سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
چهارشنبه 29 خرداد 1398 / 21:18|کد خبر : 6931|گروه : اجتماعی

تهدید به استعفاء شورای شهر اقدام پوپولیستی است/به جای بازی با کلمات قوانین شورای شهر را مطالعه کنید

رئیس و سه عضو دیگر شورای شهر مریوان گویا قصدی برای پایان دادن به حاشیه ها ندارند. اقداماتی از قبیل سه نوبت استیضاح و طرح سوالات تکراری و ایجاد بدعت های نوین همچون بستن حسابهای شهرداری، کارشکنی در تهیه قیر و آسفالت که این رویه در چندین نوبت با واکنش های صریح امام جمعه مریوان مواجه شد.

رئیس و سه عضو دیگر شورای شهر مریوان گویا قصدی برای پایان دادن به حاشیه ها ندارند. اقداماتی از قبیل سه نوبت استیضاح و طرح سوالات تکراری و ایجاد بدعت های نوین همچون بستن حسابهای شهرداری، کارشکنی در تهیه قیر و آسفالت که این رویه در چندین نوبت با واکنش های صریح امام جمعه مریوان مواجه شد.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، عضو شورای شهر عنوان کرد: رئیس و سه عضو دیگر شورای شهر مریوان و به اصطلاح اکثریت شورای شهر گویا قصدی برای پایان دادن به حاشیه ها را ندارند. اقداماتی از قبیل سه نوبت استیضاح و طرح سوالات تکراری و ایجاد بدعت های نوین همچون بستن حسابهای شهرداری توسط شخص رئیس شورای شهر، کارشکنی در تهیه قیر و آسفالت برای شهرداری که این رویه در چندین نوبت با واکنش های صریح امام جمعه مریوان مبنی بر پایان دادن به این شرایط و ایجاد تعامل و همکاری بجای جنگ قدرت مواجه شد.


حاج کریم محمدی عضو شورای شهر مریوان در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن عذر خواهی از مردم مریوان بابت کم کاری های صورت گرفته، اظهار داشت: مردم شریف و آگاه مریوان می دانند شورای دوره پنجم، شهرداری را در چه شرایطی تحویل گرفتند که فقط 40 هزار تومان در حساب شهرداری بود و شهرداری بالغ بر 50 میلیارد بدهکار بود و کمتر کسی فکرش را می کرد که شهرداری بتواند از این وضعیت خارج شود.


وی افزود: متاسفانه برخی از اعضای شورای شهر که خود را باسواد و دلسوز مردم می دانند گویا  هنوز قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را مطالعه نکرده اند، کسانی که برای انتخابات شورای شهر نامزد می شوند از برخی قوانین حداقلی شورای شهر مطلعند که شهردار با 4 رای انتخاب و با 5 رای عزل و برکنار می شود و دیگر واژه اکثریت و اقلیت معنایی ندارد. 4 عضو شورای شهر به مردم و افکار عمومی جواب دهند که کدام مصوبه را در راستای عمران و آبادانی شهر و مردم تهیه کردند که اعضای مخالف استیضاح شهردار آن را مصوب نکرده و شهردار در اجرای آن ناموفق بوده است؟ آیا جز این است که این عزیزان حتی یک طرح مهم عمرانی را هم به مصوب و به شهردار ارائه نداده اند؟


عضو شورای شهر مریوان گفت: مردم عزیز مریوان بدانند همین افرادی که امروز در قامت افراد دلسوز نامه سرگشاده نوشته اند، بفرمایند چند مصوبه در راستای عمران و آبادانی و درآمد پایدار برای شهرداری پیشنهاد و به تصویب رساندند. تصویب تخصیص درآمد و دریافت عوارض از تانکرهای حمل سوخت و ترانزیت بعد از مدتها با پیشنهاد و اصرار سه عضو دیگر شورا در نهایت به تصویب رسید. متاسفانه این تعداد از اعضای شورای شهر با تهیه بیس و مصالح برای شهرداری جهت انجام فعالیت های عمرانی مخالفت کردند و مانع تصویب آن شدند، براستی شهرداری چگونه بدون تهیه و مصالح و بیس اقدام به آسفالت و فعالیت های عمرانی در سطح شهر نماید؟


وی همچنین با انتقاد از رویه نادرست تعدادی از شورای شهر  و فرار از پاسخگویی به جای حل مسئله، افزود: چه کسانی با تحریک افرادی خاص در صدد حل نشدن سایت پسماند زباله در این شهرستان هستند؟ چه کسانی در روند جذب اعتبار و وام برای پرداخت حقوق و مزایایی کارگران زحمت کش شهرداری سنگ اندازی کردند؟


وی در ادامه در خصوص ادعای استخدام بی رویه و خاص گرایانه شهرداری که در نامه سرگشاده 4 عضو شورای شهر مطرح شده بود گفت: اگر منظورشان برادر و خواهرزاده های خودشان است که بسیار عالیست از خودشان شروع کنند و از شهردار بخواهند اول از تعدیل این افراد خاص شروع کنند.


عضو شورای شهر مریوان در خصوص وضعیت بحرانی شهرداری و احتمال نارضایتی عمومی در نامه سرگشاده 4 عضو شورا گفت: بعد از گذشت یکسال سخت و تنگناهای شدید مالی با همت شهردار و کارکنان گرامی شهرداری شاهد وضعیت مطلوبتری نسبت به سال گذشته هستیم بطوریکه طی 4 ماه اخیر شاهد هیچ گونه تجمع و نارضایتی عمومی که شورای به اصطلاح اکثریت مدعی آن هستند نبوده ایم . استاندار محترم و مسئولین امنیتی بدانند با توجه به شرایط رو به بهبود شهرداری هرگونه تجمع و نارضایتی عمومی در روزها و ماه‌های آینده متوجه کسانی است که با دامن زدن به اختلافات و القای نارضایتی عمومی در صدد بحرانی سازی و بحرانی جلوه دادن فضای جامعه هستند.


حاج کریم محمدی تهدید به استعفا را اقدامی پوپولیستی و بی حرمتی به رأی مردم دانست و گفت: مردم شریف مریوان دیگر کاملا آگاه شدند اگر واقعا در ادعای خود مبنی بر استعفا راستگو بودید ابتدا استعفا میداید بعد نامه سرگشاده می نوشتید. به قول معروف به عمل کار برآید به سخندانی نیست. دوستان به جای ارائه راهکار عملی و پیشنهاد در راستای عمران و آبادانی صرفا فرافکنی می‌کنند. استعفا تهدید نمی خواهد چرا که می توان هر لحظه اقدام به استعفا نمود. به جای اینکه در فضای مجازی دنبال این گونه کارها باشید بهتر است جوابگوی افکار عمومی و سوالات مطرح شده باشید که تکلیف مردم روشن شود که کدام حرف شما را باور کنند اینکه دم از دلسوزی برای مردم این شهر می زنید یا اینکه حتی یک مصوبه برای مردم این شهر نداشته اید و با تمام لایحه ها و برنامه های عمرانی و درآمدی شهرداری مخالفت کردید.

 

 


انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

علی خانچهارشنبه 29 خرداد 1398 | 21:38

32
2

الحق والانصاف همه تون دست به دست هم دادید که شهر مریوان را به ویرانه تبدیل کنید...
بهتر نبود از این قدرتهاتون که مانع اهداف همدیگر میشوید در راستای اقدامی مثبت عامل منفعه قدم بردارید؟ مردم شماها را انتخاب نکردن که قدرت نماییتان را به همدیگر و ما ثابت کنید...
حالا شما سوار و مردم پیاده... مجازاتتان باد تا روز محشر ...
چه جوابی دارید به مردم بدید؟ خیلی خوب بود همه تون یجا استعفا میدادید باور کنید در نبود شما شهر همین است بدون تغییر........

پاسـخ

ناشناسچهارشنبه 29 خرداد 1398 | 21:41

15
11

واقعا دلم به حال جمال شریفی میسوزه،اون فواد کریمی که کلی شهرداری رو بدهکار کرد همه پشتش رو میگرفتن وازش حمایت میکردن،اما الان با این وضعیت اسفناک شهرداری هیچکسی پشت جمال شریفی رو نمیگیره وهمه برعلیه ش اقدام میکنن،ازوقتی که شهردار شده شهرداری رو باکلی بدهی تحویل گرفته وتواین مدت فقط دنبال سوال واستیضاح بوده ، والله گناه داره،بهش فرصت بدین،بزارین کارشو بکنه،این کارها فقط به ضرر مردم وشهره،چرا کسی سراغ فواد کریمی وشوراهای دوره قبل نمیره که این بلاها رو سرشهرداری آوررن

9
1
شهروند چهارشنبه 29 خرداد 1398 | 22:47

اونا همشون دستشون تو یه کاسه بود ولی اینا یکی کمتر میبره یکی بیشتر

پاسـخ

کارمند شهرداری 51چهارشنبه 29 خرداد 1398 | 21:43

9
16

درود فراوان ب حاج کریم محمدی. ما کارمندای شهرداری در جریانیم که این چهار عضو شورا هر چیزی که ب نفع شهرداری باشه مصوب نمیکنند فقط هدفشون اینه که کارها پیش نره و بگن شهردار نمیتونه کاری کنه. خب یا استعفا بدید اگه دلسوز این شهرین یا مثل مرد و دلسوز ب این شهردار این دو سال که مونده کمک کنید.

پاسـخ

کارمند شهرداری خدماتی.چهارشنبه 29 خرداد 1398 | 21:47

20
24

حق با حاج کریمه. ما حتی این چهار عضو شورا رو ب خوبی نمیشناسیم حتی نیومدن که سراغ کارها رو بگیرن. همش شده حاج کریم. اولش به هیچکدومشون باورم نمیشد ولی خدایش حاج کریم خودشو واسه همه ی کارمندای شهرداری ثابت کرده فقط دنباله خدمت و حل مشکلاته. ما نیروهای خدماتی ب نوبه ی خودمون دست مریزاد ب حاج کریم میگیم.

12
5
کارمند شهرداری خدماتی، پنجشنبه 30 خرداد 1398 | 01:55

لاژه لاژ

پاسـخ

کارگرشهرداریچهارشنبه 29 خرداد 1398 | 21:50

2
0

بخدا قسم شما هم واقعیتها را بیان می‌فرماید همه شما مدیون ماها هستید و این ما هستیم که چوب ناکارآمدی شما مسئولین را می خوریم همه شما جز بدبختی و رنج و زحمت چیزی برایم نبودید تاکی و کجا شاهد همچین اوضاع بدی باشیم امیدوارم نفس های ناامیدانه هایمان در پیشگاه الهی از تمامی شما شکایت کند

پاسـخ

کارگرشهرداریچهارشنبه 29 خرداد 1398 | 21:50

8
2

بخدا قسم شما هم واقعیتها را بیان می‌فرماید همه شما مدیون ماها هستید و این ما هستیم که چوب ناکارآمدی شما مسئولین را می خوریم همه شما جز بدبختی و رنج و زحمت چیزی برایم نبودید تاکی و کجا شاهد همچین اوضاع بدی باشیم امیدوارم نفس های ناامیدانه هایمان در پیشگاه الهی از تمامی شما شکایت کند

پاسـخ

شهردند مریوانیچهارشنبه 29 خرداد 1398 | 21:53

5
0

خواهشا بس است مردم باطن و ظاهر شمارا خوانده اند هرکدام دیگری را متهم می کنید ترررررزوووو خدا بس کنید به داد ایندشهر زیبا که دارد به مخروبه تبدیل میشود برسید وصعیت نابسامان زریبار را اصلاح کنید صاحبان مشاغل دکه های خوراکی زریبار بیش از 20 سال است مشغول فعالیت هستند آیا واقعا دقت آن نرسیده این افراد جای خود را به افراد جدیدو مستحقین دیگری جویای کار و شغل بدهند دیگر بستشان نیست؟ تا کی این ****** و بیچارگی تاکی؟؟؟؟

پاسـخ

شهردند مریوانیچهارشنبه 29 خرداد 1398 | 21:53

15
1

خواهشا بس است مردم باطن و ظاهر شمارا خوانده اند هرکدام دیگری را متهم می کنید ترررررزوووو خدا بس کنید به داد ایندشهر زیبا که دارد به مخروبه تبدیل میشود برسید وصعیت نابسامان زریبار را اصلاح کنید صاحبان مشاغل دکه های خوراکی زریبار بیش از 20 سال است مشغول فعالیت هستند آیا واقعا دقت آن نرسیده این افراد جای خود را به افراد جدیدو مستحقین دیگری جویای کار و شغل بدهند دیگر بستشان نیست؟ تا کی این ******** و بیچارگی تاکی؟؟؟؟

پاسـخ

بهزیستی.چهارشنبه 29 خرداد 1398 | 22:09

14
7

اقای عبدی شما امروز که تو رای گیری بازرسی حمایت از زندانیان هم رای نیاوردی مردم هم قبولتون ندارن. واسه شورای شهری که 16 رای بیاوره بده*******دیگه ازت هیچ انتطاری نداریم چون با سه عضو دیگه فقط دنبال حاشیه سازی هستید. ای کاش فقط 5 ماه همراه کریم محمدی بودین و مثل ایشان دلسوزی میکردین

پاسـخ

ده نشین. s.چهارشنبه 29 خرداد 1398 | 22:15

11
14

ای کاش فقط یه نفر دیگه مثل کریم محمدی دنبال کارهای مردم میرفتن. هرکی مشکلی داره مستقیم پیش حاج کریم میره ک خودم شاهد این بودم این مدت ک چقد دنبال کارای ما تو دریاچه بودن واسه ما که کارگر هستیم ظلم ازمون نشه.ولی شوراهای دیگه اصلا جوابی بهمون نمیدن اونارو هم نمیشناسیم.

پاسـخ

قەلای مریوانچهارشنبه 29 خرداد 1398 | 22:28

13
4

بخوا خالو حاجی هە موتان سە رو تە یک کرباسن..دانە تان دلسوز نین بلکو هرکە س بو گیرفانی هە ول ادا..بخول بخولە نازار

پاسـخ

حق پسندچهارشنبه 29 خرداد 1398 | 22:45

4
0

برادر عزیز قانون رو ما انسانها برای زندگی بهتر وضع کردیم ولی بعضا میبینیم این قوانین تنها برای عده ای خاص مفید بوده .اینکه شما چه اصراری بر ماندن اقای شهردار دارید جای تعجب داره .یعنی بدبخت مردم این شهر که اداره امور رو به شمایی دادند حتی در کوچکترین موارد نمیتوانید با هم به تفاهم برسید .بیانیه دادن دوای این درد نیست راهکار شما جهت برون رفت از این وضعیت چیه؟

پاسـخ

حقیقت روشنچهارشنبه 29 خرداد 1398 | 22:52

12
9

به نظرم راه حل تمام این ماجراها اینه باید حاجی کریم مثل پسرش به امید درخشانی نگاه کنه.*************************.این همه بیانیه دادید چرا یک مصداق عینی نمیارید که شهردار رو محکوم کنید همه میدونن شریفی پاک دست ترین شهردار تاریخ مریوانه

پاسـخ

رامینچهارشنبه 29 خرداد 1398 | 23:04

1
1

همه مقصر وجو سازی **** **** بخدا قسم لابی میکنه دروغ میگه فقط مقصر **** **** بری ببیند چند نفرو برده سرکار بازور تهدید******

پاسـخ

شهروندچهارشنبه 29 خرداد 1398 | 23:45

10
10

حاجي والا اصلا لازم نيست جواب اين بچه ها رو بدي مردم ميدونن همه ي كارا افتاده رو دوش شما اونا فقط تماشاگر هستند

13
5
ژاوه رو پنجشنبه 30 خرداد 1398 | 12:16

ای خوا خجالتت کا بو نظرت

پاسـخ

قلای کوماسیچهارشنبه 29 خرداد 1398 | 23:56

7
8

سلام جهت روشن شدن حداقل افکار مخاطبان زریبار خبر عزیز. نقدی بر بعضی از دوستان1_ چرا در دوره قبل هیچ نقدی نمی شد آیا کسانی که امروز منتقد هستند دستشان از شهرداری قطع شده؟ 2_چرا کسانی که امروز باراه انداختن کانالهای تلگرامی مثل ***** نشین و*****چاوویر نقد های زیادی از شورا وشهردار این دوره می کنند ودر دوره قبلی با آن همه ریخت وپاش شورا ی قبلی هیچ انتقادی نواشتند

پاسـخ

ناشناسپنجشنبه 30 خرداد 1398 | 00:59

1
0

من که نظری ندارم چون اگه چیزی بگم .........میشم همه شماها خوبید شهرداری هم حالو هوای خوبی داره.هیچ احتیاجی به پول نیست شکر خدا همه جیبشون پره.صد رحمت به مسولین این دوره شهرداری خدا حفظتون کنه.ممنونیم از بابت بودنتون.مریوان دیگه چی میخاد از جون این بنده های خدا ساکت باشید دیگه

پاسـخ

ناصرپنجشنبه 30 خرداد 1398 | 01:04

6
1

تو رو خدا دیگر بس کنید .مشکل اساسی منفعت طلبی و قدرت طلبیست.... درجامعه ای که اعتماد مردم به شماها وعده های شما کاملا کمرنگ شده .شهر به ویرانه ای تبدیل شده که حتی کارگران وکارمندان خود شهرداری دیگردلسوزانه کار نمیکنند.چون وقتی بزرگان را میبینند دیگر انگیزه ای ن میبینند. ...آره استعفا بدید لااقل ببینیم شهر درست میشه یا ویران

پاسـخ

کارگران شهرداریپنجشنبه 30 خرداد 1398 | 01:48

11
2

ما از اولش میدانستیم که ******* نامه زده بود ب رییس بانک که امضای شهردار قبول نیست ک وام رو بهمون ندن. فقط نفع شخصی توش بود که بگه شهردار نمیتونه کاری کنه. شیخ عطاری هم که فازش معلوم نیست دو طرفس و بی خاصیت. عبدی هم که اگه مردم قبولش داشتن دیروز بین سه نفر کاندایای حمایت از زندانیان سوم نمیشد. واقعا که

6
0
ریکه وت شنبه 1 تیر 1398 | 20:04

سلاو له تو . بژی

پاسـخ

آپنجشنبه 30 خرداد 1398 | 01:53

20
7

بخوا گشته کتان بی لیاقت و دروزنن

پاسـخ

امید گیانپنجشنبه 30 خرداد 1398 | 01:56

19
10

راستی خانم هلاله امینی چه نقشی داشتن این دو سال ک گذشت؟ خداوکیلی یبارم تو حیاط شهرداری هم ندیدمش. اخه این خانم مثلا چطور روش میاد نقد میکنه یا طرح سوال میکنه. بخدا استعفا بدی به این شهر خدمت کردی ممنون میشم. **************************************************شهردار کار بدی میکنه با شماها خوب رفتار میکنه. ای کاش 5 درصد حاج کریم کار میکردین واسه این شهر و مردمش

7
0
روناک شنبه 1 تیر 1398 | 20:01

این رو زمانی می بایست درک میکردین که که با انتخاب درستتون یک (نه) محکم به فتو شاپ و *** **** و ......می گفتید !!! حالا این حرفها برای شهر و مردم چه نفعی داره ! نوشداروی بعد از مرگ سهراب ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسـخ

خالو گیانپنجشنبه 30 خرداد 1398 | 07:37

6
16

کا فواد بخاطر حمایت شورا موفق شد کا جمال هم باید حمایت بشه ولی متاسفانه شورای این دوره اصلا به فکر شهر نیستن. هر دفعه میگن استعفا می‌دیم خب استعفا بدید نجات.

البته بعید میدانم دلتون بیاد استعفا بدید

درود بر کا فواد شهردار سابق

پاسـخ

زریبارپنجشنبه 30 خرداد 1398 | 10:22

0
3

سلام واقعا\" نه خیری از نمایندهای شهر دیدیم نه از شوراها غافله خودش کم بود برای ****** کردن **** بهش زد بابا من بعنوان یک شهروند دفاع از هیچ یک از مسئولین نمیکنم ول یکی مثل فواد حداقل چند تا پارک درست کرد یه نمای به شهر داد ولی شهردارهای دیگه چه گلی به سر این شهر زدن حالا آقایان شورا چی شده *********** شده یا خزانه خالی که استعفا میدین تمام مردم میدونن هر کسی که میره نماینده یا شورا میشه برای **** ****** **** نه برای رفاه مردم حالا اگه استعفا ندین یا بدین چه کاری برای شهر انجام میدن ************ تو مزرعه خیلی بیشتر از شماست ......

پاسـخ

فلسفه غربپنجشنبه 30 خرداد 1398 | 13:01

10
6

با بودن این شهردار دست خیلیها از ریخت و پاش کوتاه شده اگر شورا و شهردار قبلی خوب بودن چرا دوباره رای نیاوردن یا نکنه خیلی بد بودن و ریخت و پاش شخصی کردند که صدو اندی نفر کاندیدای شورا شدند حتما یه حکمتی داشتن قبلیها که از هر ******* دو نفر برای شورا کاندیدا شدند؟؟؟!

پاسـخ

Big brotherشنبه 1 تیر 1398 | 07:21

3
1

**** راستی پوپولیست یعنی چه ؟

3
2
په پو له شنبه 1 تیر 1398 | 22:45

یعنی عوام و هه ره مه کی، کسی که در قانون شوراها همش زور میزنه که چهار بیشتر از سه است و باید شهردار برکنار شود اما قانون شوراها چیز دیگری میگوید

پاسـخ

دورهمیشنبه 1 تیر 1398 | 20:15

9
0

ما را به خیر شما حاجتی نیست (******)
لطفا شر مرسانید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسـخ

سه له سیشنبه 1 تیر 1398 | 20:17

7
0

یادتونه رو قوطی کبریت های سابق می نوشتن : بی خطر !
حکایت امروز شورای ماست : هیچ دودر ازشون بلند نمیشه و ازشون هیچ نفعی به شهرمون نمیرسه!!!!

پاسـخ

حق الناسشنبه 1 تیر 1398 | 20:25

6
0

تذکری با زبان قرآنی :
«یا أیّها الّذین آمنوا لا تَأْکُلُوا أَمْوالَکُمْ بَیْنَکُمْ بِالْباطِلِ»؛ ای کسانی که ایمان آورده‌اید اموال یکدیگر را از طرق نامشروع و غلط و باطل نخورید» (نساء، ۲۹ ) ؛ یعنی، هرگونه تصرف در مال دیگری که بدون حق و بدون مجوز منطقی و عقلانی بوده باشد ممنوع شناخته شده است.

پاسـخ

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یکشنبه 2 تیر 1398 | 07:52

5
1

زریوار خبر از تو یکی انتظار نداشتم!!!
کامنتم رو در مورد اون آقایونی که ******************************* ******* نذاشتی !!1
از چی میترسی !!!
خدا مهمتره !!
موفق باشید

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی