سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
پنجشنبه 28 اسفند 1399 / 11:06|کد خبر : 6496|گروه : اجتماعی

عدم پرداخت بیش از شش ماه ازمطالبات کارگران شهرداری مریوان/گلایه و انتظارات کارگران از مسئولین استانی

کارگران و کارمندان شهرداری مریوان با بیان اینکه بیش از شش ماه از سال حقوق و مزایایی دریافت نکرده اند با ابراز گلایه از مسئولین، خواستار توجه مسئولین استانی جهت رفع مشکلات شهرهای بالای 100 هزار نفرشدند.

کارگران و کارمندان شهرداری مریوان با بیان اینکه بیش از شش ماه از سال حقوق و مزایایی دریافت نکرده اند با ابراز گلایه از مسئولین، خواستار توجه مسئولین استانی جهت رفع مشکلات شهرهای بالای 100 هزار نفرشدند.

به گزارش خبرنگار زریوارخبر، مطالبات کارگران شهرداری مریوان و عدم پرداخت حقوق و مزایای این روزها یکی از بزرگترین مشکلات موجود در این شهرستان مریوان است. یکی از ظلم هایی که عقوبت فراوان دارد، ظلم به کسی است که یاور و پناهی ندارد. این روزها کارگران کسانی هستند که یاور و پناهی جز خداوند ندارند، کارگران شهرداری در این فصل زمستان و در سرمای صبح قبل از اذن صبح برمی خیزند تا خیابان و کوچه ها را تمیز کنند تا ما خواب از بیدار شویم و از خیابان های تمیز عبور کنیم.

برخی از کارگران شهرداری از محل خانه شان تا کوچه و خیابانی که باید تمیز کنند پول کرایه ندارند و مجبورند نیم ساعت زودتر راه بیفتند و پیاده بروند. آیا مسئولینی که ادعا خدمت گذاری به مردم را دارند حاضرند یکماه حقوق دریافت نکنند.

مسولین باید بدانند نباید خدا و قیامت یادمانشان برود. باید بدانند کسی که مزد کارگر را ندهد و حقوق کارگر را نپردازد خداوند بوی بهشت را بر او حرام می کند.

در شرایطی که حقوق کارگران پرداخت نشده است اقدامات تبلیغاتی برخی از اعضای شورای شهر و سرگرم کردن خود به کارهای غیر باعث عصبانیت مردم شده است.

عدم پرداخت حقوق کارگران و کارمندان شهرداری از سالهای گذشته و دوره های مدیریتی قبل و فعلی منجر به افزایش فشار به این قشر از جامعه شده است بطوری که کارگران شهرداری حقوق و مزایای سالهای 95، 96 و شش ماه از حقوق سال 97 خود را تاکنون دریافت نکرده اند.

وضعیت شهرداری های بالای 100 هزار نفر جمعیت در کشور بدلیل تصمیمات اتخاد شده توسط دولتمردان هیچ کمکی دریافت  نمی کنند. با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و عدم استقبال مردم برای پرداخت عوارض (تنها درآمد شهرداری) شهرداری توانایی پرداخت حقوق و مزایایی کارگران و کارمندان خود را ندارند.

تفسیر اشتباه  از یک قانون در واگذاری انشعاب آب، گاز و برق در سال گذشته در مریوان و اصلاح آن در سال 97 منجر شد 3 هزار انشعاب غیر مجاز در سطح شهر مریوان واگذار شود و در قانون جدید شهرداری مکلف به تعیین تکلیف این انشعابات شده و همین امر موجب نارضایتی شهروندان و عدم استقبال تعدادی برای پرداخت عوارض ها شده است.

بی توجهی مسئولین استانی به این موضوع نیز بسیار دردآور است. وقتی از وضعیت کارگران شهرداری خبر دارند و هیچ اقدام برای وصول بدهی ارگانهای دولتی به شهرداری که سالها پرداخت نشده است، منجر به ناراحتی و فشار بیش از پیش به کارگران شده است.

مسئولین استانی می توانند به شهرداری های بالای 100 هزار نفر با پرداخت حقوق و مزایایی کارگران وکارمندان در ماههای پایانی سال، شادی را به خانواده های آنان باز گردانند.

 انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی