سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
دوشنبه 31 تیر 1398 / 19:58|کد خبر : 7003|گروه : اجتماعی

توقیف عملیات بیل مکانیکی در حین تخریب اراضی ملی

رئیس اداره منابع طبیعی مریوان گفت: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی مریوان در اراضی روستاهای درتفی و کانی سانان اقدام به توقیف یک دستگاه بیل مکانیکی که مشغول تخریب اراضی ملی بود، نمودند.

رئیس اداره منابع طبیعی مریوان گفت: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی مریوان در اراضی روستاهای درتفی و کانی سانان اقدام به توقیف یک دستگاه بیل مکانیکی که مشغول تخریب اراضی ملی بود، نمودند.

به گزارش زریوارخبر، شاهرخ محمودی، رئیس اداره منابع طبیعی مریوان گفت: در ادامه گشت زنی های نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان در حوزه زریبار، متاسفانه در اراضی روستاهای درتفی و کانی سانان یک دستگاه بیل مکانیکی که مشغول تخریب اراضی ملی بود، مشاهده گردید.


وی افزود: بلافاصله نیروهای واحد حفاظت اداره به همراه نیروی کادر درجه دار مستقر در اداره، اقدام به توقیف عملیات نموده و پس از بازدید میدانی و مستند سازی  عرصه تخریب شده، متخلف به اداره فرا خوانده شد.


رئیس اداره منابع طبیعی مریوان گفت: طبق ماده ۴۲ و ۵۵ از قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع کشور، تخریب و تصرف اراضی ملی و همچنین قطع و سوزاندن درختان جنگلی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد، در همین راستا برای شخص متخلف پرونده تخریب و تصرف تشکیل گردید و متهم برای سیر مراحل قانونی به دادگستری معرفی گردید.


شاهرخ محمودی خاطر نشان کرد که محاسبه تخلف صورت گرفته بر اساس نُرم جدید مجازات مستند از ماده ۲۸ قانون مجازات اسلامی که توسط هیئت محترم وزیران مصوب گردید، اعمال خواهد شد.

 

 

 

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

شهرونددوشنبه 31 تیر 1398 | 22:48

3
0

دستتان درد نکند مردم همگی پشتیبان این نوع حرکت جهت حفظ منابع طبیعی و ملی هستند به شخص یا عده خاصی تعلق ندارد سرمایه ملی و مردمی است دست این نوع متخلفان باید کوتاه گردد و به اشد مجازات که تعرض به منافع ملی است برسند . ای کاش تمام منابع ملی استان خصوصا مریوان تحت پوشش کامل حفاطتی قرار می گرفت تا دست این سود جویان غارتگر برای همیشه کوتاه گردد مجددا دست مریزاد میگم خسته نباشید

2
0
یک شهروند مریوانی سه شنبه 1 مرداد 1398 | 00:05

احسنت 6 نفر دریک جا نشسته ایم همه ما موافق هستیم ..

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی