سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
مدیر جهاد کشاورزی مریوان:
یکشنبه 2 تیر 1398 / 16:39|کد خبر : 6945|گروه : سیاسی

ملخ مزارع مریوان از نوع بادمجانى و بومى بوده و هر ساله با آن مبارزه شده است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مریوان در رابطه با ملخ‌های مزارع مریوان و مبارزه با آنها گفت: ملخ از نوع بادمجانى بوده  و به صورت بومى وجود دارد و هر ساله بر عليه آن مبارزه شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مریوان در رابطه با ملخ‌های مزارع مریوان و مبارزه با آنها گفت: ملخ از نوع بادمجانى بوده و به صورت بومى وجود دارد و هر ساله بر عليه آن مبارزه شده است.

به گزارش زریوارخبر، سید عزیز هاشمی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مریوان در رابطه با ملخ‌های مزارع مریوان و مبارزه با آنها گفت: ملخ از نوع بادمجانى بوده و به صورت بومى وجود دارد و هر ساله بر عليه آن مبارزه شده است. وی افزود: امسال نيز از ابتداى سال كانون هاى آن قبل از ورود به مزارع شناسايى و از همان ابتدا سمپاشى بر عليه آن به وسیله سموم حشره کش و نیز ساختن طعمه مسموم با ترکیب سبوس، سم و آب شروع شد و اکنون هم در مناطق آلوده ادامه دارد.

 

هاشمی عنوان کرد: تاکنون در این راستا برای سمپاشی و طعمه پاشی ۱۳۳۰ هکتار مقدار ۱۷ تن سبوس و ۱۲۰۰ لیتر سم حشره کش بصورت رایگان، توسط مراکز جهاد کشاورزی و با مشارکت کشاورزان و دهیاران در سطح  حداقل ۳۰روستا  مصرف شده است.


وی افزود: ملخ حالت طغیانی ندارد، مبارزه علیه آن ادامه دارد و درصورت نیاز به مبارزه مجدد در محل های جدید یا ادامه و تکرار در محل هایی که سمپاشی شده خواهیم پرداخت. کشاورزان عزیز می توانند به یکی از مراکز چهارگانه جهاد کشاورزی محل مراجعه نمایند چون که سم و سبوس به اندازه کافی موجود است.

 

 


انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی