سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 / 09:23|کد خبر : 6843|گروه : اجتماعی

پروژه G-NAF در پنج شهر استان کردستان اجرا شد

مدیر کل پست کردستان گفت: پروژه G-NAF (یکپارچه سازی آدرس های پستی) در پنج شهر سنندج، سقز، کامیاران، دیواندره و زرینه تکمیل و اجرایی شده است.

مدیر کل پست کردستان گفت: پروژه G-NAF (یکپارچه سازی آدرس های پستی) در پنج شهر سنندج، سقز، کامیاران، دیواندره و زرینه تکمیل و اجرایی شده است.

به گزارش زریوارخبر، شهاب وحیدیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در قالب این پروژه، در سنندج بیش از 80 هزار و در سقز نیز بیش از 40 هزار ساختمان بر روی این سامانه تشخیص داده و ثبت شده است.

وی اضافه کرد: سال گذشته این طرح در شهر دیواندره برای 12 هزار و 422 ساختمان، زرینه یک هزار و 415 ساختمان و در کامیاران 14 هزار و 661 باب ساختمان انجام شد.

مدیر کل پست کردستان یادآور شد: در سال 98 نیز پیشنهاد انجام این پروژه در شهرهای بیجار، مریوان، بانه، سروآباد و اورامان تخت داده شده است.

وحیدیان افزود: این عملیات به منظور تولید داده های آدرس ژئوکد شده سامانه سینا توسط شرکت پست و همکاری برخی از سازمان ها اجرا شده است.

وی تاکید کرد: سال 95 با استفاده از تصاویر ماهواره ای مستقر بر سامانه مذکور عملیات تعیین ژئوکد ساختمان های قابل تفکیک در تصاویر برای تمام نقاط شهری استان با بیش از 245 هزار ساختمان انجام شد اما بدلیل کیفیت پایین و قدیمی بودن تصاویر ماهواره ای بارگذاری شده، دقت تشخیص ساختمان ها را با مشکل مواجه کرد.

مدیر کل پست کردستان گفت: در سال 96 بار دیگر با استفاده از نقشه های پارسل بندی شده ای که از سایر سازمان ها تهیه شده بود، برای بارگذاری در سامانه به تهران ارسال و در شهرهای سنندج و سقز عملیات کنترل و صحت سنجی نقاط تعیین شده ژئوکد، انجام شد.

وحیدیان یادآور شد: سامانه ژئوکدینک اطلاعات کدپستی 10 رقمی (G-NAF) در راستای یکپارچه سازی نشانی استاندارد و تحقق اقتصاد مقاومتی در سال 95 توسط شرکت ملی پست آغاز شد.

هدف این سامانه اختصاص مختصات جغرافیایی به بانک اطلاعاتی کد پستی است، به این معنا که از طریق سرویس نقشه سایر سازمان ها (فایل نقشه موجود) و با استفاده از اصلاحات کدپستی موجود در شرکت پست، برای این منظور استفاده می شود.

191 دفتر پست روستایی، 190 دفتر پست شهری و 27 نمایندگی پست در استان کردستان مشغول ارائه خدمت به مردم هستند.

همچنین تعداد 20 صندوق پستی شخصی هوشمند و 268 صندوق پستی شخصی غیرهوشمند نیز در این استان فعال است.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی