سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
چهارشنبه 29 بهمن 1393 / 00:40|کد خبر : 67|گروه : سیاسی

جزئیات طرح سوال از شهردار مریوان

دومین جلسه طرح سوال از شهردار مریوان، امروز 28 بهمن 93 در ساختمان شورای شهر مریوان برگزار شد.

دومین جلسه طرح سوال از شهردار مریوان، امروز 28 بهمن 93 در ساختمان شورای شهر مریوان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، جلسه طرح سؤال از شهردار در حالی امروز تشکیل شد که دو ماه پیش در تاریخ سوم دی ماه امسال، شهردار مریوان به سؤالات شورای شهر، پاسخ داده بود. در این جلسه اعضای شورای شهر، شهردار و معاونین شهرداری، تعدادی از شهروندان مریوانی و رسانه ها حضور داشتند. در ابتدا احسان سجادی از اعضای شورای شهر که طراح سؤال از شهردار مریوان بود، به مطرح کردن سؤالات پرداخت. سؤالات در 10 بند به شرح زیر طرح شده بود(در انتهای گزارش). فواد کریمی شهردار شهر مریوان در همان ابتدا اظهار کرد: بنده به 9 سؤال از 10 سؤالی که امروز طرح شده اند، در جلسه گذشته طرح سؤال، در سوم دیماه پاسخ داده ام و توضیحات لازم و ضروری را به این سؤالات که توسط خانم باباخانی- از اعضای شورای شهر- طرح شده بودند، ارائه داده ام و اعضای شورای شهر در آن جلسه، پاسخ های من را قانع کننده دانستند و از استیضاح بنده خودداری نمودند.

 

در جلسه امروز علیرغم توصیه های حمزه حمیدی رئیس شورای شهر که ریاست جلسه را برعهده داشت، مبنی بر حفظ آرامش و سکوت از جانب حضار، یکی از حضار با اعلام اینکه جلسه امروز در شأن شهردار و شورای شهر و مردم شهر مریوان نیست، جلسه را ترک کرد.

 

حمزه حمیدی، فواد کریمی و احسان سجادی در کنار هم و روبروی حضار، قرار داشتند. نشستن سوران حسینی یکی دیگر از اعضای شورای شهر کنار این سه نفر، با مخالفت احسان سجادی مواجه شد. حمیدی رئیس شورا با اصرار از حسینی خواست تا بر روی یک صندلی، کنار حضار دیگر قرار بگیرد که با انکار سوران حسینی وقفه ای کوتاه در روال جلسه روی داد. در نهایت حسینی با گفتن اینکه فقط بخاطر آقای دکتر میرزایی اینکار را خواهد کرد، از آنجا برخاست و در جایی میان حضار نشست.


هنگام طرح یکی از سؤالات، محمد بهرامی از اعضای شورای شهر از جایش بلند شد و خواستار ارائه مدارک و شواهد در زمینه آن سؤال شد و جهت روشنگری بیشتر، سخنانش را ضروری میدانست که این درخواست با مخالفت حمزه حمیدی مواجه شد و او این اجازه را به محمد بهرامی نداد، در نتیجه بهرامی در میان همهمه ی بوجود آمده، رو به حضار کرد و گفت: اگر اینجا افرادی هستند که نمی گذارند مسائل روشن و شفاف باشد، من  تمام کسانی  که طالب حق اند، خبرنگاران و اصحاب رسانه را به منزل شخصی خود دعوت می کنم تا آن جا برخی مسائل را شفاف و بی پرده، با مدارک موثق، در اختیار رسانه ها قرار دهم.


سؤال دهم ار سؤالات مطرح شده با جزئیات و حواشی همراه بود. در این سؤال مطرح شده بود که چرا همین ظهرابی و دختر 5 ساله اش در پی مشکلاتی که با شهرداری داشته اند، باید بازداشت شوند؟ آیا این رفتارها از جانب شهرداری مناسب است؟ احسان سجادی این مورد را، مسئله ای ناخوشایند و بسیار نامناسب خواند و آن را مغایر با تمام تعالیم دینی و اخلاقیات انسانی دانست و با اشاره و یادآوری این گونه حوادث ناگوار که پیشتر در شهرداری رخ داده بود، از شهردار خواست تا در این باره توضیح دهد.


 فواد کریمی شهردار مریوان عنوان کرد آقای ظهرابی و دخترش مونا ظهرابی بازداشت نشده اند و با در دست داشتن مدارکی از نیروی انتظامی و کلانتری اظهار کرد این مسئله کذب است. در ادامه احسان سجادی، هیمن ظهرابی و دخترش را دعوت کرد تا در برابر حضار، اتفاقات روی داده را شرح دهند که پیش از این و قبل از آغاز سخنان ظهرابی ، فواد کریمی با اعلام اینکه من به تمام سؤالات پاسخ داده ام و  جلسه طرح سؤال به اتمام رسیده است و دیگر نیاز و ضرورتی به حضور بنده نیست، همراه با معاونین خود، جلسه را ترک کرد. بعد از آن هیمن ظهرابی به شرح وقایع پرداخت و گفت: در مورخه 4 بهمن ماه به نمایندگی از چند خانواده به شهرداری مراجعه کرده و عدم توانایی پرداخت جریمه را به شهردار گفتم. ولی آنجا نه تنها به درخواست من پاسخ ندادند بلکه به نیروی انتظامی اطلاع دادند و من را روانه کلانتری کردند.

 

گفتنی است در پایان جلسه، سید احسان سجادی طراح سوال جواب های شهردار را قانع کننده ندانست و اعلام نارضایتی خود را نسبت به پاسخ های شهردار ابراز داشت.


فیلم و فایل های تصویری قسمت هایی از جلسه امروز شورای شهر، و حواشی آن را می توانید در اخبار بعدی زریوار خبر، مشاهده فرمایید. 

 

 

انتهای پیام/ج

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی