سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
گزارش عملکرد/
پنجشنبه 16 اسفند 1397 / 21:32|کد خبر : 6667|گروه : اجتماعی

اجرای21 طرح هادی در مریوان در سالجاری/خسارت 935 واحد روستایی مریوان بر اثر زلزله کرمانشاه

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان مریوان،گفت: از مجموع 935 واحد روستایی و شهری خسارت دیده زلزله آبان ماه 1396، مراحل بازسازی 156 واحد جهت بازسازی و 345 واحد جهت تعمیرات در حال انجام است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان مریوان،گفت: از مجموع 935 واحد روستایی و شهری خسارت دیده زلزله آبان ماه 1396، مراحل بازسازی 156 واحد جهت بازسازی و 345 واحد جهت تعمیرات در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان مریوان در گزارش عملکرد یازده ماهه خود از تهیه و اجرای طرح هادی 21 روستا در سال 97 خبر داد و گفت: براساس طرح ساماندهی و اصلاح بافت های روستایی، کلیه روستاهای بالای 20 خانوار باید طرح هادی براساس مطالعات کارشناسی در آن انجام شود که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مریوان امسال توانسته است 21 طرح هادی روستایی را در قالب اجرای عملیات خاکی، اجرای دیوار و پلکان سنگی، مخلوط ریزی و زیرسازی، آسفالت معابر، سنگفرش معابر و هدایت آبهای سطحی با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و سیصد میلیون تومان را انجام بدهد.

جلال کریمی با بیان اینکه تلاش ما افزایش صدور سند مالکیت روستائی است، عنوان کرد: به منظور تثبیت مالکیت روستائیان و افزایش ارزش حقوقی و اقتصادی املاک براساس قانون ساماندهی در سال 97، 156 صدور سند انجام شده است.

وی از اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی خبر داد و افزود: با هدف ارتقاء کمی و کیفی واحدهای مسکونی، تعداد 132 واحد بهسازی و مقاوم سازی و یا در حال اجرا می باشد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان مریوان با اشاره به اینکه بازسازی مناطق آسیب دیده از سوانح طبیعی یکی از اولویت های این نهاد است، تصریح کرد: متاسفانه بدلیل شدت زلزله آبان ماه سال 1396 کرمانشاه که شهرستان مریوان تحت تاثیر آن قرار گرفت، تعداد 935 واحد شهری و روستایی دچار خسارت شدند که پس از تصویب اعتبار جهت بازسازی کردستان از طرف هیئت وزیران و بنیاد مسکن اقدام به تشکیل پرونده و معرفی خسارت دیدگان واقعی به بانکهای عامل نمودیم که از این تعداد 156 واحد جهت بازسازی و 345 واحد جهت تعمیرات معرفی شده اند.

جلال کریمی پایه ریزی سامانه ای به منظور رعایت اصول فنی در ساختمان سازی جهت رشد و آگاهی عمومی با استفاده از 10 نفر از مهندسین دارای پروانه و صدور 245 فقره صدور پروانه ساختمان های روستائی و ارائه خدمات فنی با استفاده از نقشه utm را از جمله اقدامات این نهاد عنوان کرد.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

کاسیوپنجشنبه 16 اسفند 1397 | 22:41

0
0

تنها جلال کریمی خدمت میکند تو بنیادمسکن بقیه واقعا اذیت ارباب رجوع اذیت میکنن

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی