سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
در مراسم تجلیل از کارگران نمونه مریوان مطرح شد:
پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398 / 07:36|کد خبر : 6814|گروه : اجتماعی

افزایش سهمیه بیمه کارگران مریوان و سروآباد /کارگر رکن رکین جامعه و پایه و ستون کشور است

مراسم روز جهانی کارگر  و آغاز هفته کار و کارگر با حضورمسئولین شهرستان و کارگران و کارفرمایان در مریوان برگزار شد.

مراسم روز جهانی کارگر و آغاز هفته کار و کارگر با حضورمسئولین شهرستان و کارگران و کارفرمایان در مریوان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، 11 اریبهشت ماه مراسم روز جهانی کار و کارگر با حضور حاج ماموستا فایق رستمی  نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، یوسف باشی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری،جمال شریفی شهردار مریوان و جمعی از مسئولین و کارگران و کارفرمایان در سالن ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

مهدی ادمن مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مریوان ضمن تبریک این روز به کارگران و کارفرمایان، کارگران را تأثیرگذارترین قشر جامعه دانست و گفت: امروز مهمترین مسائل جامعه ما مسائل اقتصادی و معیشتی است و به این مناسبت نیز مقام معظم رهبری امسال را سال رونق تولید نامگذاری کرده اند و کارگران مهمترین نقش را در تحقق این شعار دارند.

وی خاطر نشان کرد: ما باید در تمامی ایام سال در خدمت کارگران باشیم و 11 اردیبهشت یک نماد برای کارگران است که از زحمات آنان تقدیر و تشکر شود. کارگران و کارفرمایان دو بال رونق تولید هستند و این دو قشر لازم و ملزوم یکدیگرند که باید به آنها بیشترین توجه شود.

حاج ماموستا فایق رستمی نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان را رهبری روز کارگر را روز مبارکی خواند که پیامبر اکرم(ص) است دستش را بوسیده است وی اظهار داشت: چرخه اقتصاد هر کشوری با کارگر می چرخد و  در کشوری که تولید و کارگر نباشد چرخه اقتصادی آن معیوب خواهد بود و مسئولین باید هر چه می توانند برای کارگران و مسائل تولید خرج کنند تا مملکت پیشرفت کند.

کارگر رکن رکین جامعه و پایه و ستون کشور است

ماموستا فایق رستمی کارگر را رکن رکین جامعه و پایه و ستون کشور دانست و گفت: مملکت ما به لحاظ منابع خدادادی، ظرفیت ها و استعدادها بسیار ثروتمند است و در امسال که از طرف مقام معظم رهبری با نام سال رونق تولید نامگذاری شده است مسئولین باید بیشتر تلاش کنند.

وی خاطر نشان کرد: استان کردستان به لحاظ منابع خدادای،استعدادها و نخبگان بسیار غنی است اما در بحث کارخانجات بسیار ضعیف هستیم و در استان کردستان کارخانجاتی نیست که مردم استان کردستان در آن کار کنند.

وی با اشاره به دیدار شان با مقام رهبری دغدغه رهبری را فقرزادیی و کمک به فقرا دانست و عنوان کرد: چرا دشمن دوست دارد منطقه ما را نا امن کند دلیلش این است که مملکت ما به لحاظ منابع خدادای غنی است و دشمن قصد دارد زیر بنای اقتصادی کشور ما را ویران کند. هیچ وقت ملت کُرد ستم بیگانگان را فراموش نخواهد کرد.

افزایش سهمیه بیمه کارگران  مریوان و سروآباد

منصور مردای نماینده مردم مریوان و سرو آباد در مجلس شورای اسلامی دیگر سخنران برنامه ضمن تبریک روز کارگر گفت: تمامی کارگران عزیز برای ما قابل احترام هستند من خود نیز پسوند شغلی ام کارگری است و از قشر کارگر و خانواده کارگر هستم.

منصور مرادی با اشاره به اقداماتش در خصوص پیگیری مسائل کارگران اظهار داشت: افزایش سهمیه بیمه کارگران  مریوان و سروآباد و همچنین افزایش حقوق 36 درصدی کارگران در کمیسیون برنامه و بودجه از اقدامات مهمی بود که صورت گرفته است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: در مخصوص اخذ تسهیلات جهت پرداخت حقوق کارگران شهرداری نیز اگر چه در سایر شهرهای استان حداقل یک ماه طول کشید برای دریافت تسهیلات اما من در 48 ساعت دستور مدیر عامل بانک کشاورزی جهت اخذ وام برای شهرداری دریافت کردم که روال اداری آن در حال انجام و مسائل تضمینی آن توسط آقای شریفی در حال پیگیری است.

وی خاطر نشان کرد: یکی دیگر از مواردی که پیگیر شدیم بحث تخصصی کردن درمانگاه تأمین اجتماعی مریوان بود که مراحل اداری آن شاید بیش از 3 سال طول می کشید که با پیگیری های صورت گرفته کمتر از 3 سال مجوز آن اخذ گردید تا کارگران عزیز مجبور نشوند برای کارهای درمانی به سنندج یا تهران بروند.

منصور مرادی ایجاد زیر ساخت های لازم برای ایجاد اشتغال را از وظایف مهم دولت دانست و گفت: از 430 هزار میلیارد بودجه کشور بیش از 320 هزار میلیارد آن صرف حقوق و دستمزد و هزینه های جاری می شود. وظیفه دولت ایجاد زیر ساخت های لازم برای ایجاد اشتغال است. امروز در هر خانواده ای 2 تا 4 نفر با مدارک لیسانس و فوق لیسانس بیکارند و شرایط استخدامی برایشان نیست.

منصور مرادی در پایان گفت: ما از نزدیک با مسئولین ادارات جهت پیگیری مطالبات کارگران در ارتباطیم و در خصوص افزایش بیمه بیش از دو برابر سایر استانها سهمیه گرفتیم و تا زمانی که در کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون تلفیق باشیم تا حد توان مسائل کارگران را با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

در پایان مراسم نیز از کارگران و کارفرمایان نمونه واحدهای مختلف کارگری تقدیر و تشکر به عمل آمد. از دیگر نکات این مراسم اهدای 10 دست لباس کردی به کارگران زحمتکش شهرداری توسط چند شهروند و خیر مریوانی بود.

افزایش سهمیه بیمه کارگران  مریوان و سروآباد

افزایش سهمیه بیمه کارگران  مریوان و سروآباد

افزایش سهمیه بیمه کارگران  مریوان و سروآباد

افزایش سهمیه بیمه کارگران  مریوان و سروآباد

افزایش سهمیه بیمه کارگران  مریوان و سروآباد

افزایش سهمیه بیمه کارگران  مریوان و سروآباد

افزایش سهمیه بیمه کارگران  مریوان و سروآباد

افزایش سهمیه بیمه کارگران  مریوان و سروآباد

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی