانایی خودشان را بیشتر نشان دهند. چنین موردی کاملا کذب و شایعه است.


وی همچنین در مورد اموال و دارایی های خود گفت: هر کسی بخواهد من نامه می دهم به قوه قضاییه و اموالم را معرفی می کنم و به قوه قضاییه اختیار تام می دهم هر نوع اموال و واریزی نامشروعی که به حسابم واریز شده را در اختیار دولت قرار دهد. بنده بعنوان حقوق بگیر بانک بوده ام و هم اکنون نیز حقوق بگیر بانک هستم و از مجلس حقوق نمی گیرم و فقط هزینه های دفتر را که حق قانونی نماینده است را از مجلس می گیرم و هرگاه شخصی و یا مدیر و مسئولی اظهار داشت که منصور مرادی یک کار را بخاطر منافع شخصی انجام داده من حاضرم الان از نمایندگی استعفا دهم.


منصور مرادی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص دخالت وی در تعیین فرماندار مریوان گفت: بله ما در انتخاب فرمانداران دخالت می کنیم و نمی شود دخالت نکنیم چون اگر شخصی جناحی و توانمند نباشد و وارد شهرستان شود هم نماینده مردم و هم مردم ضرر می کنند. فرمانداری که برای سروآباد با نارضایتی ما انتخاب شد، عملکرد یکساله وی فقط یک شعار بود آن هم آوردن مرقد شیخ عثمان به سروآباد که چنین چیزی حتی در حوزه اختیارات رییس جمهور هم نیست و دیگر هیچ چیزی از وی ندیدیم. اگر فرمانداری توانمند انتخاب شود مزایای آن برای کل جامعه است.


مرادی در پاسخ به سوالب مبنی بر نظر نماینده در خصوص عملکرد تیم اقتصادی دولت در کردستان گفت: هر چند بنده از زحماتشان تشکر می کنم اما درست است که وضعیت کشور بحرانیست ولی این کلیست و تلاش ما بر این بوده وضعیت بدتر نشود. تیم اقتصادی دولت در کردستان نمره قابل قبولی ندارد و با توجه به پتانسیل هایی که در مریوان و سروآباد وجود دارد می توانست بهتر عمل کند. با وجود مرز باشماق در مریوان تیم اقتصادی می توانست عملکرد مطلوبی داشته باشد اما متاسفانه چنین چیزی را نمی بینیم.


منصور مرادی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که  با توجه به عملکرد خود آیا برای دور بعد نیز کاندید می شود گفت: با توجه به عملکردی که بیان شد و تکمیل برنامه ها و پروژه هایی که مطرح گردید برای انتخابات بعدی هم ان شااله خواهم آمد. 


در پایان منصور مرادی با ارائه لوح تقدیری از زحمات یکساله خبرنگاران تجلیل کرد.

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

الهامجمعه 18 مرداد 1398 | 00:35

27
29

من بە نۆبەی خۆم ڕێز وپێزانینم هەیە بۆ کارەکان نوێنەر و کارەکانی جوانن خۆیشی بە اخلاقە بەڕاستی چوار تەرح ملی جێگای تەقدیرە

پاسـخ

تیمورجمعه 18 مرداد 1398 | 00:38

25
29

نمایندە همیشه مورد حمله رقیبان است اما ما به عنوان شهروند خوب وبد را تشخیص می دهیم کارهای شاخصی انجام داده برای عموم اما برای اطرافیان مثل نماینده قبلی کار نمی کند

پاسـخ

ورياجمعه 18 مرداد 1398 | 07:57

27
24

ماشاالله كارهاي زيادي انجام دادي ولي حيف كسي نفهميده

پاسـخ

شهرامجمعه 18 مرداد 1398 | 09:52

24
13

کاش خبر نگار ان این سوال را از تو می پرسیدند.چرا اسفالت جاده روستا های دل ولمرز ورودبار وزوم واسپریز راتعطیل کردید **** لطفا به این سوال جواب بده

17
14
حمزه جمعه 18 مرداد 1398 | 13:16

هیم دلیلی ندارد تعطیلی این جاده ها به گردن نماینده بیندازند دولت پول نداره

19
5
سانان جمعه 18 مرداد 1398 | 13:20

چون بودجه کمه ایران تحریم فعلا جاده های اصلی از فرعی مهم تره چهرطرف به سنندج سقز کامیاران پاوه درحال کارند

پاسـخ

امیدجمعه 18 مرداد 1398 | 11:22

20
5

سلاو جاده گاران تا سه راه حزب اله قول اسفالت در زریوار خبر پخش شد تابستان تمام شد

پاسـخ

فاروقشنبه 19 مرداد 1398 | 01:44

11
10

درکل باتوجه به اینکه وضع بودجه مملکت خوب نیست اما جاده های مریوان هنوز فعال هستند نشان از فعالیت نماینده است

پاسـخ

محمدیکشنبه 20 مرداد 1398 | 16:55

8
8

اره شاید با تک ماده قبولی بگیری

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی