سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
نماینده مریوان و سروآباد مطرح کرد؛
چهارشنبه 10 بهمن 1397 / 21:56|کد خبر : 6553|گروه : اقتصادی

بودجه سال آینده دولت ، بحرانی است

نماینده مریوان و سروآباد گفت: سال آینده یک سال بحرانی برای بودجه کل کشور است. فروش نفت نسبت به سال ۹۷ از دومیلیون و پانصد هزار به یک‌میلیون و پانصد هزار خواهد رسید و در نتیجه درآمد دولت نیز کاهش می یابد.

نماینده مریوان و سروآباد گفت: سال آینده یک سال بحرانی برای بودجه کل کشور است. فروش نفت نسبت به سال ۹۷ از دومیلیون و پانصد هزار به یک‌میلیون و پانصد هزار خواهد رسید و در نتیجه درآمد دولت نیز کاهش می یابد.

به گزارش زریوارخبر به نقل از کردپرس، منصور مرادی با اشاره به وضعیت لایحه بودجه سال ۹۸ اظهار کرد: بودجه سال ۹۸ در مجموع هزار و هفتصد و سه میلیارد تومان کل است که این‌ رقم مربوط به دستگاه های و شرکت های دولتی می باشد. بودجه ۹۸ دوسقفی است که سقف اول آن چهارصد و هفت هزار میلیارد تومان و سقف دوم چهارصد و چهل و هفت هزار میلیارد تومان خواهد بود.


وی افزود: درآمدهای دولت ناشی از مالیات و عوارض گمرکی، نفت و معایانات گازی و اوراق مشارکتی است که رقم چهارصد و هفت هزار میلیارد مربوط به دستگاه های دولتی است و قسمت عمده آن‌ مربوط به پرداخت حقوق و مزایا و هزینه های جاری کشور می شود. شصت و دو هزار میلیارد هم از این رقم مربوط به مروژه های عمرانی است که نسبت به سال قبل افزایش نیافته است.


وی ادامه داد: در کل منابع ما با مصارف کشور برابر خواهد بود.سال آینده یک‌سال بحرانی برای بودجه پیشبینی شده و فروش نفت نسبت به سال ۹۷ کاهش خواهد یافت و از دومیلیون و پانصد هزار به یک‌میلیون و پانصد هزار خواهد رسید در نتیجه درامد نیز کاهش یابد. قیمت نفت در بودجه با ۵۵ دلار و از قرار دلاری ۵۵۴۴ تومان پیشبینی شده است.


عضو کمیسیون بودجه با بیان‌این‌مطلب که بیشتر بودجه بخش عمرانی کشور از طریق اوراق مشارکت و اسناد خزانه تعیین‌می شود،گفت: در سال آینده موضوع تحریم ها یکی از مشکلات اساسی کشور خواهد بود و اگر فروش نفت از سطح تعیین شده پایین‌تر بیاید، درآمدها تحقق نمی یابد و دولت ناچار است از سایر هزینه های جاری خود کم کند.


وی تصریح کرد: درآمد امروز کشور بر مبنای فروش نفت و مالیات است. درآمدهای مالیاتی معمولا بر روی توسعه و بخش های مولد سرمایه گذاری می شود اما با توجه به وضعیت تحریم ها این درآمد در امور جاری هزینه می شود.


وی در پایان گفت: در سال آینده مشکل مربوط به پرداخت حقوق بازنشستگان کشور را داریم و به دلیل بدمدیریتی شرکت های مربوط به امور بازنشستگان دولت ناچار به پرداخت حقوق آنان خواهد بود و اگر این روند ادامه پیدا کند هزینه سنگینی بر بودجه کشور در سال های آتی وارد می شود.

 


انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

کوردی1پنجشنبه 11 بهمن 1397 | 15:17

1
0

علی برکت الله...
به روحانی رای دادم (پشیمانم )حال بدلیل بی کفایتی این شخص و دولت کلیدش، خواهان رفتنش هستم

فقط و فقط خنده مسخره کننده به شعور مردم بلدند

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی