سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
سه شنبه 18 تیر 1398 / 16:45|کد خبر : 6976|گروه : سیاسی

دیدار اعضای شورای نگهبان با امام جمعه مریوان/گاهی حکم به ظاهر می‌کنیم و نمی‌دانیم باطن افراد چیست

اعضای دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شهرستان مریوان در اولین دیدار خود به مناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان به دیدار ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان رفتند.

اعضای دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شهرستان مریوان در اولین دیدار خود به مناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان به دیدار ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان رفتند.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، اعضای دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شهرستان مریوان در اولین دیدار خود به مناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان به دیدار حاج ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان رفتند.


غفور رستمی رییس پیشین شورای نگهبان شهرستان مریوان امام جمعه مریوان را مایه افتخار و سرمایه ای بزرگ برای مریوان دانست و گفت: هر ساله مرسوم است که در این ایام خدمت امام جمعه محترم برسیم. ما چون جزو بازنشستگان بودیم و شورای نگهبان نیز قانون آن را مصوب کرده بود بدین سبب آقای حسن زارعی بعنوان رییس جدید شورای نگهبان مریوان منصوب شده اند که از نیروهای ارزشی و با سابقه  مدیریتی در آموزش و پرورش هستند.


وی افزود:امسال سال انتخابات است و تعداد زیادی هم ثبت نام خواهند کرد ان شاء الله بتوانیم امانتدار خوبی هم برای مردم و هم برای کسانی که شرکت می کنند باشیم و انتخابات سالمی برگزار شود.

 

 

غفور رستمی در ادامه گفت: کسانی که مجتهد و فقیه هستند و در رده های بالا قرار دارند از روی احساسات و یا حرفهای باطل نظر نمی دهند و تا زمانی که به حجت عقلانی و شرعی و مطابقت با قانون اساسی نرسند نظر نمی دهند.احیانا اگر هم نظر منفی داشته باشند با دلایل و مستندات از ارگانهای چهارگانه نظامی، انتظامی، امنیتی و ثبت احوال و در چهار چوب قانون است.


وی افزود: بعضی مواقع تند روی هایی شده که سبب ایجاد ذهنیت منفی در بین مردم شده است اما در چند سال اخیر که ما خدمت کرده ایم سعی کرده ایم این ذهنیت نماند و رای مردم محفوظ بماند و کسی که منتخب می شود رایش پایمال نشود. با وجود رسانه ها و فضای مجازی نیز مردم اطلاعات کاملی از وظایف ارگانها و دستگاه ها پیدا کرده اند.

 

حسن زارعی رییس جدید شورای نگهبان مریوان ضمن تقدیر از زحمات و خدمات ارزنده حاج غفور رستمی اظهار داشت: در مرحله اول برای انجام اینکار به خداوند متعال توکل کرده و در مرحله دوم نیز اولین مکان و جلسه به دیدار شما امام جمعه محترم آمده ایم. جنابعالی چراغ روشنایی جامعه ما بوده و به رهنمودهای شما نیازمندیم. امیدواریم امسال که سال انتخابات است انتخابات سالمی برگزار کنیم و حق هیچ انسانی ضایع نشود.


حسن زارعی رییس جدید شورای نگهبان خاطر نشان کرد: انسان با عمل و رفتار خود ثابت می کند که حامی رای مردم و حق و حقوق آنان است و اگر نیت ما برای مردم ثابت شود قطعا ما را پناهگاه خود می دانند.

 


حاج ماموستا شیرزادی امام  جمعه مریوان پیشاپیش ضمن تبریک سالروز تاسیس شورای نگهبان با تقدیر از زحمات حاج غفور رستمی نقش ایشان را در ارتباط معقولانه با ادارات موثر دانست و عنوان کرد: امیدواریم که آقای زارعی نیز راه ایشان را ادامه دهند و احترام همه مردم و جهت ها را بگیریم چرا که در ابتدا ما باید احترام طرف مقابل را بگیریم.


امام جمعه مریوان افزود: این نظام به همه مردم احتیاج دارد و ادارات نیز برای رفع احتیاجات مردم خدمت می کنند. الحمدلله رییس سابق و رییس جدید و اعضای محترم دفتر اهل منطقه هستند و می دانند مردم از چیزی مکدر می شوند ما مردمی هستیم که زود رنجیم و زود هم بازمیگردیم. ما باید گوش شنوا داشته باشیم اما بر احسن آن عمل کنیم.


ماموستا شیرزادی خاطر نشان کرد: ما گاهی اوقات حکم به ظاهر می کنیم و نمی دانیم باطن افراد چیست و کسی نمی تواند تا آخر تضمین شخصی را بکند چرا که ممکن است شخصی که می گوییم خوب است بعد از مدتی مشاهده کنیم از همه بدتر است و یا برعکس. نتیجه دست خداست و ما فقط مامور به ابلاغ هستیم.


امام جمعه مریوان در خصوص لزوم نظارت و بازرسی بر ادارات، بازارو کسبه گفت: باید به ادارات سر بزنیم که آنقدر که ما روی موضوع حجاب تاکید داریم آیا در ادارات رعایت می شود؟ یا هر اداره که برایش امام جماعتی منصوب کرده اند آیا کسی در نماز جماعت شرکت می کند یا اینکه فقط سرایداران ادارات در نماز شرکت می کنند.


ماموستا شیرزادی همچنین از لزوم پاک کردن ذهنیت منفی به شورای نگهبان گفت و تاکید کرد: زمانی شورای نگهبان برای مردم مثل کابوس بود اما همچنان هم که ثابت کرده اید باید همانند پدری دلسوز ومهربان بوده و دنبال امورات مردم بروید و از حق مردم دفاع کنید.


امام جمعه مریوان گفت: آخرین وصیت من به اعضای دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات در شهرستان مریوان این است که همانند چتر حمایتی عمل کنید که مأوا و مرجعی باشید که مردم با آسودگی خیال به شما پناه بیاورند.

ZariwarKhabar Telegram Channel

برچسب ها

شورای نگهباندیدارامام جمعه

بازدید ها : 611

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی