سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
اختصاصی/
جمعه 5 بهمن 1397 / 16:25|کد خبر : 6544|گروه : اجتماعی

اعتراض حق قانونی کارگران و کارمندان شهرداری است/دستگاه های دولتی 8 میلیارد بدهی خود به شهرداری را پرداخت کنند مشکل شهرداری مریوان حل می شود

شهردار مریوان به همراه دوتن از اعضای شورای شهر در جمع تجمع کنندگان از پیگیری و حل مشکل کارگران و کارمندان خبر داد و از استاندار کردستان خواستار پیگیری طلب شهرداری از دستگاههای دولتی شدند.

شهردار مریوان به همراه دوتن از اعضای شورای شهر در جمع تجمع کنندگان از پیگیری و حل مشکل کارگران و کارمندان خبر داد و از استاندار کردستان خواستار پیگیری طلب شهرداری از دستگاههای دولتی شدند.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، کارگران و کارمندان شهرداری مریوان پس از ماه ها انتظار و عدم تحقق وعده های مسئولین در خصوص پرداخت حقوق معوقه که به گفته برخی کارگران شهرداری هنوز عیدی سال های 95 و 96 را نیز دریافت نکرده اند با تجمع و پهن کردن سفره خالی جلوی شهرداری خواستار پرداخت حقوق های معوقه شان شدند.

شهردار مریوان به همراه دوتن از اعضای شورای شهر جهت پاسخگویی به مطالبات کارگران و کارمندان شهرداری در میان معترضین حضور پیدا کردند.

عبدالله امانی عضو شورای شهر مریوان با اشاره به اینکه اعتراض حق قانونی کارگران و کارمندان است، اظهار داشت: اعتراض نسبت به وضعیت موجود و عدم پرداخت حقوق معوقه حق قانونی و طبیعی شماست و ما آن را می پذیریم اما باید ببینیم مشکلات کنونی از کجا سرچشمه می گیرد؟ آیا مشکل از اعضای شوراست و با استعفای ما مشکل حل می شود؟

اعتراض حق قانونی کارگران و کارمندان شهرداری است/دستگاه های دولتی و اجرایی 8 میلیارد بدهی خود به شهرداری را پرداخت کنند مشکل شهرداری مریوان حل می شود

عبدالله امانی افزود: اعضای شورای شهر و شهردار از شما هستند و اگر طی مدتی که ما اعضای شورای شهر دوره پنجم شروع بکار کرده ایم بین شهردار، معاونین شهردار و کارگران زحمتکش شهرداری تبعیضی در پرداخت حقوق صورت گرفته است با مستندات به ما اعلام کنید و حق طبیعی شماست که به آن اعتراضی داشته باشید اما اکنون در میان شما نیز کارمندان و معاونین شهردار حضور دارند که آنها هم مانند سایر کارگران زحمتکش دریافتی نداشته اند.

عضو شورای شهر مریوان با اشاره به اینکه در تمام این مدت دست از تلاش برنداشته و با مسئولین شهرستان و استان جلسات متعددی برگزار کرده اند عنوان کرد: صدای شما را بارها به گوش تمامی مسئولین شهرستان، استان و حتی وزارت کشور رسانده ایم و نماینده محترم مجلس گله مند هستیم که یکبار هم نشستی با اعضای شورای شهر در خصوص رفع مشکلات شهرداری برگزار نکرده اند.

حاج کریم محمدی دیگر عضو شورای شهر مریوان در سخنانی اظهار داشت: امروز کارمندان و کارگران زحمتکش شهرداری همگی در یک صف قرار دارید و این حاکی از این است که در پرداخت حقوق پرسنل شهرداری هیچ تبعیضی صورت نگرفته است.

اعتراض حق قانونی کارگران و کارمندان شهرداری است/دستگاه های دولتی و اجرایی 8 میلیارد بدهی خود به شهرداری را پرداخت کنند مشکل شهرداری مریوان حل می شود

کریم محمدی افزود: برخی کارگران عیدی دو سال پیش  را نیز دریافت نکرده اند و این حاکی از این است که مشکل تنها در این دوره نیست بلکه مشکل از گذشته بوده است. ما آنچه درتوان داشته ایم برای احقاق حقوق کارمندان و کارگران زحمتکش شهرداری دریغ نکرده ایم و جلسات متعددی را در استان و حتی تهران برای پیگیری حقوق پرسنل شهرداری برگزار کرده ایم و نماینده محترم مجلس نیز بخاطر پیگیری وضعیت کنونی از تهران برگشته و مقرر شده است جلسه ای با حضور استاندار محترم کردستان در خصوص بررسی و حل مشکلات شهرداری مریوان برگزار شود.

عضو شورای شهر مریوان با اشاره به جو سازی عده ای قلیل علیه شورای شهر اظهار داشت: متاسفانه عده ای قلیل و منفعت طلب که امروز منافعشان در خطر افتاده است علیه شورای شهر جو سازی می کنند اما بدانید ما با تمام توان در مقابلشان ایستاده ایم و تا آخر از حق و حقوق کارمندان و کارگران زحمتکش شهرداری دفاع خواهیم کرد.

جمال شریفی شهردار مریوان در جمع کارگران وکارمندان شهرداری با اشاره به مشکلات و بدهی های شهرداری طی ادوار گذشته اظهار داشت: از زمانی که اینجانب شهرداری را تحویل گرفتم شهرداری 41 میلیارد مقروض بود و در پرونده ای که می شد با 600 هزار تومان از محکوم شدن شهرداری جلوگیری کرد بدلیل سهل انگاری در پیگیری پرونده در دوره گذشته شهرداری بالغ بر 9 میلیارد محکوم شد. آیا پرداخت 51 میلیارد بدهی در یکسال امکان پذیر است؟

اعتراض حق قانونی کارگران و کارمندان شهرداری است/دستگاه های دولتی و اجرایی 8 میلیارد بدهی خود به شهرداری را پرداخت کنند مشکل شهرداری مریوان حل می شود

شهردار مریوان برداشت نادرست از قانون استفاده کنندگان غیر مجاز را یکی از دلایل عمده کاهش منابع درآمدی شهرداری برشمرد و عنوان کرد: بالغ بر 3 هزار انشعاب غیر مجاز توسط ادارات خدمات رسان به مشترکینی که حکم تخریب داشتند و یا چندین میلیون به شهرداری بدهکار بودند بدون اخذ مجوز از شهرداری واگذار گردید که متاسفانه تنها در شهرستان مریوان چنین موردی اجرا شد.

وی در خصوص پرداخت مطالبات کارمندان و کارگران شهرداری گفت: ما بالغ بر 8 میلیارد تومان از دستگاه های دولتی و اجرایی مطالبه داریم که متاسفانه  ادارات نسبت به پرداخت آن اقدام نمی کنند و از استاندار محترم خواستاریم شهرداری را برای وصول این مطالبات از ادارات و دستگاه های دولتی که حق قانونی شهرداریست یاری کند.

شهردار مریوان افزود: خواسته ما از استاندار محترم این است به دستگاه های اجرایی دستور بدهند نسبت به پرداخت بدهی های خود به شهرداری اقدام کنند. جمال شریفی با اشاره به زحمات کامندان و کارگران زحمتکش شهرداری اظهار داشت: با وجود اینکه پرسنل شهرداری ماه هاست حقوق دریافت نکرده اند اما نسبت به خدمت رسانی به شهروندان گرامی هیچ کوتاهی نکرده اند. انتظار ما از شهروندان این است با پرداخت به موقع عوارض خود ما را در حل مشکلات یاری کنند.

وی خاطر نشان کرد: 44 هزار واحد مسکونی در مریوان داریم اگر هرکدام نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنند و با وصول8 میلیارد مطالبات از دستگاه های دولتی و اجرایی با کمک استاندار محترم بخشی زیادی از مشکلات و حقوق معوقه کارمندان و کارگران زحمتکش شهرداری حل خواهد شد.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

همشریجمعه 5 بهمن 1397 | 17:21

0
0

سلام بر شما اخر با کوچه و معابر های خوبتون داری بیاید عوا رض پرداخت کنی اخه با چه رویی هر کوچه و خیابان این شهر و ببینی ببینی چند تا چاله هس جاده خاکی خوبه تا همین چاله ها لطف کنی دیگه دم از خوبی خودتون نزنی همه تون برای جیب خودتو ن داری حرف میزنی

پاسـخ

همشهریجمعه 5 بهمن 1397 | 17:24

0
0

آقای نماینده کجای بیا کوچه و خیابان هامریوان درست کن نزدیک انتخاباته روت نمیشه بیایی حرف بزنی کار تو فقط مدیر و ریس عوض کردن این شهر بود چکار کردی بیا بیان و رو کن ببین تا حالا چکار کردی معوقه شهردای چیکار میکنی مرزرو گرفتی دست خودت که چی تو هم با دستوراونهای که سخنرانی کردن برات از خواب بیدار میشی

پاسـخ

سعیدجمعه 5 بهمن 1397 | 17:42

0
0

شهرداری و شورای اسلامی بهتر است لیستی از بدهی سازمانها و ادارات دولتی رو تو رسانه ها منتشر کنند . ما جرایم راهنمایی رو دو ماه ندیم دو برابر میشه اون وقت دولت خودش به مردم میلیاردها بدهکاری داره و قصدی هم برای پرداختش نداره . روحانی مچکریم

پاسـخ

حق گوجمعه 5 بهمن 1397 | 18:47

0
0

ئه ی رییس شورا و سخنگوی شورا و دیپلمات شورا به ریز ئومید دره خشانی بو خوی به به ر پرس نازانی ؛ له جی ولام دانه وه ئه چی بو جه ژنی ستارگان لابد خوی به نخبه ئه زانی

پاسـخ

کارمند شهرداریجمعه 5 بهمن 1397 | 18:55

0
0

مشکل از شهردار و شورا نیست. با رفتن شهردار هیچ مشکلی حل نمیشه بدترم میشه. شهردار مریوان آدم پاک و سالمه دزد نیست *************. کارگران زحمت کش شهرداری حق دارن اعتراض کنن ولی کسای تو اعتراض بودن که خودشون بیشترین ضربه رو ب شهرداری زدن. *********************

پاسـخ

کوردی1جمعه 5 بهمن 1397 | 19:45

0
0

اون 2 تن از اعضای شورا ، چرا گوششون رو ماه هاست به روی مشکلات کر کرده اند پس خودشان مسبب خلق مشکل هستند...

پاسـخ

هیوا گیانجمعه 5 بهمن 1397 | 22:22

0
0

دلیل 41 ملیارد مقروض هزینه های اضافه خرج و مخارج رستورانها و غذاهای جوجه تنوری و برنجه گرده (داخل نان شان ) بود که در دوره چهارم ریخت و پاش میکردن و برای همگان کاملا واضح هستش

پاسـخ

ریزبینجمعه 5 بهمن 1397 | 23:03

0
0

باسلام.بنده ۱۴ماه از اخراجم گذشته البته بالطف شورای جدیدوجایگزینی اقوام ایشان به جای این حقیر.هنوز۲۳۰۰۰۰۰هزاربابت حق بیمه طلب دارم وا مصیبتا به حال بقیه.درصورتی که حکم دادگاه هم دارم.

پاسـخ

شهروندیکشنبه 7 بهمن 1397 | 11:53

0
0

چرا همیشه تعداد محدودی را بعنوان مقصر اعلام می کنند؟
معمولاً برای قشر زحمت کش عوامل شهرداری با افسوس و ناراحتی و بصورت احساسی همدردی خود را نشان می دهیم ، ولی آیا بعنوان یک شهروند هم تمامی وظایف شهروندی خود را بجا می آوریم ؟ اگر بموقع عوارض خود را پرداخت می کردیم و کوچه و خیابانها را مثل املاک خود می دانستیم، آیا حق و حقوق رفتگران عزیز و زحمتکش بموقع پرداخت نمی شد ؟ شعار ندهیم و دست در دست هم بگذاریم و شهرمان را آباد کنیم . حتی اگر مقصر هم انتخاب شوراها بوده است واقع بینانه قبول کنیم که این انتخاب و تصمیم ما شهروندان، اشتباه بوده است .

پاسـخ

کارمندان شهرداریپنجشنبه 11 بهمن 1397 | 01:24

0
0

راستی خانم هلاله امینی عضو شورای عالی کشور کجاست؟ چه کاری واسه شهرداری مریوان انجام داده؟اصلا شهرداری واسشون مهمه با داره از منصور مردای نماینده مجلس و کاوه باخویشی شورای سابق حرف شنوی میکنه که بی تفاوت باشه نسبت ب شهرداری. معلوم نیست این عضو شورا کجاست.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی