سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
یکشنبه 30 تیر 1398 / 11:13|کد خبر : 7000|گروه : فرهنگی

رونق گردشگری از اهداف اصلی جشنواره است/خروجی تمامی جشنواره های تئاتر خیابانی کشور به مریوان ختم می شود

نشست هم اندیشی اعضای دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با اهالی رسانه و فعالین فضای مجازی، در سالن کنفرانس اداره ارشاد مریوان برگزار شد.

نشست هم اندیشی اعضای دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با اهالی رسانه و فعالین فضای مجازی، در سالن کنفرانس اداره ارشاد مریوان برگزار شد.

به گزارش زریوارخبر، نشست هم اندیشی اعضای دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با اهالی رسانه و فعالین فضای مجازی، در محل اداره ارشاد اسلامی مریوان برگزار شد. 


در ابتدای این جلسه فاتح بادپروا دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با اشاره به جایگاه اصحاب رسانه گفت: جایگاه ویژه رسانه و اطلاع رسانی در دنیای کنونی غیرقابل انکار است و متاسفانه ما همیشه در حوزه اطلاع رسانی ضعیف عمل کرده ایم و نتوانسته ایم آنچنان که شایسته است توانایی ها و عملکرد خود را نشان دهیم. وی افزود: در دنیای امروز، رسانه نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند و اولویت اول ما به عنوان عوامل اجرایی جشنواره تئاتر خیابانی مریوان ابتدا مردم و سپس اطلاع رسانی صحیح و دقیق است. بازوی اصلی در تمام اتفاقات و رخداداهای فرهنگی هنری، رسانه و اصحاب رسانه هستند و بی شک بدون وجود آنها امور ناقص و ناتمام هستند

 

 

بادپروا افزود: اولین فراخوان جشنواره در فروردین امسال اعلام عمومی شد و سپس عوامل اجرایی در قالب کمیته ها مختلف تشکیل شد. در این دوره شورای مرکزی اصل را بر مشورت با نخبگان و متخصصان قرار داده است تا در زمان برگزاری جشنواره نظم و هماهنگی بیشتری را شاهد باشیم.


وی گفت: هدف اصلی جشنواره مردم و رضایت آنهاست به ویژه از نظر گردشگری. مسلما حضور گردشگران، موجب توسعه شهر و استان ما خواهد شد و با این دیدگاه، جشنواره مریوان، ظرفیت لازم برای جذب گردشگر را دارد. 


بادپروا در ادامه افزود: هرچند مقایسه با کن شاید قیاس مع الفارق باشد چون زیرساخت ها هنوز در آن حد نیست اما تجربه موفقیت‌آمیز جشنواره‌هایی مانند فیلم کن و جشنواره تئاتر آوینیون نشان داده که جشنواره‌های هنری می‌توانند در جذب گردشگر داخلی و خارجی، بسیار موثر باشند و ما نیز امیدواریم جشنواره تئاتر خیابانی مریوان هم گام‌های ابتدایی را برای جذب گردشگر بردارد. 

 


دبیر چهاردهمین جشنواره تئاتر خیابانی ادامه داد: قصد داریم شهر مریوان به عنوان یکی از نقاط مهم گردشگری کشور معرفی شود و در این راستا جشنواره تئاتر خیابانی مریوان می‌تواند نقش مهمی داشته باشد. این جشنواره باید به عنوان یک جاذبه گردشگری مهم برای گردشگران داخلی و خارجی معرفی شود ضمن این که در استان نیز باید ظرفیت‌سازی و آمادگی لازم برای حضور گردشگران انجام شود. 


وی تاکید کرد: در این راستا جلساتی با مدیران ارشد استانی و کشوری میراث فرهنگی داشته ایم. چندین جلسه با آقای حدادیان رئیس میراث فرهنگی و گردشگری مریوان بوده که خروجی بسیار مثبت داشته اند و امسال اقدامات مناسب و تورهای ویژه گردشگری جهت معرفی شاخص های فرهنگی و هنری مریوان در نظر گرفته شده است.

 

 

بادپروا در خصوص اهمیت و جایگاه ویژه این جشنواره یادآور شد: هرچند همیشه برگزاری اینگونه جشنواره ها حواشی خاص خود را به همراه خواهد داشت، اما باور کنید که این جشنواره که مهمترین اتفاق در حوزه تئاتر خیابانی ایران است در سطح جهانی نیز بسیار شناخته شده است و برای مریوان به برندی جهانی تبدیل شده است. از این رو ما می توانیم از این برند و ظرفیت فوق العاده برای معرفی هرچه بهتر مریوان و حتی استان کردستان حداکثر استفاده را داشته باشیم. 


وی با اشاره به اینکه تخصص گرایی و کیفیت بسیار برای بانیان برگزار کننده جشنواره مهم است، تاکید کرد: اتفاقی بسیار مهم و ویژه که امسال رخ داده این است که مرکز هنرهای نمایشی کشور اعلام کرد خروجی تمامی جشنواره های تئاتر خیابانی سراسر کشور به جای ارسال به جشنواره فجر، به جشنواره تئاتر خیابانی مریوان ارسال شود و این بخاطر این است که شهروندان فهیم و هنر دوست مریوانی پای کار هستند. 


چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان یکم تا پنجم شهریور ماه امسال در شهر مریوان برگزار می‌شود.

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

امیددوشنبه 31 تیر 1398 | 08:04

1
0

دلتان نیشی او دینار فروشانه نبی مشتریتان نیه

پاسـخ

شریفیدوشنبه 31 تیر 1398 | 15:51

0
0

خه لک نان نییه بی خوات . ئه مانه ده له سه ، ئه ی ببوورن جه له سه ی هاو ئه ندیشی تئاترمان بو دائه نین .
لاوه لاله خوتو .............................

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی