سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
در دومین نماز جمعه سال 98 مطرح شد؛
جمعه 9 فروردین 1398 / 22:19|کد خبر : 6733|گروه : سیاسی

گزارش عملکرد نماینده مریوان و سروآباد/ از تخصیص اعتبارات پروژه های عمرانی تا انتخاب فرماندار/انتقاد ماموستا شیرزادی از وضعیت جاده‌ سنندج-مریوان و پروژه کمربندی

منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر مریوان ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین ادارات بابت زحماتشان در سال گذشته به ارائه گزارشی از عملکرد خود پرداخت.

منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر مریوان ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین ادارات بابت زحماتشان در سال گذشته به ارائه گزارشی از عملکرد خود پرداخت.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر مریوان ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین ادارات بابت زحماتشان در سال 97 و تبریک سال نو به مردم مریوان، درگذشت جمعی از هم وطنان در حادثه وقوع سیل در استان های گلستان و شیراز را تسلیت گفت.

منصور مرادی در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد خود پرداخت و اظهار داشت: شهروندان جهت اطلاع از صحت و سقم عملکردش می توانند به دفتر نماینده و یا ادارات مربوطه که نامه های مکتوب نماینده در آنجا موجود است مراجعه کنند.

نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری سال 98 با نام سال "رونق تولید" توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: از مسئولین محترم دستگاه های اجرایی بخصوص جهاد کشاورزی و وزارت صنعت انتظار داریم با توجه به نام گذاری امسال با نام سال رونق تولید بتوانند در راستای تولید و بخصوص در بحث اشتغال زایی در مریوان بیش از گذشته فعالیت داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: وضعیت بودجه کشور با توجه به شرایطی همچون اعمال تحریم ها وضعیتی اضطراری داشت اما با این وجود آنطور که نیاز حوزه انتخابیه خود بوده است تلاش کردیم که در خدمت شما باشیم.

مرادی پیشرفت جاده مریوان به سنندج را نسبت به دوره نمایندگی پیشین بیش از 2 برابر دانست و گفت: در دوره قبلی کل اعتبارات این پروژه 53 میلیارد تومان بوده اما ما توانستیم در سال 96 و 97 به ترتیب 93 میلیارد و 70 میلیارد برای این پروژه اعتبار جذب کنیم. وی در ادامه تصریح کرد: این پروژه در سطح ملی تنها پروژه ایست که بودجه آن بیش از 100 درصد تخصیص پیدا کرده است و با همکاری مسئولین مربوطه طی 14 ماه تونل باغان 1900 متر توانسته پیشرفت داشته باشد.

منصور مرادی همچنین از افتتاح جاده مریوان به کامیاران خبر داد و گفت: با توجه به عقد قرارداد با پیمانکار در فصل عمرانی امیدواریم این پروژه نیز در خرداد سال جاری افتتاح شود.

نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدامات صورت گرفته مبنی بر شروع فاز جدید جاده کمربندی مریوان که یکی از معضلات این شهرستان است گفت: اعتبار 8 میلیارد و 900 میلیونی برای این پروژه ابلاغ گردیده که امیدواریم اداره راه و شهرسازی همچون فاز اول آن را تکمیل و به بهره برداری برساند و خواهش من از صاحبان زمین در این منطقه این است با توجه به اعتبارات تخصیص یافته شده با مسئولین همکاری لازم را جهت تکمیل این پروژه داشته باشند.

وی افزود: طی دو سال گذشته 4 پروژه که سه پروژه آن متعلق به مریوان و یک پروژه آن متعلق به سروآباد است در ردیف بودجه ملی قرار گرفته است که این امر در 40 سال اخیر برای مریوان بی سابقه بوده است.

مرادی عدم تعهد پیمانکار با توجه به گرانی قیر را دلیل اجرا نشدن عملیات آسفالت 70 کیلومتر از جاده های روستای بخش سرشیو و کوماسی دانست و عنوان کرد: در زمان برگزاری مناقصه یک تن قیر حدود یک میلیون تومان بود و در زمان عقد قرار داد با توجه به شرایط اقتصادی یک تن قیر حدود سه میلیون و 600 هزار تومان شد که سبب عدم اجرای آن توسط پیمانکار شد که امیدواریم با توجه به افزایش اعتبار در سال آینده این پروژه به مرحله اجرا برسد.

منصور مرادی با ارائه گزارشی از عملکرد خود در بخش آموزش و پرورش و بهداشت اظهار داشت: علاوه بر تلاش برای جذب معلمان نهضت سوادآموزی توانستیم بیش از یک میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبارات جهشی برای آموزش و پروزش جذب کنیم و با برگزاری مناقصه جهت افزایش سرانه فضای آموزشی ساخت 25 مدرسه در حال ساخت هستند.

وی ادامه داد: در بخش بهداشت و درمان نیز با جذب 11 متخصص و 20 پزشک عمومی و پیگیری لازم برای احداث بیمارستان سروآباد و همچنین اضافه شدن سه دستگاه آمبولانس به ناوگان حمل و نقل مرکز بهداشت و درمان مریوان توانستیم اقدامات خوبی را در این بخش انجام دهیم.

مرادی با اشاره به سخنان برخی از اعضای شورای شهر و پرسنل شهرداری در خصوص اقدامات نماینده جهت کمک به شهرداری گفت: با توجه به اینکه حل مشکلات درون شهری جزو وظایف بنده نیست اما بعنوان نماینده توانستیم 120 تن قیر را برای شهرداری جذب کنیم و همچنین اقدامات لازم جهت اعطای تسهیلات 5 میلیاردی به شهرداری جهت پرداخت حقوق معوقه کارگران صورت گرفته که با همکاری شهردار و شورای محترم شهر و تضمینی که از طرف آنها صورت خواهد گرفت امیدوارم بتوانیم یکسری از مشکلات شهرداری را حل کنیم.

منصور مرادی خاطر نشان کرد: از 1500 میلیارد بودجه تخصیصی در سال 98 بیشترین درصد آن مربوط به مریوان و سروآباد است که بودجه 65 میلیاردی برای آن سبب شده میانگین اعتبارات استان کردستان از اعتبارات کشوری بالاتر باشد.

مرادی با انتقاد از رشد بالای تورم در کردستان و شهرستان مریوان نسبت به شهرهای دیگر، این امر را ناشی از عدم انتخاب یک مدیریت واحد برای مرز باشماق طی چند سال گذشته دانست و گفت: بحث تورم و گرانی که مردم نسبت به آن اعتراض دارند سراسری است و مسئول آن دستگاه های اجرایی است. اما دلیل تورم بالا نسبت به شهرهای دیگر این است که باید مرزها کنترل شود تا اجناس از مرز خارج نشود. بعد از چند سال هنوز مرز باشماق یک مدیریت واحد ندارد و این وظیفه استاندار محترم است که پیگیر این مسئله باشد چرا که نماینده فقط وظیفه اش قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص نارضایتی مردم از عدم انتخاب فرماندار طی 6 ماه اخیر نبود فرماندار در این شهر در 6 ماه گذشته را عامل آرامش مردم دانست و اظهار داشت: فرمانداری مریوان طی چند ماه گذشته با سرپرست اداره می شد و تنها زمانی که مریوان در آرامش بود و حاشیه نداشت زمانی بود که این شهر بدون فرماندار بود.

وی افزود: من بعنوان نماینده شما دوست دارم کسی مسئول این شهر باشد که واقعا خدمت کند نه اینکه وارد مسائل جناح بازی شود و بیانیه ای که صادر کردم نیز بدین علت بود چرا که نه استاندار و نه مدیران کل به اندازه نماینده برای مردم دلسوزی نکرده چون فرد منتسب به استاندار یا مدیرکل بعد از مدتی می رود اما من چه نماینده باشم یا نباشم یک شهروند مریوانی هستم.

مرادی خاطر نشان کرد: این که گفته می شود در بیانیه من اصلاح طلبان را منفعت طلب خوانده ام صحیح نیست چرا که چه اصلاح طلب و چه اصولگرا فرقی نمی کند هر که منافع شخصی را به منافع جامعه ترجیح دهد منفعت طلب است. خوشبختانه حامیان دولت همیشه با ما همراه بوده اند و فقط یکسری افراد این مسئله را مطرح کرده اند که قضیه آنگونه که آنها فکر می کنند نیست. من خود را یک شهروند مریوانی می دانم که فقط توسعه شهر مریوان برایم مهم است.

منصور مرادی نقش فرماندار در جذب و تخصیص اعتبارات را بی تاثیر خواند و اظهار داشت: فرماندار فقط نقش هماهنگ کننده مسئولین شهر را بر عهده دارد اما هماهنگی فرماندار با نماینده می تواند منجر به کمک کردن به شهرستان شود. وی ادامه داد: با وجود تمام مشکلاتی که امسال در بخش اقتصادی وجود داشت اما پروژه های حوزه انتخابیه هرگز تعطیل نشد و شایعاتی که در خصوص تعطیلی پروژه جاده مریوان-سنندج مطرح شد واقعیت ندارد و فعالیت این پروژه همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، حاج ماموستا مصطفی شیرزادی خطیب نماز جمعه مریوان ضمن عرض تسلیت بابت جان باختن هم میهنان در حادثه وقوع سیل در استان های گلستان و شیراز و دیگر استانهای کشور از نمازگران درخواست کرد با کمک های نقدی و خرید وسایل لازم برای مردم گلستان به یاری آنها بشتابند.

امام جمعه مریوان ضمن تشکر از منصور مرادی بابت ارائه گزارش کاری خود اظهار داشت: باید همواره به فکر این مردم باشیم و بخصوص در زمینه ایجاد کار و اشتغال برای جوانان بیشتر تلاش کنیم.


وی با انتقاد از وضعیت جاده های شهرستان مریوان در خصوص لزوم تکمیل پروژه جاده کمربندی عنوان کرد: چرا ما هم نباید مثل سایر شهرهای دیگر جاده کمر بندی داشته باشیم این همه نمایندگان ما رفت و آمد کردند چرا در این پروژه که نهایتا 4 کیلومتر است گیر کرده ایم و با این وضعیت که محال است این جاده را ببینیم.

امام جمعه شهرستان مریوان از فرمانده نیروی انتظامی مریوان و رئیس آگاهی مریوان و همچنین رئیس اگاهی سنندج و رئیس اگاهی کل کشور جهت دستگیری سارقانی که چند وقت پیش اقدام به سرقت طلا فروشی در مریوان کرده بودند تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

خالقجمعه 9 فروردین 1398 | 22:34

28
28

تشکرو سپاس بابت پی گیری نماینده محترم

پاسـخ

هاوریجمعه 9 فروردین 1398 | 22:49

25
31

هیچکدام از این کارها ساخت جاده و انتصاب فرماندار وظیفه نماینده نیست جناب مرادی توضیح دهد چند تا طرح در مجلس به قانون تبدیل کرده است؟!

پاسـخ

ش _نجمعه 9 فروردین 1398 | 22:52

26
28

خدایابه حق چیزهای نشنیده؟¡¡¡شهر بدونە فرماندار بهتر ادارە میشە .بسە اقای نمایندە این سیا بازیا دیگە تمومە حنات بی رنگ شدە عالم ادم میدونە اختلاف شما بر سر مسئلە انتخاب فرماندار منافع شخصی شما وبحث انتخابات ایندست . کاش یک کم به فکر حال وهوای این مردم می بودی وا مصیبتا بر این شهر وجناب نمایندش...

پاسـخ

کارشناس عمرانجمعه 9 فروردین 1398 | 22:56

25
30

باسلام خدمت سایت مردمی زریبار خبر
نیازی نیست پیش مردم خود شیرینی کنی جناب مرادی نمیدانم چرا فقط خودت رو قدر میدونی و همه چی رو به اسم خود تموم میکنی . باید وعده انتخابیتو جامه عمل بپوشانی و از باز نمودن ستاد تبلیغاتی امتناع بورزی. چون خودت را عقل کل و بهترین نماینده مریوان در طول تمام ادوار میبینی. کاش انگشتم روی کاغذ براتون جوهری نمیشد.

پاسـخ

صلاحجمعه 9 فروردین 1398 | 23:37

23
33

جناب نماینده واقعا خسته نباشید میگم برای تمامی زحماتی که تو این شرایط بد اقتصادی برای مردم مریوان و سروآباد کشیدی واقعا جذب بودجه تو این شرایط اقتصادی کشور سخته و شما با پشتکار و پیگیریهای مستمر تونستید پروژه هایی که طی چندین سال اجرا نشدن رو اجرا کنید و انشاالله شاهد شروع شدن پروژه تونل ژالانه هم باشیم .
قدر دان زحماتت هستیم.

پاسـخ

سیوان رحیمیشنبه 10 فروردین 1398 | 00:10

22
30

آقای مرادی از شرکت پاوان بپرس که چقدر پول از پروژه جاده سنندج مریوان گرفتن. تو بودجه گرفتی هههههه

پاسـخ

سراجشنبه 10 فروردین 1398 | 01:15

31
33

الحق مرادی برای منفعت عموم بویژه دربخش جاده وزیرساختها تلاش زیادی کرده است ولی چون در بخش منفعت افراد کمترتلاش کرده همیشه وی رازیر لب تیغ قراددا ه اندویا حامیان نماینده قبلی سعی می کنند موقعیت وی را به چالش بکشند .

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی