سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
پنجشنبه 16 اسفند 1397 / 12:49|کد خبر : 6665|گروه : فرهنگی

ثبت جهانی اورامانات فرصتی برای توسعه گردشگری غرب کشور است

مدیران کل میراث فرهنگی کرمانشاه و کردستان در دفتر مدیرکل میراث استان کرمانشاه، با تاکید بر نقش دو استان در پرونده  ثبت جهانی اورامانات، نشست مشترکی داشتند.

مدیران کل میراث فرهنگی کرمانشاه و کردستان در دفتر مدیرکل میراث استان کرمانشاه، با تاکید بر نقش دو استان در پرونده ثبت جهانی اورامانات، نشست مشترکی داشتند.

به گزارش زریوارخبر به نقل از ایرنا؛ امید قادری روز پنجشنبه در نشست مدیران کل میراث فرهنگی کرمانشاه و کردستان در دفتر مدیرکل میراث استان کرمانشاه، با تاکید بر نقش دو استان برای تشکیل پرونده ای به صورت مشترک، افزود: با توجه به اینکه ثبت این پرونده در استان کردستان زودتر شروع شده ما می توانیم از تجربیات ارزشمند اداره کل میراث کردستان بهره بگیریم.


او با اشاره به تشکیل ستاد رفع موانع ثبت جهانی اورامانات در استان کرمانشاه به دستور شخص استاندار، گفت: این کارگروه در شورای برنامه ریزی استان مصوب می شود که برای ثبت، اعتبارات ویژه ای در اختیار پایگاه قرار دهد.


وی اظهار داشت: نهایتا باید پرونده به صورت مشترک تشکیل شود و با هماهنگی هر 2 استان به صورت مشترک انجام گردد. قادری پیشنهاد داد به منظور پیشبرد امور، شورای راهبردی مشترکی از دو استان در دستور کار قرار گیرد.


مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در ادامه تاکید کرد: ثبت جهانی اورامانات باعث تحولی در گردشگری منطقه غرب رخ دهد.


بخشی از اورامانات شامل چهار شهرستان پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه واقع شده است. بخشی از اورامانات نیز در شهرستان های مریوان و سروآباد و کامیاران استان کرمانشاه واقع شده و بخش دیگری از آن نیز در استان حلبچه عراق واقع می باشد.

ZariwarKhabar Telegram Channel

برچسب ها

هوراماناوراماناتثبت جهانی

بازدید ها : 869

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی