سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
مصاحبه زریوارخبر با سرپرست فرمانداری مریوان/
یکشنبه 6 مرداد 1398 / 09:25|کد خبر : 7017|گروه : سیاسی

اختیارات کامل دارم و نیازی به حکم جدید ندارم / فردی کاملا حزبی، سیاسی و جناحی هستم

آرتیکاس اقبال سرپرست فرمانداری مریوان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار زریوارخبر بعد از قریب به 5ماه از انتصاب خود بعنوان سرپرست فرمانداری مریوان در خصوص وضعیت شهر مریوان گفت: وضعیت شهر مریوان در شأن شهروندان مریوانی نیست.

آرتیکاس اقبال سرپرست فرمانداری مریوان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار زریوارخبر بعد از قریب به 5ماه از انتصاب خود بعنوان سرپرست فرمانداری مریوان در خصوص وضعیت شهر مریوان گفت: وضعیت شهر مریوان در شأن شهروندان مریوانی نیست.

به گزارش زریوارخبر، آرتیکاس اقبال سرپرست فرمانداری مریوان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار زریوارخبر بعد از قریب به 5ماه از انتصاب خود بعنوان سرپرست فرمانداری مریوان در خصوص وضعیت شهر مریوان گفت: وضعیت شهر مریوان در شأن شهروندان مریوانی نیست. شهروندان مریوانی شایسته شهری بهتر هستند. مشکلات عدیده ای در شهر وجود دارد بخش عمده آن ناشی از دوری گزینی از قانون و بخش دیگر آن ساخت و سازهای غیر مجاز و بی رویه و مهاجرت های است که به شهر شده و باعث این بی نظمی داخل شهر شدند. در این راستا تمام سعی و تلاش خود را کرده ایم که بتوانیم به کمک باقی دستگاه ها برنامه هایی برای نظم بخشی داشته باشیم.


سرپرست فرمانداری مریوان در خصوص اقدامات انجام شده طی چند ماه گذشته گفت: بنده از زمانی که شروع بکار کرده ام اعتبارات سال 97 تعیین تکلیف و بسته شده بود و اعتبارات سال 98 هنوز مشخص نیست و طی این مدت پیگیری کارهای گذشته را کرده ایم و کار جدیدی شروع نکرده ایم.


وی افزود: پیگیری و نظارت بر پروژه های عمرانی تعریف شده، نظارت بر وضعیت بازار، نظارت بر وضعیت دستگاه های خدمات رسان و پیگیری پروژه هایی که قرار شده انجام گیرد همچون پروژه آسفالت جاده مریوان به مرز باشماق که لکه گیری و آسفالت بخشی از آن پایان یافته و در آینده نزدیک بخش دیگر آن نیز اتمام می یابد از جمله اقدامات این مدت است و این یکی از پروژه هایی بود که در زمان بنده پیگیری شد چون خواسته مردم بود و مردم بصورت ملموس آن را مشاهده کردند.


آرتیکاس اقبال در خصوص برنامه های در دست اقدام برای آینده نیز گفت:کمیته برنامه ریزی شهرستان تشکیل شده و برنامه ادارات جمع بندی شده اما هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ولی اولویت ما در سطح شهرستان پیگیری جاده ها، پیگیری افزایش و تکمیل مدارس، مسائل بهداشتی و همچنین دریاچه زریبار یکی از مسائل و برآوردهای ماست که اگر این موارد به نتیجه برسد مردم بصورت ملموس حتما آنها را می بینند.


وی خاطر نشان کرد: از اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیز در خصوص برنامه های فرهنگی دعوت کرده ایم که بیایند و برنامه فرهنگی و تقویم فرهنگی شهرستان مریوان را تدوین و تنظیم و به ما ارائه کنند که ما بتوانیم از آن برنامه ها استفاده کنیم.


آرتیکاس اقبال با وجود گذشت قریب به 5 ماه از انتصاب خود با حکم سرپرستی که هنوز حکم نهایی آن صادر نشده است، اختیارات فرماندار و سرپرست فرمانداری را یکسان دانست و گفت: سرپرستی فرمانداری تمامی اختیارات فرماندار را دارد و هیچ فرقی نمی کند و تفاوت فقط در نوع حکم صادره است بطوریکه حکم صادره بنده از جانب استاندار است و اگر حکم بعدی صادر شود از جانب وزیر کشور خواهد بود. تمامی کارها از جانب استاندار محترم به بنده تفویض اختیار شده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد و برای انجام امورات خود نیازی به حکم جدید ندارم و با حکم استاندار کار خود را پیش می برم و هیچ مانعی را سد راه خود جهت انجام وظیفه کاری خود نمی بینم. در پاسخ به اینکه احتمالا چه زمانی حکم شما نهایی خواهد شد گفت: نباشد هم مشکلی نداریم. احتیاج به حکم جدید نداریم.


وی در خصوص تغییر و تحولات در سطح مدیران شهرستان و اینکه آیا عدم تغییر آنها ارتباطی به صادر نشدن حکم نهایی ایشان دارد یا نه اظهار داشت: در یک دولت فرمانداری تغییر کرده و انقلابی رخ نداده است و فقط تغییر در سبک کاری مد نظر ماست. سبک کاری بنده مشخص است و کسانی که نمی توانند با این سبک کار کنند خودشان را نشان می دهند و یکی یکی می روند. نیازی نیست که بنده برایشان وقت بگذارم در این راستا  افرادی پیگیر هستند که بروند و قطعا تغییراتی خواهیم داشت.


سرپرست فرمانداری مریوان در واکنش به اختلاف با نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: با نماینده اختلافی ندارم و بارها خودشان گفته اند با من مشکلی ندارند. وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما که نماینده با استانداری اختلاف نظرهایی دارد و شما نیز نماینده دولت و استانداری در شهرستان مریوان هستید گفت: مشکلات نماینده با استانداری به خودشان مربوط است و ربطی به بنده ندارد. نظرات آقای نماینده با نظر استانداری چه جبهه و رفتاری داشته باشد به خودشان ربط دارد و من بعنوان کسی که اینجا هستم با نماینده مشکلی ندارم و ایشان نیز با من مشکلی ندارند و با هم داریم کارها را جلو می بریم و هیچ مشکلی نداریم.


اقبال با ابراز نگرانی از وضعیت شورا و شهرداری مریوان، اعضای شورای شهر مریوان را منفعل دانست و اظهار داشت: بنده از وضعیت تمامی اعضای شورای شهر و سیستم شهرداری که این مورد شخصی و فردی نیست و منظور کل مجموعه شهرداری است نگرانم، کل سیستم آنگونه که باید و شاید کار نمی کند و کارآمد و به روز نیست. هر هفت نفر شورا منفعل هستند و توانایی انجام وظایف خود را ندارند.


سرپرست فرمانداری مریوان مشکل اصلی را عدم توانایی اعضای شورای شهر در انسجام بخشی به شهرداری دانست و گفت: مشکل اصلی وضعیت کنونی اعضای شورای شهر هستند که توانایی انسجام بخشی به شهرداری را ندارند. بنده تذکرات قانونی را به شورا داده و به شیوه قانونی پیگیر برخورد با شورا هستم. 


آرتیکاس اقبال که حل مشکل پسماند از وعده های وی در زمان انتصاب به سرپرستی فرمانداری مریوان بود در این خصوص گفت: کارگروه پسماند استان در دی ماه سال گذشته مکان جدیدی برای احداث سایت مدیریت بازیافت و پسماند زباله مریوان تعیین کرده که زمین آن نیز توسط منابع طبیعی به شهرداری واگذار شده که این زمین دو یا سه نفر معارض دارد و در این زمینه شهرداری در حال رایزنی و پیگیری برای حل این مشکل است.


وی افزود: البته این موضوع را باید شورای شهر و شهرداری جواب بدهند ولی من جواب می دهم چون شورا وظیفه خود را انجام نمی دهد و من مجبور شده ام وظایف آنها را انجام دهم. از روز اول می دانستم شورا نمی خواهد اینکار را انجام دهد برای همین من قول آن را دادم و پای آن هستم و ان شاء الله کارخانه بازیافت و مشکل پسماند که قول داده ایم را حل می کنیم.


سرپرست فرمانداری تاکید کرد: حدود 12 میلیارد جهت راه اندازی سایت بازیافت و پسماند مریوان تأمین اعتبار شده است و چیزی حدود 5 میلیارد آن تخصیص داده شده و شهرداری زمین را تحویل گرفته و کارها را دارد پیگیری می کند و دیگر شهرداری باید پاسخگو باشد که چند درصد پیشرفت فیزیکی داشته و کارهایش به کجا رسیده است در این خصوص شهرداری دقیق تر می تواند پاسخ شما را بدهد.


ارتیکاس اقبال همچنین در خصوص برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در 2 اسفند ماه امسال گفت: وزارت کشور و استانداری برای آمادگی فرمانداران جلسات ملی برگزار کرده که ما هم در این جلسات شرکت کرده ایم و جمع آوری اطلاعات برای آمادگی برگزاری انتخابات شروع شده و اطلاعات مورد نیاز استانداری و وزارت کشور که سری به سری به ما ابلاغ می شود جمع بندی و جمع آوری می کنیم و آنها را منعکس می کنیم تا مرحله به مرحله جلو برود.


وی در خصوص اعضای جدید هیات نظارت مریوان گفت: افرادی که در استان و شهرستان تعیین می شوند توسط اعضای هیأت نظارت بعنوان نمایندگان دفاتر شورای نگهبان در شهرستان ها شروع بکار کرده اند. ما هم خبرهایی داریم که تغییراتی صورت گرفته و افراد جدیدی معرفی شده اند ولی تاکنون نامه ای به فرمانداری ابلاغ نشده که این افراد تعیین و منصوب شده اند و ما در خبرها متوجه شده ایم. رسما تاکنون چیزی به ما اعلام نشده است.


وی افزود: البته نیازی هم نیست چرا که شورای نگهبان از زمانی که انتخابات شروع می شود چند روز قبل از شروع انتخابات اعضای هیأت نظارت را معرفی می کند و در آن موقع نیاز داریم که با این دوستان ارتباط داشته باشیم.


آرتیکاس اقبال در جواب سوال خبرنگار ما که آیا تابحال در انتخابات مجلس شورای اسلامی نامزد شده اید، گفت: بله در انتخابات مجلس هشتم در حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران کاندید شدم و مثل هزاران نفر دیگر به دلیل مسائل کاملا سیاسی و جناحی رد صلاحیت شدم. من فردی کاملا حزبی و سیاسی و جناحی هستم، بدون هیچ پرونده و حتی یک برگ کاغذ توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شدم. در انتخابات دوره سوم شورای شهر سنندج نیز کاندید شدم که البته بعد از تایید صلاحیت بدلیل اینکه دوستانم رد صلاحیت شدند، من هم انصراف دادم.


اخبار رسمی و غیر رسمی در خصوص مدرک دکترای آرتیکاس اقبال سوال دیگر خبرنگار ما بود که سرپرست فرمانداری گفت: بنده مدرک دکترای مدیریت کسب و کار گرایش استراتژیک به تاریخ صدور 1396/3/3 از دانشگاه صنایع و معادن ایران در تهران را دارم و بنده ملزم به پاسخگویی به هر کسی نیستم که جوابشان را بدهم. وی گفت: البته چون اطلاعات شخصی مانند شماره شناسنامه در آن هست نمیتوانم عکس آن را از طریق رسانه ها منتشر کنم.

 

 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

وجدان شهریکشنبه 6 مرداد 1398 | 09:54

43
3

اقای فرماندار چرا برای انفصال شورا ها کاری نمی کنی .کاش به جای حزبی بودن انقلابی بودید .کاش حداقل گمرک را کنترل می کردی .کاش حداقل کمترین وظایف خود را انجام می دادی .
در مورد شورا ها باید بگویم ازادانه دارن می گوبند منافع فردی از شهر مهم است .
اقای فرماندار حزبی اصلاح طلب چرا نمی گویی پستیبان اصلی شهر داری چه کسانی هستند .
والله صد رحمت به شورای قبلی

7
21
۳ نفر شورا دوشنبه 7 مرداد 1398 | 13:47

نکنه قاچاق بردی گمرک گرفته یا نکنه آرزو داشتی گمرک استخدام بشی به دلت مونده !؟!

پاسـخ

شهروندمریوانیکشنبه 6 مرداد 1398 | 10:12

8
38

اره واقعا .انشاالله این شهر کوچیک که بعضی ها برای منفعت های خودشون شدن مسئول این یک سری چیزها و تبدیلش کردن به روستا.با وجود شما بشه یک شهر واقعی ممنون از زحتمهای که میکشین

پاسـخ

کوردی1یکشنبه 6 مرداد 1398 | 10:16

8
39

له وه ئه چی پیاوی باش بی ئه م فرمانداره

جه نابی فرماندار : مریوان پیوی ستی به خزمه ت
کردنی باشی هه س، دی بسم الله...

پاسـخ

شهروند مریوانییکشنبه 6 مرداد 1398 | 10:17

47
4

به عنوان یک شهروند مریوانی جناب اقبال خود شما هم.بسیار منفعل عمل کردین و ظاهرا توانایی اداره شهرو ندارید ..چ.شما چ نماینده و.چه شورای شهر و شهردار بشدت ماندنتون.در پستهایتان ****** به مریوان بوده وضعیت شهر در این.دو سال به ۷۰ سال گذشته برگشته ....خفته را خفته کی کند بیدار

پاسـخ

من اغبالم هاوشهریتانیکشنبه 6 مرداد 1398 | 11:06

47
8

من اغبالم هاوشهریتان....جناحی هستین ولی به معنای واقعی حزبی نیستین چرا که رییس جمهورت هم حزبی نیست اها ببخشی حزب باد است ، اما یک اصولگرا همیشه اصولگرا و یک جمهوری خواه همیشه جمهوری خواه و یک کارگر همیشه کارگر باقی میماند اما اعتدال قصه درازی دارد خلاصه ش میشه حزب باد یا حزب منافع شخصی...!؟؟؟؟

10
33
محمدی یکشنبه 6 مرداد 1398 | 15:25

تو هم اغفالی . یعنی اغفال شدی جانم

پاسـخ

عمریکشنبه 6 مرداد 1398 | 11:12

13
27

باسلام...به نظربنده واکثرهم شهریان موضوع مهم واساسی که اسمی ازآن هم نبرده مسله ی تردد این همه ماشین سنگین داخل شهره که خصوصا برای ماساکنین درمحل عبوراین ارابه های مرگ نه اعصابی مانده ونه خانه ای که همیشه روی گسل زلزله های 3و4رشتر این ماشین ها قرارداریم وبیماران رو تختی مان بماند که چه زجری می کشند ازسروصدا ولی متاسفانه آقای فرماندار این رامهم جلوی نداده اندخواهشا ازفرماندارمحترم تقاضا داریم پیگیر این مساله باشند...باسپاس اززریبارخبر

پاسـخ

مریوانیکشنبه 6 مرداد 1398 | 13:52

47
7

اقبال هستم فرماندار مریوان همشهری خالقی....

12
33
ریکه ت یکشنبه 6 مرداد 1398 | 15:23

خب آدم بیمار این حرف ایشون چه مشکلی داره . خودش رو معرفی کرده !!!!
شما چرا ..... درد میکنه؟

پاسـخ

سیاسییکشنبه 6 مرداد 1398 | 13:58

40
3

مرد سیاست آقای جناحی و سیاسی شما نمیدونی انتخابات شورا ربطی به شورای نگهبان نداره که میگی بعد از تایید صلاحیت انصراف دادم. اصلا کسی برای انتخابات شورا از شورای نگهبان استعلام نمیگیره. چرا دوستانتون بدون نظر شورای نگهبان رد صلاحیت شدن؟ عجب . مرد سیاست الفبای سیاست هم نمیدونی که ...

6
33
شهروند یکشنبه 6 مرداد 1398 | 15:08

فکر کنم خودت هنوز بلد نیستی بخونی گفته برای انتخابات مجلس هشتم رد صلاحیت شدم

34
2
جواب شهروند یکشنبه 6 مرداد 1398 | 16:59

گفته برای مجلس هشتم رد صلاحیت شدم ولی گفته برای انتخابات شورا دوره سوم تایید صلاحیت شدم. کاندیدای شورا از شورای نگهبان تایید یا رد صلاحیت نمی گیریند شکر. حالا نگفتی دوستانتون چرا رد صلاحیت شدند؟؟؟

پاسـخ

آقای دکتریکشنبه 6 مرداد 1398 | 14:11

19
28

سالی که بازنشسته شدید مدرک دکترا گرفتید واقعا این همه تلاش و کوشش جای تبریک داره. آفرین واقعا آفرین.

پاسـخ

ناشناسیکشنبه 6 مرداد 1398 | 15:14

44
36

واقعا به عنوان یه شهروند مریوانی متاسفم برای کسانی که این نظرات رو گذاشتن،دقیقا مشخصه چه کسانی هستند،همانهایی هستند که به دلیل ناکارآمدی قرار است با پستهایشان خداحافظی کنند،آقای اقبال مردی خوش اخلاق ومدیری لایق وتوانمند است،لازم است بهش فرصت داد،مطمئن باشید تواناییهایش را نشان خواهد داد، اینها نظرات مردم مریوان نیست،نظرات مدیران ناکارآمدی است که به زودی تو سط فرماندار عزل خواهند شد واین وضعیت نابسان مریوان نتیجه ناکارآمدی آنهاست

پاسـخ

سینایکشنبه 6 مرداد 1398 | 20:42

25
2

تاریخ نشون داده چ در گذشته و چ در حال احزاب اصلاح طلب و میل به اصلاحات دولت منفعت طلب و بد بودن و دلسوز و هیچ کار خوبی ب یادگار نذاشتن. وقتی مردم وقت رأی دادن بخاطر آزادی ساپورت و موی سر رأی میدن همچین مسولانی میان سر کار . مشکل فرماندار مریوان و استاندار نیست مشکل از خود ***

پاسـخ

شهروندیکشنبه 6 مرداد 1398 | 23:36

44
62

ازجناب فرماندار استدعا دارم به فکر تغیر بعضی از بخشداران باشند،چون انصافا بعضی از بخشها به ویرانه تبدیل شده اند،وبخشها رابه کسانی بسپارند که تخصصش را دارند،به خدا قسم دراین شهر کم نیستند کسانی که مدیر ولایق اداره بخشها هستند ومدارک بالایی دارند

30
85
ادریس چهارشنبه 9 مرداد 1398 | 20:49

بخشدار مرکزی که بنده خدا جدید آمده و تواین مدت کوتاه انصافا خوب کار کرده ولی دوتا بخشدار دیگر ، به اندازه کافی فرصت داشتن وکاری نکردن بخصوص بخشدار سرشیو، دیگر وقتش است ازنیروهای تازه نفس استفاده شود

6
0
سرشیوی جمعه 18 مرداد 1398 | 14:07

فقط انسان مغرض یا ناآگاه میتونه فعالیت بخشدار محترم سرشیو را نادیده بگیرد
توصیه میکنم برادر ادریس یه سری به سرشیو بزند .مختصری از فعالیت های
بخشدار فعلی سرشیو هر چند تا جائیکه بنده خبر دارم ایشون تا حالا چند بار شفاهی
استعفا داده : اجرای حداقل ۴۰ کیلومتر فاضلاب روستاها، پیگیری و آسفالت چندین
روستا مثلا گماره لنگ با وجود کمبود اعتبار و برای اولین با ، پیگیری گازرسانی به روستاهای
سرشیو که فعلا دهستان گلچیدر یا انجام شده یا در دست اقدامه ، زیرسازی و آسفالت
معابر روستای جانوره ، پیگیری و رسیدن به نتیجه ۲۸ روستا ب ای برخورداری از مزایای
مرز در حالیکه قبلا فقط ۴ روستا استفاده می کردند، و......

پاسـخ

بیداردوشنبه 7 مرداد 1398 | 00:29

27
5

اگر متن صحبت های این انسان به قول خود سیاسی و حزبی را به دقت بخوانید به یقین خواهید رسید که ایشان نه مدیر است ، نه سواد مدیریت دارد و نه انسان سیاسی است پس برای شهر شهیدان ، قم دوم ایران و مریوان قهرمان واقعا متاسفم که چنین انسانی باید فرماندار آن باشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسـخ

همشهري ٢دوشنبه 7 مرداد 1398 | 01:15

29
4

با سلام
اقاي دكتر اقبال كاش ميگفتيد كه زماني كه دانشجوي دكترا و مشغول رساله دكترا بوديد چه مسوليتي داشتيد:
مديركل امور شهري يك استان بوديد؟
و مدتي هم مديركل بحران استان؟
خوب طبيعي است كه شورا و شهرداريهاي زيرنظر يك دانشجوي دكتراي ... از اين بهتر در نمي آيند.
شايد شما انسان خوب و سالمي باشيد اما واقعيت است كه يك دانشجوي دكترا همزمان نميتواند مديركل اثرگذار و خدمترساني باشد.
يا دكترايتان اثرگذار نبوده و يا مديريتتان البته هردو گزينه هم محتمل است.
ايكاش مديران و ناظران بر عملكرد مديران اين ادامه تحصيل خيليها رو همزمان با مسوليتشان در استان محروممان نظارت و بازخواست ميكردند.
اميدوارم توهين به كسي نباشد فقط يك درد بود.

پاسـخ

مسعوددوشنبه 7 مرداد 1398 | 12:53

12
26

واقعا صراحت لهجه جناب فرماندار قابل تقدیر است .البته ما عادت کردیم به کسانی دل خوش کنیم که قولهای آبکی میدن .مثل فلانی که قرار بود ***. من در هیچ جلسه ای ندیده ام که آقای اقبال بدون دقت ومطالعه قولی بدن. آدمای با عملکرد شفاف غنیمتند.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی