سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
سرهنگ حیدری در نشست خبری با خبرنگاران:
چهارشنبه 1 اسفند 1397 / 19:10|کد خبر : 6622|گروه : اجتماعی

عملکرد 11 ماهه پلیس مریوان در سالجاری/بیش از 11 هزار تماس با 110/تعداد 697 تصادف درون و برون شهری/ افزایش 27 درصدی رضایت مردم از عملکرد نیروی انتظامی

فرمانده نیروی انتظامی مریوان اقدامات شاخص نیروهای انتظامی این شهرستان را در 11 ماهه سالجاری تشریح کرد.

فرمانده نیروی انتظامی مریوان اقدامات شاخص نیروهای انتظامی این شهرستان را در 11 ماهه سالجاری تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، سرهنگ سلمان حیدری فرمانده انتظامی شهرستان مریوان در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تقدیر و تشکر از حضور خبرنگاران در نشست خبری، خبرنگاران را رابط میان مردم و پلیس دانست که همچون نیروی انتظامی که شبانه روز در برقراری نظم و امنیت تلاش می کند خبرنگاران نیز آنچه واقعیت دارد بدون آنکه تنش و تخریبی صورت گیرد مسائل مردم را مطرح می کنند و خدمتگزار جامعه هستند.

سرهنگ حیدری در ادامه اقدامات شاخص نیروی انتظامی در 11 ماه سالجاری را برای خبرنگاران تشریح کرد. فرمانده انتظامی مریوان تعداد تماس های تلفنی مردم با پلیس 110 را 11 هزار و 200 تماس اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد تماس تلفنی بیش از 9000 عملیات پلیسی صورت گرفته است که طبق شاخص های اعلام شده برای پلیس میانگین حضور ما از زمان ابلاغ تا رسیدن به محل واقعه زیر ده دقیقه بوده است.

سرهنگ حیدری، گفت: کلیه مرجوعات قضایی که صادر می شود از طریق همکاران ما صورت می گیرد که در طول سالجاری 29476 مورد ابلاغ اجرای حکام،جلب و... توسط همکاران ما انجام گرفته است.

سلمان حیدری تعامل پلیس با ادارات را مطلوب توصیف کرد و ابراز داشت: اکثر ادارات که نیاز به تعاملات کاری بوده و نیاز به حضور پلیس بوده است همکاری لازم صورت گرفته به طور مثال چندی پیش در بحث منابع طبیعی با درخواست مسئولین مربوطه نیرو فرستادیم و خود ما نیز در طول 11 ماه سالجاری در بحث کشف زغال و مقطوعات درختی کشفیات خوبی داشتیم. در بحث بهداشت نیز با همکاری مرکز بهداشت دو کارگاه غیر مجازی که از پوست مرغ اقدام به تهیه روغن می کردند نیز کشف شد.

سرهنگ حیدری یکی از اقدامات مثبت نیروی انتظامی را منصرف کردن دو جوان از اقدام به خودکشی توصیف کرد و گفت: خوشبختانه با تلاش کارشناسان و مشاوران ما در طول سالجاری دو جوانی که قصد خودکشی داشتند و معرض اقدام به آن بودند نجات یافتند.

وی طرح ارتقاء امنیت اجتماعی را یکی از طرح های موفق نیروی انتظامی دانست و اظهار داشت: در طول سالجاری بالای 60 مورد با هدف پاکسازی پارک ها و تفرجگاه ها از وجود مواد فروشان، سرقت و هنجار شکنی ها اجرا شد با رضایتمندی مردم همراه بوده است.

وی خاطر نشان کرد: در خصوص مسائل اجتماعی و ارتباط نزدیک با مردم نزدیک به 380 جلسه با مدارس، مساجد، دانشگاه ها در زمینه های مختلف معضلات اجتماعی با حضور کارشناسان ما در حوزه های راهور و معاونت اجتماعی برگزار کرده ایم. هدف ما برقراری نظم و امنیت در جامعه است و به شخصه واقعا مردم مریوان را دوست دارم چرا که خیلی شریف و مومن هستند و میبینم در نماز جمعه چه حضور پر شوری دارند.

سرهنگ حیدری با اشاره به سامانه 197 پلیس در خصوص بیان انتقادات، تقدیر و پیشنهادات به پلیس اظهار داشت: در طول سالجاری تقدیر و تشکر از عملکرد پلیس با افزایش 27 درصدی همراه بوده و در بحث انتقادات نیز با کاهش 46 درصدی و نسبت به مدت مشابه با کاهش 40 درصدی شکایات مردم از ناجا مواجه بودیم که نشانگر آن است که نیروی انتظامی نیت خالص خود را نشان داده که صرفا جهت ارتقاء رضایتمندی مردم تلاش می کند.

فرمانده انتظامی مریوان از استقرار یک کلانتری جدید و پیشرفت 50 درصدی ساختمان پلیس راهور خبر داد و گفت: مژده ما به مردم شریف مریوان این است که بعد از پیگیری های فراوان سرانجام توانستیم مجوز استقرار ((کلانتری 12 زریوار)) را بگیریم که در آینده نزدیک با حضور مسئولین شهرستان این کلانتری را استقرار خواهیم داد.

وی ادامه داد: پروژه ایجاد ساختمان پلیس راهور نیز با پیشرفت 50 درصدی همراه بوده که امیدواریم در آینده نزدیک با مساعدت شهرداری و فرمانداری ساختمانی در شأن مردم و نیروهای زحمتکش پلیس راهور ایجاد کنیم.

سرهنگ سلمان حیدری به دیگر اقدامات شاخص پلیس در 11 ماه سالجاری اشاره کرد و گفت: انهدام باند 32 نفره ریجستری تلفن همراه، کشف 300 هزار قرص ترامادول و داروهای غیرمجاز و همچنین جمع آوری 1000 قطعه قلیان در مسیر دریاچه و تفرجگاه ها از اقدامات پلیس است که برخی اقدامات همچون جمع آوری قلیان وظیفه شهرداری و مرکز بهداشت است اما چون خواسته مردم بود ما انجام دادیم.

وی خاطر نشان کرد: در بحث اراذل و اوباش نیز ما برنامه ریزی خوبی کردیم و توانستیم به موضوع ورود پیدا کنیم و امروز دیگر مورد آنچنانی نمیبینیم که کسی در خیابانها عرض اندام کند. خواسته ما از مردم این است این افراد را بی جهت بزرگ نکنند هر کسی عرض اندام می کند به ما بگویند و ما با کسی تعارف نداریم و در اسرع وقت برخورد قانونی می کنیم.

فرمانده انتظامی مریوان با تقدیر و تشکر از رئیس دادگستری و دادستان مریوان گفت: انتظار ما و مردم این است که سیستم قضایی با مواردی که ما تحویل می دهیم برخورد خوبی کند که الحمد لله چنین است و از آنان تقدیر و تشکر می کنیم.

وی در خصوص عملکرد واحد صنفی نیروی انتظامی در طول سالجاری اظهار داشت: از 2950 واحد صنفی به صورت محسوس و نامحسوس بازدید به عمل آمده که با 1670 مورد که متخلف بوده اند برخورد قانونی و 480 واحد صنفی که فاقد پروانه بوده اند را پلمپ کرده ایم.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، سرهنگ حیدری با اشاره به ضبط 14700 مواد محترقه در طول سالجاری گفت: با توجه به کشفیاتی که صورت گرفته وضعیت از این لحاظ نسبت به سال گذشته روند کاهشی داشته است.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از وظایف ما پیشگیری از جرائم و برخورد با متخلفین در بحث سرقت است که عزیزان ما در پلیس آگاهی و پیشگیری توانسته اند 122 سارق را  که یک باند 4 نفره آن سارق مسلح با کشف دو قبضه سلاح جنگی و انهدام باند سارقان خودرو که با شگرد خاص خود اقدام به شماره بدنه ماشین می کردند و 3 مورد پرونده مربوط به قتل را با اشراف اطلاعاتی خود دستگیر و به مراجع قضایی معرفی کنند.

سرهنگ حیدری با اشاره به اینکه در بحث سرقت موتورسیکلت با کاهش 40 درصدی مواجه بوده ایم عنوان کرد: در برخی موارد نیز بخصوص سرقت خودرو  با روند افزایشی مواجه بوده ایم که مردم عزیز ما باید نسبت به هشدارهای پلیسی آگاه باشند و اقدامات لازم را برای ارتقاء سیستم ایمنی وسیله نقلیه خود انجام دهند.

سرهنگ حیدری در ادامه از دیگر اقدامات نیروی انتظامی خبر داد و گفت: کشف 250000 لیتر سوخت قاچاق و همچنین کشف کالای قاچاق به ارزش ریالی 90 میلیارد ریال که نسبت به مدت مشابه 19 درصد افزایش یافته،کشف 14 کیلو و 570 گرم مواد مخدر و دستگیری 124 نفر و توقیف 6 دستگاه ماشین در این خصوص،شناسایی و برخورد قضایی با 195 سایت و وبلاگ که محتویات مجرمانه داشته اند و تشکیل 154 پرونده در این خصوص که 75 درصد جرائم اینترنتی کشف و 14 نفر دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

وی ادامه داد: نصب و راه اندازی دوربین تخلفات در سه نقطه شهر،شماره گذاری 6254 دستگاه خودرو و 289 موتور سیکلت و صادر کردن 4256 گواهینامه از اقدامات پلیس  راهور شهرستان مریوان است. تعداد 697 تصادف درون و برون شهری اتفاق افتاده که این میزان تصادف به راستی ناراحت کننده است که بیشتر به دلیل سرعت و سبقت غیر مجاز و عدم رعایت حق تقدم است که انتظار می رود مردم در این خصوص بیشتر رعایت کنند.

فرمانده انتظامی مریوان از اجرای طرح سراسری ناظر سخن گفت و تصریح کرد: خودروهایی که ایجاد مزاحمت می کنند و آلودگی صوتی ایجاد می کنند و سرنشینان آن گاها کشف حجاب می کنند یا روزه خواری می کنند مشخصات خودروی آنان یادداشت و در مرحله اول پیامکی تحت این عنوان که خودروی شما توقیف و بایستی مدارک شناسایی خود را به پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود تحویل دهید ارسال خواهد شد که این یک طرح سراسری است که توقیف خودرو بدین معنی است که دیگر مالک آن نمی تواند نسبت به انتقال و فروش آن اقدام کند و این یک هشدار به رانندگان است.

وی در پایان با اشاره به ایام پایان سال و افزایش سرقت در این ایام خاطرنشان کرد: مهمترین ناراحتی ما در این ایام بحث سرقت است و از مردم خواهشمندیم که به هشدارهای پلیس توجه کنند و بازاری ها توصیه های پلیس جهت ارتقاء سیستم ایمنی مغازه خود را جدی بگیرند. وی یادآور شد: باید همه به قانون احترام بگذاریم و قانون مدار باشیم چرا که احترام به قانون سبب بهبود وضعیت و راحت تر شدن زندگی خواهد شد.

سرهنگ حیدری در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص مراسمات سال نو و صدور مجوز به آنان گفت: ما متولی این امر نیستیم اما مخالف شادی مردم نیستیم و برنامه هایی که دارای مجوز هستند پلیس جهت رفاه حال مردم امنیت آن را تامین خواهد کرد.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

مریوانیچهارشنبه 1 اسفند 1397 | 19:38

1
2

سلام و خسته نباشی به زریوار خبرو جنار سرهنگ.
خواهشا با افراد ارازل برخورد جدی شود و واقعا آن هارا به زندان بفرستند،امروز ان ها را میگیرند بعد از دوساعت آزادند و لایف میگیرن.
ایا کسی که با خودرو در سطح شهر شلیک هوایی میکند باید به سرعت آزاد شود.و هیچ برخوردی نشود.
خواهشا برای پارک ها به ویژه شانو مامور بزارید و آهن های برای جلوگیری از ورود موتور سواران به پیاده رو ها بزارید.قهوه خانه ی پشت پارک شانو که روبروی شهر بازی است را ببندید و قلیان ها را بشکنید،

پاسـخ

شهروندچهارشنبه 1 اسفند 1397 | 19:40

3
0

سلام و خسته نباشید
لطفا موتور سوار و قلیان های پارک ها را جمع کنید
قهوه خانه کنار شهربازی پارک شانو را تعطیل کنید که نباید نزدیک پارک و بچه باشد
تشکر از زریوار خبر

پاسـخ

شهروندچهارشنبه 1 اسفند 1397 | 19:42

0
3

سلام
لطفا برای بیمارستان و درمانگاه فجر دوربین بزارید،چون خیلی شلوغ است و به مراجعین و کارکنان توهین میشود و بعضی افراد سواستفاده میکنند.
ممنون زریوار خبر

پاسـخ

شهروندپنجشنبه 2 اسفند 1397 | 12:30

2
2

درود و دسته گل برای جناب آقای سرهنگ حیدری عزیز و گرانمایه.بعنوان شهروندی قدردان زحمات شبانه روزی شما هستم .برای امنیت این شهر سایه بلندتان مستدام باد و یارب کمال و عافیت و اقبالتان همیشگی باشد .

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی