سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
امام جمعه:
جمعه 27 اردیبهشت 1398 / 18:09|کد خبر : 6853|گروه : فرهنگی

میزان زکات فطریه هر نفر در مریوان شش هزار تومان اعلام شد

ماموستا شیرزادی امام جمعه مریوان، میزان فطریه امسال برای هر نفر در شهرستان مریوان را شش هزار تومان اعلام کرد که پرداخت آن بر هر فرد مسلمان و افراد تحت تکفل وی واجب است.

ماموستا شیرزادی امام جمعه مریوان، میزان فطریه امسال برای هر نفر در شهرستان مریوان را شش هزار تومان اعلام کرد که پرداخت آن بر هر فرد مسلمان و افراد تحت تکفل وی واجب است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، حاج ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه های امروز نماز جمعه مریوان با اشاره به فضیلت ماه مبارک رمضان گفت:دلیل نامگذاری این ماه به نام رمضان این است که گناهان انسان در این ماه میسوزد و از بین می رود و اگر انسان درستکاری باشیم خداوند متعال به لطف و رحمت خود گناهان 11 ماهه ما را در این ماه عفو می کند.

خطیب نماز جمعه شهرستان مریوان در بخش دیگری از خطبه های خود با اشاره به فلسفه و تاریخچه زکات فطر اظهار داشت:زکات فطر در ماه شعبان سال 2 هجری بر مسلمانان واجب شد

وی گفت:فلسفه زکات فطر و دلیل واجب بودن آن این است که اگر در ماه مبارک رمضان لغزش و خطایی از انسان صورت گرفته آن را پاک می کند و سبب  می شود که خدای متعال روزه را به پاکی از ما قبول کند و همچنین دلیل دیگر آن طعامی برای فقیران و مستمندان است بطوریکه تدارکات شب و روز عید را برای فقیران مهیا کرد.

امام جمعه مریوان در خصوص مبلغ زکات فطریه امسال گفت: طبق پرس و جویی که از  گندم فروشان در بازار آزاد  به عمل آمده گندم را 2100 تومان می خرند و به مبلغ 2300 تومان می فروشند و با توجه به اینکه در تحلیل ساع بین علما اختلاف نظر وجود دارد اما جمهور علما هر ساع را 2 کیلو 751 گرم  می دانند و همچنین بنا به فرموده امام شافعی چون در هر شهر طبقات محلی وجود دارد  و بر اساس غذایی که در خانه(یا شهر) خود میخورند باید زکات فطر بدهند بنابراین مبنا برای زکات فطر امسال برای هر نفر مبلغ 6000 تومان است اما کسانی که بنیه مالی بیشتری دارند می توانند مبلغ بیشتری بپردازند تا خداوند متعال جزا و پاداش بهتری به آنها عطا کند.

وی در پایان گفت:لازم است که مسلمانان زکاتشان را پرداخت کنند تا فقیران محتاج نباشند و خداوند نیز از ما راضی و خشنود باشد.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

کوردی1شنبه 28 اردیبهشت 1398 | 02:14

2
0

با وجود اینکه بشدت مذهبی نیستم ولی باید دستور شرعی که توسط ماموستا شیرزادی اعلام شد اجابت گردد زیرا بسیاری از مردم بشدت به ابن میزان مبلغ وجه نقد نیازمندند...
تحت هر عنوانی با رعایت غرور و کرامت نیازمند به نیازمندان کمک شود امری پسندیده و انسانیست

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی