سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
جمعه 28 تیر 1398 / 18:38|کد خبر : 6997|گروه : اجتماعی

مریوان به نسبت جمعیت کلانتری‌های بیشتری نیاز دارد/هر یک از ما باید حافظ امنیت و آسایش باشیم

امام جمعه مریوان در خطبه های این هفته گفت: متاسفانه مدتی است در مریوان اخباری به گوش می رسد که تعدادی شیطان صفت و بی غیرت با نام تیراندازی، چاقوکشی، سوزاندن و ... می خواهند امنیت و آسایش ما را لکه دار کنند.

امام جمعه مریوان در خطبه های این هفته گفت: متاسفانه مدتی است در مریوان اخباری به گوش می رسد که تعدادی شیطان صفت و بی غیرت با نام تیراندازی، چاقوکشی، سوزاندن و ... می خواهند امنیت و آسایش ما را لکه دار کنند.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، حاج ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان در خطبه های این هفته ضمن گرامیداشت روز و هفته شنا گفت: بفرموده پیامبر اکرم(ص) لازم است به فرزندانمان تیر اندازی، سوارکاری و شنا یاد دهیم. باید همچون امدادگری و نجات حریق شنا یاد گرفت تا اگر روزی کسی در حال غرق شدن بود بتوان آن را نجات داد چرا که نجات یک انسان مانند آن است جان همه انسانها را نجات دهی و کشتن یک انسان مانند آن است که تمام انسانها را کشته باشی. جوانانی که دلشان برای اسلام و قرآن می تپد باید این موارد را یاد بگیرند تا در روز مبادا  اگر جنگی در گرفت مسلمانان مشکلی از این بابت نداشته باشند.


امام جمعه مریوان با انتقاد شدید از اتفاقات رخ داده طی چند روز اخیر در مریوان اظهار داشت: ما امنیت و آسایشی داریم که بابتش باید خدا را شکر کنیم و باید هر یک از ما حافظ و پاسدار این امنیت و آسایش باشیم اما متاسفانه مدتی است در مریوان اخباری به گوش می رسد که تعدادی شیطان صفت و بی غیرت با نام تیراندازی، چاقوکشی، عربده کشی، قتل و سوزاندن و سربریدن می خواهند این امنیت و آسایش ما را لکه دار کنند.


وی افزود: جمعیت مریوان جمعیت 5 سال قبل نیست و دو کلانتری برای مریوان کافی نیست. از سردار آزادی و عزیزان در تهران سردار اشتری و همچنین سرهنگ حیدری و سرهنگ صفری و ما بقی مسئولین و نیروهای امنیتی درخواست می کنیم که تعداد کلانتری ها را بیشتر کنند.


خطیب نماز جمعه مریوان تاکید کرد: از نیروهای محترم درخواست می کنیم گشتی های محسوس و نامحسوس را در دینار فروش ها، بازارها، پارک شانو و در همه جای شهر بیشتر کنند. اگر کمبود نیرو داریم ای جوانان چرا نمی روید استخدام شوید تا خود حافظ ملت باشید؟ چرا نباید دغدغه داشته باشید ای جوانان که ناموس این ملت را حفظ کنید؟ باید نیروهای گشتی ما بیشتر شود، در دینار فروش ها بیشتر از افراد آنجا نیرو باشد تا به هرکس مشکوک شدند فورا او را دستگیر کنند. چطور می شود در روز روشن همچین اتفاقاتی بیفتد؟


ماموستا شیرزادی خاطر نشان کرد: این وضعیت برای همه ما عیب و ننگ است بیشتر از همه برای من امام جمعه برای ماموستا و امام جماعت های شهر و بخش ها برای شورا و شهردار، برای فرماندار و نیروهای امنیتی و شورای تأمین، برای استاندار و رییس جمهورمان. بروید نهج البلاغه را بخوانید امام علی(ع) می فرمایند اگر حیوانی در قلمرو من گرگ آن را بخورد در روز قیامت از من سوال می شود. این اتفاقات برای ما ماموستاها پیامی دارد که تا الان تبلیغات دینی ما ثمری نداشته است ما از کی داریم در محراب و منبر تبلیغ می کنیم اما کارایی نداشته اگر تبلیغات ما گیرا بود اینطور کسی کس دیگر را نمی کشت و کسی به ناموس کسی دیگر تعدی نمی کرد و عربده نمی کشید.


وی افزود: این اتفاقات نشان می دهد که ما باید در اخلاقمان تجدید نظر کنیم تا اجتماعمان از این بدتر نشود. آیا اگر این وضعیت ادامه پیدا کند مسافر بازهم به مریوان می آید؟


ماموستا شیرزادی بیان کرد: از مسئولین محترم آگاهی از سردار حسن خانی مدیر محترم آگاهی های کل کشور درخواست می کنیم تدبیری حاذقانه انجام دهند برای پیدا کردن این اشرار و تفاضا می کنیم از قوه قضاییه و دادگاه که بمحض اینکه این افراد بدستشان رسیدند حکمشان را صادر کنند.


امام جمعه مریوان در ادامه خطبه های خود به موضوع فضیلت حج، اهميت سفر حج و مسائل مربوط به اين سفر معنوی پرداخت.

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

محمودشنبه 29 تیر 1398 | 00:05

5
3

آیا بافزایش کلانتریها وزندانها جرم کمتر میشود؟

6
0
ریباز 23 یکشنبه 30 تیر 1398 | 07:27

البته این را هم مد نظر داشته باشید همشهری عزیز، فلسفه وجودی کلانتری ها فقط مختص به مبارزه با جرم نیست ، می توان گفت که در خیلی از موارد پیشگیری از جرم است !!
به نظر شما وقتی یک فرد یا گروه خلافکار بدانند که محلی تحت کنترل و نظارت نیروهای نظامی است ( به ویژه حضور آشکار و محسوس) ، آیا به خودشان جرات اقدام به خلاف را دارند!!!؟؟؟؟؟

پاسـخ

هیرادشنبه 29 تیر 1398 | 17:16

4
0

*** متأسفانه زندانهای ما شده هتل مجرمان و یک مجرم با ۶۰کیلو وزن میره زندان یه غول ۱۱۰کیلو بعد چند ماه میاد بیرون ما باید برای ایجاد امنیت و آسایش روانی جامعه کلیه دستگاه های متولی این امر رو هم ببینیم

2
0
هیراد یکشنبه 30 تیر 1398 | 16:10

چرا مطالب اولی رو سانسور کردی زریوار خبر جان مطالب تندی که نبود

پاسـخ

سیوانیکشنبه 30 تیر 1398 | 22:16

2
0

وقتی خرید و فروش سلاح گرم و سرد به همین سادگی هاست و هر کسی یه قبضه سلاح میخره و میشه کلانتر محل همین میشه دیکه ! درست *** ****** ***** به صورت مستمر و مدام جرم اتفاق میفته و ارز خارج از شبکه خربد و فروش میشه و ******* باید منتظر قتل و ادم کشی و ادم سوزی هم باشیم

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی