سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شنبه 12 مرداد 1398 / 10:04|کد خبر : 7026|گروه : اجتماعی

مهار آتش سوزی گسترده اراضی روستای پیرخضران مریوان

رئیس اداره منابع طبیعی مریوان گفت: نیروهای اطفا حریق و یگان حفاظت اداره منابع طبیعی مریوان به همراه طبیعت دوستان و اهالی روستا آتش سوزی ایجاد شده در اراضی روستای پیرخضران را بصورت کامل مهار نمودند.

رئیس اداره منابع طبیعی مریوان گفت: نیروهای اطفا حریق و یگان حفاظت اداره منابع طبیعی مریوان به همراه طبیعت دوستان و اهالی روستا آتش سوزی ایجاد شده در اراضی روستای پیرخضران را بصورت کامل مهار نمودند.

به گزارش زریوارخبر، شاهرخ محمودی، رئیس اداره منابع طبیعی مریوان اظهار داشت: دو اکیپ از نیروهای اطفا حریق و یگان حفاظت اداره منابع طبیعی مریوان به همراه طبیعت دوستان و اهالی روستا در تلاشی ۸ ساعته آتش سوزی ایجاد شده در اراضی روستای پیرخضران را بصورت کامل کنترل و مهار نمودند. 

 

وی گفت: طبق ماده ۴۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع کشور ، آتش زدن نباتات در مزارع و باغات داخل یا مجاور مراتع بدون اجازه و نظارت مامورین جنگلبانی ممنوع بوده و در صورتی که در نتیجه بی مبالاتی حریق در مراتع ایجاد شود، مرتکب به حبس تادیبی از دو ماه تا یکسال محکوم خواهد شد.


روابط عمومی اداره منابع طبیعی ضمن قدر دانی از حضور انجمن ها، مردم طبیعت دوست و اهالی روستا در اطفا حریق ایجاد شده از دهیاران، شوراها، اهالی روستاها، انجمن های مردم نهاد و طبیعت دوستان همیشه همراه خواهشمند است به محض مشاهده حریق، ضمن انجام عملیات اولیه جهت پیشروی حریق با سامانه ۱۵۰۴ تماس حاصل نمایند تا در اسرع وقت نیروهای اطفا حریق اداره به محل اعزام شوند و اقدامات لازم را برای اطفا حریق انجام دهند.

 

 

 

 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

ربوشهیکشنبه 13 مرداد 1398 | 09:27

4
0

سلام من مادر شهید ژینگه محمد پژوهی وخواهر شهید رحمت هستم همیشه برای نیروهای اطفاء حریق منابع طبیعی ونیروهای مردمی دعا میکنم .

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی