سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
به درويشه گفتند بساطتو جمع كن، دستشو گذاشت درِ دهنش !
پنجشنبه 6 دی 1397 / 17:33|کد خبر : 6472|گروه : سیاسی

آتش توان؛ فرماندار دیواندره منتقدین را روانه زندان می‌کند!

این روزها، فرماندار دیواندره روزهای پر چالشی را در این شهرستان سپری می کند.

این روزها، فرماندار دیواندره روزهای پر چالشی را در این شهرستان سپری می کند.

به گزارش زریوارخبر به نقل از کُردتودی، شاید این پاراگراف بیانگر یکی از منفورترین و ناموفق ترین دوران های مدیریتی جعفر توان در استان کردستان باشد: «بعد از اختلاف نظر های فراوان میان شورای شهر مریوان و جعفر توان و اعتراضاتی که اخیرا در سطح شهر نسبت به عملکرد توان شده و باتوجه به خودسوزی کارگر شهرداری که در دفتر او اتفاق افتاده بود، توان تصمیم به استعفا گرفت.»

جعفر توان یکی از مدیران غیربومی و چرخشی در استان کردستان است که سابقه مدیریت او از مریوان آغاز و پس از گذر از شهرهای، بانه، سقز و بوکان در بهمن ماه 95 به دیواندره رسید. او در همان روزهای ابتدای تصدی فرمانداری دیواندره طبق عادت اکثر مدیران دولتی ژست مردمی بودن، تلاش و نقدپذیری به خود گرفت و همه طیف‌ها و گروه های مردمی را به همکاری دعوت کرد اما دیری نپایید دوباره طبق عادت اکثر مدیران که چند صباحی از مدیریتشان می‌گذرد طغیان‌گر می‌شوند، غرور و تکبر او را مغلوب خود کرد؛ تا جایی که توان دیگر در مسیر کارش نه نقدی را قبول می‌کرد و نه تاب تحمل نقدپذیر را داشت!

شهر دیواندره از دیرباز یکی از شهرستان های محروم استان کردستان بوده و به سبب عدم توجه مدیران و کار بدستان در برهه‌های مختلف همچنان غبار محرومیت بر چهره این شهرستان خودنمایی می‌کند و این وضعیت همواره مورد انتقاد منتقدین و دلسوزان حقیقی این شهرستان بوده است.

جعفر توان فرماندار دیواندره برخلاف وعده هایی که داد نتوانست اقدامی موثر برای زدودن غبار محرومیت از چهره این شهرستان داشته باشد و بهمن ما امسال در حالی دو سالگی فرماندار شدنش در دیواندره را جشن می گیرد که با چالش ها و انتقادات زیادی در این شهرستان مواجه است.

گمان می‌رفت که جعفر توان حادثه روز20 مرداد سال 88 و خودسوزی کارگر شهرداری مریوان در دفتر کارش را به یک عبرت مدیرتی برای آینده خود تبدیل کند اما این اتفاق نیفتاد و این روزها خبرهایی از دیواندره واصل می‌شود که علارغم تمام نارضایتی‌هایی که متوجه جناب فرماندار است او به این نارضایتی‌ها توجهی ندارد و حتی در اقدامی غیردموکراتیک نیز یک منتقد و فعال رسانه‌ای را با پرونده‌سازی (ادعای فرد زندانی شده) روانه زندان کرده و با این حرکت برای منتقدین شاخ و نشان کشیده تا بدانند عاقبت انتقاد در شهرستان دیواندره جایی جز زندان نیست.

گویا جناب توان پرونده‌سازانی در اطراف دارد که برای منتقدین به وضعیت شهرستان دیواندره پرونده‌سازی کرده و آنها را به پشت میله های زندان روانه می‌کنند. طیف‌های مختلف مردمی معتقدند که باید فرماندار غیربومی دیواندره با تمام احزاب سیاسی و فعالین فرهنگی و مدنی شهرستان همفکری داشته بشد؛ باید در برنامه های فرهنگی حضور بیابد و با نمایندگان شهرستان در مجلس همسویی داشته باشد و از نیروهای جوان و بومی در پست‌های مدیرتی حمایت کند و با شهرداری و شورای شهر همکاری و تعامل داشته باشد! که ظاهراً هیچکدام از اینها را ندارد!

این روزها، توان روزهای خالی از عملکرد خود را در دیواندره سپری می‌کند و دستگاه‌های نظارتی و نهادهای بازرسی کماکان نظاره گر این وضعیت در دیار چشمه های جوشان هستند و باید منتظر ماند و دید که یکه‌تازی‌های جناب فرماندار تا به کی ادامه خواهد داشت؟!


انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

سیناپنجشنبه 6 دی 1397 | 17:54

16
15

زریبار خبر داری از آب گل الود ماهی می گیری. واقعا توان در شهر مریوان خدمات ارزنده ای ارائه کرد واقع بین باشیم.

18
11
مریوانکم پنجشنبه 6 دی 1397 | 23:28

من سال 88 شاهد بودم آقای توان در جلسه ای به طرف یکی از اعضای خانم شورا اسلحه کشید. آقا توان اگر اینطور نیست رسما اعلام کنین. خدای ناکرده توهین نکردم فقط سوال کردم اگر راست می فرمایید اصل ماجرا را بفرمایید. چرا باید شهردار مثل شما در آن زمان اسلحه داشته باشد؟؟؟؟؟

پاسـخ

شهروندپنجشنبه 6 دی 1397 | 18:06

15
14

با سلام.
لطفا به وضعیت اداره و مدیریت شهری مریوان بپردازید .
دیواندره خبر به اوضاع آن شهر می پردازد.

در زمان تصدی ایشان در شهرداری مریوان بیشترین فعالیت
عمرانی در سطح شهر و دریاچه را شاهد بودیم.
از پرداختن به چنین موضوعاتی چی رو القا می کنید.

2
0
اندکی تعقل! شنبه 15 دی 1397 | 08:21

توان، همان جعفری که شهردار بود و هم کنون فرماندار - در شهر ما در بد ترین شرایط ممکن مدیریت کرد در حالی که تمامی اعضای شورای وقت چشم تمع به اراضی و مغازه های شهرداری داشتند و هم خطش نبودند در حالی که شورا شعار پول پول را سر می داد و شعور و شخصیت اجتماعیشان را فدای ثروتی ناچیز کردند هنوز پرونده سیاه این مجموعه در ذهنم مانده است،**********************************

پاسـخ

مریوانیپنجشنبه 6 دی 1397 | 18:16

15
13

توان از موفق ترین شهرداران مریوان بوده ، آدم باید جسور باشه...

پاسـخ

علیپنجشنبه 6 دی 1397 | 18:19

13
6

به نظر شما با این وضعیت اقتصادی، بیکاری، اعتیاد، انواع بیماریهای روانی وووو شهردار یک شهر پاسخگوی تمام کم و کاستیهاست؟الان که نصف شهر نیسان خریدن و گاها چند دستگاه و اجاره دادن، شهردار باید از ترس تهدید و خودسوزی منفعل باشه و اجازه بده تمام کوچه و خیابان و پیاده روهای شهر محل کاسبی و بساط افراد باشه؟ آیا چهره و وضعیت کنونی این شهر در شان شهریه که شریف باجور و امید و کوچر بیرکار ووو در خودش پرورش داده؟ اگر موافق وضعیت کنونی این هرج و مرج و بی تفاوتی هستید مطمنا تا سالهای سال کسی خودسوزی نخواهد کرد!

15
3
سیوان جمعه 7 دی 1397 | 01:29

هر چی فکر میکنم تو حادثه ای که با جور و امید کشته شدند دو نفر دیگه هم بودند ولی اصلا کسی اسمشون رو هم نمیاره . واقعا چه تفکری پشت این رفتار ظالمانه هست ؟!! بسوزد پدر سیاست و سیاست بازی کسایی که در پوشش های عام المنفعه دنبال اهداف پلید هستن

پاسـخ

احسانپنجشنبه 6 دی 1397 | 18:25

11
9

دیگر این بحثها کهنه شده مردم کار می خواهند نه جناح بازی نماینده اقای توان مدیر موفق وبه هر کسی باج نمی ده

پاسـخ

مادح یزدانیپنجشنبه 6 دی 1397 | 19:31

13
9

با سلام بنظرم این گزارش فقط سو گیری بر ضد توان است و بس اگه بخوایم نقاط ضعف و قوت بعضی از فرمانداران رو ذکر کنیم مطمئنا به مراتب نقاط ضعف خیلی بیشتری از توان دارند.قطعا توان بی عیب نیست ولی لطفا کاری نکنید که یه نفر ضعیف تر از توان فرماندار مریوان بشه.

پاسـخ

سعیدپنجشنبه 6 دی 1397 | 20:06

10
3

عجب ؟!
چه شانسی آوردید شما اهل رسانه و ژورنالیست های مریوان که توان فرماندار مریوان نشد والا الان یه بند به زندان مریوان اضافه شده بود به اسم بند رسانه ای ها و خبرنگاران

پاسـخ

سعیدپنجشنبه 6 دی 1397 | 20:11

10
2

از کرامات شیخ دولت ما به دور مباد که منتقدان ترسو بی ریشه و بیسواد را به جهنم حبس در آورد تا دیگر احدی یارای سرقت اکسیژن و به ریه چپاندنش را نداشته باشد

پاسـخ

مریوانیپنجشنبه 6 دی 1397 | 22:38

6
5

البته به لطف اقبال محمدی ایشون ازتمامی پستهای مدیریتی کنار زده نشد قابل توجه کسانی که دوست دارن ایشون فرماندار مریوان بشه

پاسـخ

M1سه شنبه 11 دی 1397 | 19:03

6
0

من هم ماجرای خودسوزی فردی در دفترش و اسلحه کشیدن به روی عضو شورا و پنهان کردن موبایل نماینده مجلس را فقط شنیده ام.
الله اعلم

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی