سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 / 21:09|کد خبر : 6831|گروه : اقتصادی

شرکت تعاونی توسعه عمران شهر مریوان تشکیل می‌شود/با این تعاونی می‌توان در مریوان کارهای بزرگی انجام داد

جلسه تشکیل تعاونی توسعه عمران شهری با حضور سرپرست فرمانداری، مدیر کل  اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان و مسئولین ادارات شهرستان مریوان، روز چهارشنبه 18 اردیبهشت 98، در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

جلسه تشکیل تعاونی توسعه عمران شهری با حضور سرپرست فرمانداری، مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان و مسئولین ادارات شهرستان مریوان، روز چهارشنبه 18 اردیبهشت 98، در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، جلسه تشکیل تعاونی توسعه عمران شهری با حضور سرپرست فرمانداری، مدیر کل  اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان، حاج کریم محمدی عضو شورای شهر و مسئولین ادارات شهرستان مریوان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.


مهدی ادمن رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مریوان با اشاره به ظرفیت های متعدد شهرستان مریوان گفت: با مشورت فرماندار محترم تصمیم به تشکیل تعاونی توسعه عمران شهری گرفته شد. شهرستان مریوان ظرفیت های بزرگی همچون مرز بین المللی باشماق و بحث منطقه ویژه اقتصادی دارد که با واگذاری آن به شرکت تعاونی می تواند پروژه های عمرانی را به خوبی پیش ببرد.


وی افزود: در مریوان پول های سرگردان زیادی وجود دارد به طور مثال وقتی شخصی طرحی اجرا می کند اگر موفقیت آمیز باشد فردای آن 10 نفر دیگر آن را اجرا می کنند این نشان می دهد که سرمایه و نقدینگی وجود دارد و ما باید به این پول های سرگردان سمت و سو بدهیم.


آرتیکاس اقبال سرپرست فرمانداری مریوان با اشاره به تشکیل جلسات متعدد در خصوص شرکت های تعاونی اظهار داشت: یکی از راه های عملی و مورد قبول برای ما تشکیل تعاونی توسعه عمران شهریست که همان چیزی است که می تواند خواسته جمع را برآورده کند. مریوان از نظر اقتصادی شرایط مطلوبی دارد و با حضور این تعاونی و حمایت آن می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.


سرپرست فرمانداری مریوان خاطر نشان کرد: این تعاونی را با قدرت و قوت راه اندازی می کنیم و امیدواریم بتوانیم تا پایان فصل بهار آن را به ثبت برسانیم تا کار خود را در سال 98 به صورت عملیاتی با اهداف خاصی که برایش تعریف شده شروع کند.


صلواتی مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان با ابراز خوشحالی از حضور در شهرستان مریوان گفت: 20 سال پیش بنده مسئولیت و بنیان گذار اداره تعاون مریوان بودم و به نوعی مریوانی هستم و آشنایی کاملی به فرهنگ و مهمان نوازی مریوانی ها دارم. به صورت فرهنگی مردم مریوان تعاون گر هستند که این یک نوع زیر ساخت است برای کار اقتصادی چرا که برای هر کاری نیاز به زیر ساخت فرهنگیست.

 

 


صلواتی در ادامه گفت: خوشبختانه برای کار تعاون زیر ساخت فرهنگی تعاون در مریوان مهیا شده و در سالهای گذشته در بحث تعاون کارهای خوبی در زمینه های صنایع دستی، باغداری و بحث مرز نشینی انجام گرفته اما کافی نیست چون پذیرش و ظرفیت مریوان بسیار بیشتر از جاهای دیگر است.


مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان با اشاره به مزیت های تشکیل تعاونی توسعه عمران شهری گفت: هدف دولت رشد کلی و افزایش سطح رضایتمندی مردم و معیشت مردم است. آنچه در تشکیل این تعاونی مهم است توزیع ثروت بین عامه مردم است ما آمده ایم به تناسب مشارکت مردمی توزیع ثروت بین مردم داشته باشیم. جدا از بحث فرهنگی چون روحیه مردم مریوان تعاون گر است و وضعیت منطقه نیز مناسب است باید در فکر طرح هایی باشیم که متناسب با فرهنگ و ریشه مردم داشته باشد و بتوانیم شغل پایدار ایجاد کنیم.


صلواتی با اشاره به ظرفیت های گردشگری شهرستان مریوان عنوان کرد: این تعاونی در بحث اقتصادی منطقه می تواند نقش فوق العاده ای داشته باشد بخصوص برای طرح های کوچک زود بازده و توجیه پذیر. از طرفی دیگر در بحث عمران شهری نیز می تواند یاری دهنده شورا و شهرداری باشد.

 


صلواتی خاطر نشان کرد: مطمئن باشید آنچه از دستمان بربیاید برای ثبت و شروع به فعالیت تعاونی بکار خواهیم بست. در این تعاونی آنچه مهم است مشارکت مردمیست که زیر ساخت های فرهنگی آن در مریوان وجود دارد و ما باید این ظرفیت را به سمت اقتصاد بکشانیم و به آن جهت بدهیم.


وی در پایان از تخصیص 10 میلیون تومان برای بحث ترویجی و آموزشی تشکیل تعاونی و همچنین 5 میلیون تومان وام بلاعوض برای تجهیز دفتر تعاونی جهت ثبت و شروع بکار آن خبر داد و گفت: امیدواریم تشکیل این تعاونی در مریوان زبانزد برای سایر استانها باشد که لازمه آن مشارکت مردمی، اعتماد سازی و ایجاد روحیه امید در مردم است.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

شهروندپنجشنبه 19 اردیبهشت 1398 | 09:19

0
0

ده ساله برای ایجاد این تعاونی جلسه تشکیل میشه خاک تو سر **** ****** که ******* ***** شده وکیل وصی مردم ومیخواد برایشان سازندگی کنه

پاسـخ

شهروندپنجشنبه 19 اردیبهشت 1398 | 09:53

1
0

میشه اعلام کنید اعضای این تعاونی کی ها هستند

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی