سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
سه شنبه 23 مهر 1398 / 09:42|کد خبر : 6999|گروه : سیاسی

مهندسی انتخابات یعنی چه؟

افراد پشت پرده مهندسی انتخابات هیچ اعتقادی به مردم و رای مردم ندارند بلکه آنچه مورد توجه است رسیدن به هدف با هر حربه و ابزاری می باشد

افراد پشت پرده مهندسی انتخابات هیچ اعتقادی به مردم و رای مردم ندارند بلکه آنچه مورد توجه است رسیدن به هدف با هر حربه و ابزاری می باشد

به گزارش زریوارخبر، در حوزه ی سیاسی همه نوع اصطلاح به کار برده می شود از نظامی گرفته تا اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی! واژه مهندسی انتخابات هم واژه ایست که در دنیای سیاست  کم کاربرد نیست یکی از سایت های محلی استان با نشر تیتری با عنوان مهندسی انتخابات یعنی چه  به توضیح این واژه پرداخته است.


چند سالی است واژه مهندسی انتخابات وارد عرصه بازیهای سیاسی در ایران شده است. شاید برای برخی از افراد واژه مهندسی انتخابات برایشان گنگ و نامفهوم باشد.


مهندسی انتخابات یعنی مجریان و دست اندر کاران برگزاری انتخابات از طریق رانت های مختلف بخصوص سیاسی –اقتصادی و... زمینه ای را فراهم نمایند تا کاندیدای مورد نظرشان بتواند در انتخابات پیروز شود. مهمترین شاخص مهندسی انتخابات عزل بدون ضابطه و قانون و بی حد و حصر و نصب مدیران هماهنگ با مجریان در هر انتخاباتی است.


واگذاری پروژه های خدماتی و اقتصادی و وعده وعیدها بدون کارشناسی و استخدام افراد مورد نظر در ادارات از دیگر تعریف های این واژه است.


در پشت مهندسی انتخابات افرادی فرصت طلب و سودجو و نان به نرخ روز خور و اغواگر هستند که با فشار از پایین و چانه زنی از بالا و لابی گری های متعدد برخی از مدیران را عزل می نمایند و مدیرانی هماهنگ جهت رسیدن به اهداف خود انتخاب می نمایند.


افراد پشت پرده مهندسی انتخابات هیچ اعتقادی به مردم و رای مردم ندارند بلکه آنچه مورد توجه است رسیدن به هدف با هر حربه و ابزاری می باشد. یعنی پیروزی در عرصه انتخابات و ... از نظر آنها به هر وسیله ای مشروع است.


مهندسی انتخایات معمولا بعد هر انتخاباتی توسط نوکیسه ها و افراد فرصت طلب شروع می شود هر چه به نزدیکی انتخابات های مختلف برسیم این مهندسی شدیدتر می شود. این مهندسی ممکن است به شکل قومی و قبیله ای نمود پیدا کند. در این بین افراد متعهد و متخصص و دلسوز مردم حذف می شوند و برخی افراد معامله گر سیاسی جایگزین آنها می شود این روند برای توسعه و پیشرفت یک کشور سم خطرناکی است که باید فرهنگ مبارزه با این پدیده زشت گرفته شود.


در جامعه ای که شایسته سالاری بر آن حاکم باشد مهندسی انتخابات جایگاهی ندارد. در استانهای کمتر توسعه یافته مهندسی انتخابات با توجه به وضعیت زندگی مردم شدیدتر است.

 

منبع: تابناک

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

2+3+5+8دوشنبه 31 تیر 1398 | 15:55

12
0

مهندسی انتخابات یعنی بنویسی ب ولی د از صندوق بیاد بیرون
مهندسی انتخابات یعنی چند نفر زمین خوار تکلیف یک جامعه رو مشخص کنند
مهندسی انتخابات یعنی فتو شاپ بله ، صداقت و سادگی خیر
مهندسی انتخابات یعنی عوامفریبی و حرکت های پوپولیستی بله ولی راستگویی و واقعگرا بودن خبر !!!!!!!!!!!!

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی