سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
دوشنبه 7 مرداد 1398 / 13:50|کد خبر : 7020|گروه : فرهنگی

رسالت مرکز بزرگ اسلامی رسالتی فرهنگی است

ماموستا رمضان حق پناه رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان مریوان با اشاره به تشکیل این نهاد به فرمان امام خمینی (ره) اظهار داشت: مرکز بزرگ اسلامی نهادی در راستای یکسان سازی مسائل مربوط به مساجد و ائمه جمعه می باشد.

ماموستا رمضان حق پناه رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان مریوان با اشاره به تشکیل این نهاد به فرمان امام خمینی (ره) اظهار داشت: مرکز بزرگ اسلامی نهادی در راستای یکسان سازی مسائل مربوط به مساجد و ائمه جمعه می باشد.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، ماموستا رمضان حق پناه رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان مریوان با اشاره به تشکیل این نهاد به فرمان امام خمینی (ره) اظهار داشت: مرکز بزرگ اسلامی نهادی در راستای ایجاد هماهنگی، همدلی و همسویی روحانیون و یکسان سازی مسائل مربوط به مساجد و ائمه جمعه می باشد.


 رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان مریوان گفت: زمانی که وارد مدرسه علوم دینی شدم خدمت ماموستا قادر قادری در پاوه بودم. پس از خدمت سربازی در مرکز بزرگ اسلامی به عنوان کارمند استخدام شدم و 25 سال سابقه خدمت دارم. سال گذشته مسئول مرکز شهرستان سروآباد شدم و با توجه به اینکه حاج ماموستا عثمان کریمی پس از 30 سال خدمت و تلاش به بازنشستگی مشرف شدند بنده ابتدا به عنوان سرپرست و سپس مسئول مرکز شهرستان مریوان معرفی شدم که در خدمت ماموستایان و علمای بزرگواران این شهرستان باشم.


رئیس مرکز بزرگ اسلامی مریوان با بیان اینکه روحانیون و علمای دینی در منطقه همگی با یک دین و مذهب خالصانه در حال خدمت می باشند، افزود: هماهنگی امور روحانیون به ویژه در منطقه ما به معنای انسجام، وحدت، همدلی و صفا و صمیمیت با همدیگر است و مرکز بزرگ همچون ماوا و مکانی جهت حل مسائل و همفکری میان علما و روحانیون نعمت بزرگی به شمار می رود.


ماموستا حق پناه رسالت مرکز بزرگ اسلامی را رسالتی دینی و فرهنگی دانست و گفت: ارتباط و هماهنگی مناسبی بین مرکز بزرگ و ائمه محترم جمعه که منصوب نماینده ولی فقیه در استان هستند، برقرار است. ائمه محترم جمعه در تریبون نماز جمعه با بیان مسائل خاص اجتماعی، به روشنگری پرداخته و مشکلات و مسائل مردم را منعکس می کنند.

 

رئیس مرکز بزرگ اسلامی مریوان خاطر نشان کرد: مرکز بزرگ اسلامی مجموعه ای از امور اداری مربوط به ماموستایان و شورای روحانیت می باشد. وی افزود: روزهای مشخصی از هفته جهت حل و فصل مشکلات مردم و مسائلی از جمله طلاق، ارث و میراث، مسائل فقهی، اختلاف خانوادگی و ... شورای محترم روحانیت پاسخگوی سوالات و مسائل در حوزه شرعی و فقهی هستند.


وی در ادامه با اشاره به اینکه 45 مسجد در سطح شهر مریوان و شهرها و روستاهای حومه دارای طلبه و فقیه می باشند، افزود: این مدرسین و ماموستایان با دارا بودن سطح تخصص و توانایی علمی بالا در زمینه تدریس در سطوح مختلف فعالیت می‌کنند. وی گفت: برخی از ماموستایان چند نوبت به تدریس می پردازند و برخی دیگر حتی منزل خودشان را وقف امر آموزش طلبه ها و فقیهان و محصلین کرده اند.


ماموستا حق پناه گفت: در طول سال چندین دوره برای طلبه ها و روحانیون و همچنین برای ائمه محترم جمعه برگزار می شود. چندین کمیسیون از جمله کمیسیون ائمه جمعه، امامان جماعت، مدرسین، فضای مجازی و ... تشکیل شده است. این دوره ها در راستای بصیرت افزایی است که امری بسیار مهم در افزایش آگاهی روحانیون می باشد برای نمونه از متخصصین نیروی محترم انتظامی دعوت شده  است تا در رابطه با آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، برای روحانیون و ماموستایان کلاس هایی تخصصی برگزار کنند.

 

 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی