سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
یکشنبه 16 تیر 1398 / 09:18|کد خبر : 6974|گروه : اجتماعی

پیشگیری از سرایت آتش سوزی از جنگل‌های مرز عراق به ایران

رئیس اداره منابع طبیعی مریوان اظهار داشت: با توجه به اینکه جنگل های کشور عراق، هم مرز با ایران در آتش می سوخت، متاسفانه هیچ اقدامی از طرف کشور همسایه برای مهار و اطفا حریق انجام نگرفته بود.

رئیس اداره منابع طبیعی مریوان اظهار داشت: با توجه به اینکه جنگل های کشور عراق، هم مرز با ایران در آتش می سوخت، متاسفانه هیچ اقدامی از طرف کشور همسایه برای مهار و اطفا حریق انجام نگرفته بود.

به گزارش زریوارخبر، شاهرخ محمودی، رئیس اداره منابع طبیعی مریوان اظهار داشت: با توجه به اینکه جنگل های کشور عراق، هم مرز با ایران در آتش می سوخت، متاسفانه هیچ اقدامی از طرف کشور همسایه برای مهار و اطفا حریق انجام نگرفته بود. 


وی افزود: در همین راستا نیروهای اطفا حریق اداره منابع طبیعی مریوان به مرز آتش سوزی ایجاد شده اعزام شدند و طی سه شبانه روز تمامی مرز موجود که احتمال سرایت آتش سوزی به داخل جنگل های روستای قلقله وجود داشت را با عملیاتی مانند ایجاد آتش بر عریض و همچنین اطفا حریق های وارد شده به مرز ایران، و نیز عملیات پیشگیری کننده از سرایت حریق به جنگلهای مریوان جلوگیری کرده و خوشبختانه آنرا کنترل و مهار کردند.


محمودی با یادآوری سامانه تلفنی منابع طبیعی گفت: از دهیاران، شوراها، اهالی روستاها، انجمن های مردم نهاد و طبیعت دوستان همیشه همراه خواهشمند است به محض مشاهده حریق، ضمن انجام عملیات اولیه جهت پیشروی حریق با سامانه ۱۵۰۴ تماس حاصل نمایند تا در اسرع وقت نیروهای اطفا حریق اداره به محل اعزام شوند و اقدامات لازم را برای اطفا حریق انجام دهند.

 


 

 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی